Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Miś Iltuś i spółka – dziś Światowy Dzień Misia

Miś Iltuś i spółka – dziś Światowy Dzień Misia
Zobacz więcej zdjęć »
Trudno wyobrazić sobie świat bez misia, towarzysza zabaw i najlepszego przyjaciela najmłodszych, przytulanki na wesołe i smutne dni. Pluszowe niedźwiadki mają swoje święto – obchodzimy je właśnie dziś, 25 listopada.

Światowy Dzień Misia świętowany jest dopiero od 2002 roku. Wtedy minęło sto lat od chwili, gdy miś stał się symbolem radości i szczęśliwego dzieciństwa. Święto nawiązuje do wydarzenia z 1902 roku, w którym wziął udział prezydent USA Teodor Roosvelt.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Ten znany polityk w trakcie polowania lekko postrzelił młodego niedźwiadka. Postanowił oszczędzić mu życie i rozkazał puścić wolno to sympatyczne zwierzę. Historia ta, opowiedziana  po raz pierwszy w komiksie w jednej z ówczesnych gazet, zyskała wielką popularność. Tak dużą, że producenci zabawek zaczęli produkować pluszowe misie. Od tamtej pory niedźwiadki-przytulanki stały się znane na całym świecie.

Miś niejedno ma imię – przynajmniej kilku przedstawicieli pluszowego gatunku potrafi wymienić każde dziecko i wszyscy dorośli. Do najpopularniejszych przytulanek należą m.in.: Kubuś Puchatek, który narodził się na kartach książki A. A. Milne'a, miś Uszatek – bohater powieści Czesława janczarskiego i niezwykle popularnych dobranocek, filmowy miś Coralgol – mądry mieszkaniec lasu zamieszkałego przez mówiące zwierzęta. Bohaterem bajek równie mocno lubianym przez dzieci jest miś Paddington. Wymienione pluszaki to oczywiście tylko przykłady najbardziej znanych amatorów miodu. Sklepy zabawkowe, sypialnie dziecięce i pokoje zabaw zamieszkują tysiące bezimiennych pluszowych przyjaciół.

Do grona sympatycznych przytulanek należy także Iltuś - niedźwiadek, który jest jednocześnie maskotką i śpiworkiem. Miś Iltuś pomaga w pokonaniu lęku przed samotnym pozostaniem w ciemnym pokoju, jest także przyjacielem dzieci i adresatem ich zwierzeń. Śpiworek pozwala na bezstresowe wyprowadzenie dziecka z sypialni rodziców. Iltuś może być w końcu bohaterem i towarzyszem codziennych zabaw dziecka. Miś sprawdza się również w podróży i na urlopie - dziecko szybciej i ufniej zaśnie w nowym nieznanym miejscu z ulubioną przytulanką. Zagłówek w kształcie głowy misia i długie „łapy” doszyte po bokach tworzą ze śpiwora dodatkowo sympatyczną i jedyną w swoim rodzaju maskotkę.

Miś śpioszek, choć urodził się zaledwie kilka lat temu, już jest pluszakiem utytułowanym. W 2006 roku Iltuś został uhonorowany w konkursie pisma "Mam Dziecko" w kategorii SUPERPRODUKT.  Jury złożone z niezależnych ekspertów m.in. z Instytutu Matki i Dziecka oraz Centrum Zdrowia Dziecka zakwalifikowali maskotkę jako artykuł sprzyjający rozwojowi dziecka. Takie uznanie Iltuś zdobył nie tylko dzięki pozytywnemu wpływowi na psychikę najmłodszych, lecz również m.in. dzięki antyalergicznym materiałom, z których jest wykonany.

Przytulankę wyprodukowała firma IL-TEX z Zawiercia na podstawie własnego, autorskiego projektu. Miś śpiworek jest ciepły, miękki i przytulny, a ponadto – dzięki użytym materiałom o najwyższej jakości – łatwy w utrzymaniu czystości (można go prać wodą), szybkoschnący i bezpieczny nawet dla alergików.

O firmie IL-TEX:

Firma IL-TEX z Zawiercia to jeden z liderów na krajowym rynku producentów pościeli wełnianej, antyalergicznej i dekoracyjnej, a Iltuś to jej autorski produkt, zastrzeżony w urzędzie patentowym. Naturalne produkty sypialniane IL-TEX-u wykonane są z wełny merynosów - szlachetnych gatunków owiec australijskich i nowozelandzkich. Tkaniny pościelowe z takiej wełny posiadają właściwości antyalergiczne i nadają się do sypialni osób uczulonych na roztocza. Prozdrowotne działanie mają również wyroby pościelowe z bawełny, policottonu oraz tkanin z tworzyw sztucznych.

www.il-tex.com.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

frajtak

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »