Technologie » Komputery

Monitory Newline w programie Laboratoria Przyszłości Ministerstwa Edukacji i Nauki

Monitory Newline w programie Laboratoria Przyszłości Ministerstwa Edukacji i Nauki
Zobacz więcej zdjęć »
Program Laboratoria Przyszłości powstał jako inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech działającym przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jego cel to uatrakcyjnianie zdobywania wiedzy i umiejętności praktycznych w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii

Programowi towarzyszył Katalog sprzętu dla szkół podstawowych, na którego zakup placówki otrzymały wsparcie finansowe od państwa.

Aktualnie program kontynuowany jest w formie Mobilnych Laboratoriów Przyszłości, aby wesprzeć szkoły i pokazać jak z tego nowoczesnego sprzętu kreatywnie i efektywnie korzystać. Inicjatywa ta jest realizowana w dwóch formach – zajęć aranżowanych bezpośrednio w szkołach oraz stacjonarnych warsztatów w showroomach. 

W Showroomie Laboratoriów Przyszłości w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej 47a edukatorzy korzystają z monitorów interaktywnych Newline. Przedstawiciele szkół mogą przyjeżdżać i czerpać inspiracje podczas zajęć dla uczniów realizowanych w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni.

Szkoły mogą zgłaszać zainteresowanie warsztatami korzystając z formularza na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/laboratoria/mobilne-laboratoria-zgloszenia

Newline Interactive oraz Agraf Sp. z o.o. dystrybutor marki Newline na terenie Polski - zyskali tytuł – „Partner Programu Laboratoria Przyszłości”.

Budowanie wśród uczniów kompetencji z tzw. kierunków STEAM (ang. science, technology, engineering, arts, math, czyli nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka) to podejście interdyscyplinarne, innowacyjne i zwiększające zainteresowanie nauką. Niemniej ważna jest umiejętność kreatywnego i konsekwentnego wykorzystania sprzętu. Edukatorzy Mobilnych Laboratoriów Przyszłości od września 2022 r. do kwietnia 2023 r. odwiedzili łącznie 1631 szkół.  i przeprowadzili bezpłatne warsztaty. Showroomy Laboratoriów Przyszłości to miejsca gdzie stacjonarnie są przeprowadzane zajęcia oraz prezentacje sprzętu inspirujące do kreatywnych zajęć w szkołach.

Do showroomu Laboratoriów Przyszłości w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej 47a trafiły trzy monitory interaktywne Newline – 65-calowy i 75-calowy Newline Lyra na podstawach mobilnych Newline HW86 z wygodną regulacją wysokości, praktycznymi półkami na akcesoria i możliwością wygodnego przemieszczania monitora między salami oraz 27-calowy, nabiurkowy monitor Newline FLEX.

„Bardzo cieszy nas tytuł Partnera Programu Laboratoria Przyszłości, przede wszystkim dlatego, że najnowsze rozwiązania technologiczne i innowacje są wpisane w markę Newline. Monitory Newline mają bardzo dobre płyty główne, ośmiordzeniowe procesory – najszybsze jeśli chodzi o monitory interaktywne na rynku. Jakość obrazu jest świetna, a urządzenia są bardzo responsywne. Dbamy o zdrowie i bezpieczeństwo użytkowników – stosujemy powłoki antybakteryjne i sprzętowe filtry niebieskiego światła, a także gwarantujemy zestaw aplikacji wspierających tworzenie kreatywnych zajęć. Edukacja ma prawo oczekiwać tego co najlepsze.” – informuje Robert Pusz, Sales Manager Eastern Europe,  Newline Interactive

Monitory Newline w Showroomach

Wielkoformatowe monitory interaktywne, które trafiły do showroomu to stworzone z myślą o edukacji, pierwsze na rynku monitory z Android 11 – Newline Lyra. Gwarantują one znakomity obraz w rozdzielczości 4K z filtrem niebieskiego światła, który nie zmienia barw wyświetlanych na ekranie. Urządzenia są łatwe w obsłudze i nowoczesne. Można korzystać z dołączonego pisaka, albo dłoni. Monitor rozpoznaje obiekty. Wystarczy zbliżyć pisak, aby notować czy używać gestów znanych z obsługi smartfona, żeby poruszać się po dokumentach. Komputer można podłączyć za pomocą kabla USB-C, który zapewnia obraz, obsługę dotykową oraz ładowanie komputera (power delivery).

Możliwość tworzenia profili użytkowników w warunkach szkolnych jest bezcenne. Dzięki temu można zapisać indywidualne preferencje poszczególnych nauczycieli. To oszczędność czasu i wygoda. Kolejna sprawa to pakiet oprogramowania, który pomaga stworzyć kreatywne zajęcia i ułatwia codzienną pracę. W Newline Lyra nauczyciele mają do dyspozycji klasyczna tablicę (Whiteboard) ekosystem aplikacji Newline – Cast, Broadcast oraz Display Management – wspierających zdalną komunikacje oraz przeznaczone dla edukacji - Newline Engage oraz Classroom Tools. Na tym jednak nie koniec, ponieważ monitory oferują również dostęp do sklepu z aplikacjami dla Androida.

W warszawskim showroomie dostępny jest również 27-calowy, nabiurkowy monitor 4K -  Newline FLEX. Połączenie dotykowej powierzchni z zestawem wysokiej klasy akcesoriów – kamerą 4K, 8 mikrofonami i głośnikami z subwooferem sprawia, że Newline FLEX jest gotowy do kreatywnej pracy zaraz po wyjęciu z pudełka. Monitor wyposażono w USB-C power delivery co oznacza, że laptopa wystarczy połączyć jednym kablem z urządzeniem zyskując przesyłanie obrazu i dźwięku, dotyku oraz ładowania. Można swobodnie zmieniać kąt nachylenia monitora, aby pisać przy użyciu aktywnego rysika współpracującego z Windows Ink. To wspaniałe narzędzie do prowadzenia zdalnych zajęć, wideokonferencji i kreatywnej pracy z dziećmi.

Bogata oferta warsztatów

W ramach Mobilnych Laboratoriów Przyszłości zostały przygotowane konkretne programy warsztatów, które edukatorzy proponują szkołom.  Dyrekcja podczas rozmowy wybiera konkretny – mając do dyspozycji - druk 3d, gogle vr, zajęcia z robotami, zajęcia z Lego, mikrokontrolery, zajęcia ze sztuczną inteligencją - jak widzi komputer?, długopisy 3d, Minecraft i obróbkę drewna. Warsztaty mogą odbyć się w szkole, albo stacjonarnie w Showroomie Laboratoriów Przyszłości.

Zajęcia realizowane w ramach Mobilnych Laboratoriów Przyszłości są inspiracją dla nauczycieli - jak wykorzystywać sprzęt, który jest dostępny w szkole. Łatwo się przekonać, że zajęcia z wykorzystaniem technologii są ciekawsze i znacznie przyjemniejsze dla uczniów, którzy dzięki temu łatwiej i chętniej chłoną wiedzę.

„Idea Mobilnych Laboratoriów Przyszłości jest nam szczególnie bliska. W ramach naszej długoletniej współpracy z nauczycielami zrealizowaliśmy setki szkoleń, warsztatów i webinariów, żeby pokazać uczestnikom, jak w pełni wykorzystać potencjał nowoczesnych urządzeń – monitorów interaktywnych, cyfrowych laboratoriów, drukarek 3D czy robotów do nauki programowania. Uczestnicy warsztatów w showroomie przy ul. Nowogrodzkiej, pracując na monitorach interaktywnych Newline, sami mogą się przekonać, że ekran dotykowy to nie wyświetlacz, ale responsywne narzędzie, które może znacznie zwiększyć aktywność i zaangażowanie w trakcie lekcji” – komentuje Kamila Nowicka, Specjalista ds. Marketingu, Agraf sp. z o.o.

Szkoły zainteresowane bezpłatnymi warsztatami mogą skorzystać z formularza na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/laboratoria/mobilne-laboratoria-zgloszenia  w celu zaaranżowania zajęć w placówce, albo showroomie Laboratoriów Przyszłości.

Dystrybutorem urządzeń jest AGRAF Sp. z o.o. Sprzedaż i serwis gwarancyjny Newline w Polsce prowadzony jest wyłącznie przez autoryzowanych partnerów.

W 2023 r. Newline Interactive oraz Agraf Sp. zo.o. zyskały prawo do korzystania z tytułu : „PARTNER PROGRAMU Laboratoria Przyszłości”. Monitory interaktywne Newline Lyra oraz Newline FLEX trafiły do Showroomu Laboratoriów Przyszłości w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej 47a.

Więcej o Newline - https://newline.solutions/

YT - https://www.youtube.com/channel/UC7pZwRIyx7OVPfpfp_c81mg

FB – https://www.facebook.com/NewlinePolska/  

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/newline-interactive-polska

Kontakt poland@newline-interactive.com Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INDALO

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 13 dni:
Building (R)evolution 13. PLGBC Green Building Summit
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »