Technologie » Telekomunikacja
Motorola na międzynarodowych targach elektroniki CES
Zobacz więcej zdjęć » |
Las Vegas, USA, 7-10 stycznia 2007 - Motorola (NYSE: MOT) prezentuje swoje bogate możliwości na międzynarodowych targach elektroniki Consumer Electronics Show 2007 (CES) w Las Vegas. Przedstawione produkty, m. in. telefony komórkowe, akcesoria Bluetooth Stereo i głośniki, łączy hasło: funkcjonalność, multimedia i muzyka.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
- Motorola stawia czoła nowym wyzwaniom, a jej oferta na CES to przedsmak multimedialnych możliwości. Liczymy na to, że najnowsze telefony komórkowe akcesoria już wkrótce będą cieszyć się również uznaniem na polskim rynku, mówi Joanna Lewandowska odpowiedzialna za strategię sprzedaży telefonów komórkowych Motoroli w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.
ROKR E8: Muzyczny kameleon
Unikatowa i po raz pierwszy zastosowana technologia ModeShift przekształca telefon w odtwarzacz muzyczny za pomocą jednego dotknięcia klawisza. Słuchawkę Motoroli wyróżniają: wirtualne klawisze wyświetlane na szklanej powierzchni, które wiernie imitują naciśnięcie. Dzięki temu użytkownik ma wrażenie, że szklana powierzchnia ugina się pod naciskiem palca. W zależności od wybranego trybu urządzenia na panelu wyświetlają się cyfry lub odpowiednie ikony służące o sterowania muzyką i odtwarzaczem MP3.
Tryb muzyczny w ROKR E8 to przestrzenny dźwięk stereo z dwoma kanałami audio i korektorem graficznym dźwięku, 2GB wewnętrznej pamięci pozwalającej na zachowanie ok. 1500 utworów z możliwością dodatkowego rozszerzenia kartą pamięci microSD, Bluetooth Stereo, radio FM oraz system identyfikacji piosenek. Kolejną innowacją jest technologia FastScroll - dzięki niej wystarczy delikatny ruch kciuka, by szybko przewinąć listę utworów (w trybie muzycznym), kontaktów (w trybie telefonicznym), kalendarz (w trybie telefonicznym) lub zawartość multimediów (tryb multimedialny).
ROKR E8 - wybrane cechy
- oryginalna technologia ModeShiftTM umożliwia zamianę telefonu w odtwarzacz muzyczny;
- wirtualne klawisze wyświetlane na szklanej powierzchni po naciśnięciu zachowują się jak tradycyjne;
- FastScrollTM umożliwia szybkie przeszukiwanie danych;
- technologia CrystalTalkTM zapewniająca wysoką jakość rozmów nawet
- w hałaśliwym otoczeniu;
- kompatybilność z WindowsTM Media PlayerTM 11 umożliwia łatwą wymianę muzyki z komputerem oraz dostęp do ponad 200 internetowych sklepów muzycznych;
- 2GB wewnętrznej pamięci oraz możliwość rozszerzenia pamięci za pomocą kart microSD do 4GB;
- szybki transfer plików przez łącze USB 2.0;
- panoramiczny wyświetlacz 2.0 QVGA.
MOTO Z10 - studio filmowe w dłoni
To następca obecnego już w Polsce multimedialnego telefonu MOTO Z8. Tym razem nie tylko można oglądać filmy w rozdzielczości obrazu zbliżonej do High Definition, ale nagrane sekwencje wideo można edytować, ciąć, tworzyć przejścia między scenami, dodawać kadry z tytułami oraz ścieżkę dźwiękową. MOTO Z10 to mobilne studio filmowe mieszczące się w kieszeni, a co więcej, każde nagranie można bezpośrednio umieścić w internecie na takich stronach, jak: YouTube, Picasa (Google), Flickr (Yahoo!), Blogger czy ponad 30 innych.
MOTO Z10 - wybrane cechy
- jakość nagrania wideo: MPEG-4, 30 klatek/ sek.;
- wyświetlacz 2.2" QVGA o krystalicznej ostrości, wyświetlacz 16 mln kolorów TFT;
- dzielenie się ze światem swoimi multimediami dzięki jednemu dotknięciu klawisza;
- aparat fotograficzny o rozdzielczości 3,2 Mpix uruchamiany jedynym klawiszem w zaledwie 1,5 sekundy; inteligentny autofokus;
- gniazdo kart microSD umożliwia korzystanie z kart pamięci w przyszłości nawet o pojemności do 32GB;
- bezprzewodowy przesył muzyki za pomocą Bluetooth Stereo;
- łączność: 3,5G HSDPA 3,6Mbits, UMTS/GPRS/EDGE;
- platforma Symbian/UIQ;
- pięć gier od EA: Tiger Woods Golf, Tetris, Skate, Burnout, Sims Bowling.
Motorola W230 i W270 - przydatność w dobrej cenie
Motorola W230 i W270 - kolejne słuchawki z linii podstawowych produktów serii W (przydatne funkcje i estetyczny wygląd) - posiadają dedykowane klawisze muzyczne, gniazdo kart microSD, pozwalające na rozszerzenie pamięci do 2GB oraz wbudowane radio FM z zintegrowanym system Radio Data System (RDS). Oba telefony oferują doskonałe funkcje telefoniczne, m.in. technologię CrystalTalkTM, która redukuje hałas z otoczenia.
W230 to płaski batonik dostępny w dwóch wymiennych kolorach obudowy, W270 kolei to płaski telefon z klapką.
Akcesoria Stereo Bluetooth: bezprzewodowa muzyka w ruchu
Słuchawki Bluetooth Stereo S9-HD - to udoskonala wersja cenionych już małych słuchawek bezprzewodowych S9. Zapewnia przestrzenny dźwięk w technologii SRS WOW HDTM, równocześnie redukuje hałas oraz zapewnia komfort dzięki nowemu kształtowi nakładek na uszy.
Motorola EQ5 i EQ7 to pierwsze bezprzewodowe głośniki Motoroli do muzyki rozmów. Zapewniają mobilność przy słuchaniu muzyki i można je wykorzystać jako zestaw głośnomówiący. Można je połączyć z większością odtwarzaczy MP3, komputerów i telefonów tradycyjnie (jack 3,5 mm) oraz bezprzewodowo. Niewielkich rozmiarów głośniki EQ5 są ładowane akumulatorami. Wersja EQ7 Hi-Fi Stereo, efekt współpracy z firmą JBL, zapewnia wysokiej jakości przestrzenny dźwięk z głębokim brzmieniem basu.
Uniwersalny zestaw słuchawkowy Motoroli S605 pozwala na zmianę dyskretnych przewodowych słuchawek w bezprzewodowe, działające w technologii stereo Bluetooth. Prócz łatwego łączenia się z telefonem i odtwarzaczem MP3 ma również wbudowane radio FM.
Informacje o Motoroli
Motorola jest światowym liderem w dziedzinie telekomunikacji, należącym do grona firm z listy Fortune 100. Jest dostawcą mobilnych produktów i rozwiązań z dziedziny łączności szerokopasmowej i sieci bezprzewodowych. W 2006 roku globalna sprzedaż Motoroli wyniosła 42,8 mld USD.
W domu, w samochodzie, czy w pracy, Seamless Mobility daje pełną mobilność, pozwalając w każdej chwili skontaktować się z ludźmi i zdobyć potrzebne informacje od przemieszczających się urządzeń i ludzi. Seamless Mobility wykorzystuje potencjał konwergencji technologii, umożliwiając szybszą, oszczędną i elastyczną komunikację.
Nadesłał:
ap
|
Komentarze (0)