Technologie » Komputery

Najlepsze wdrożenia SAP w Europie Środkowo-Wschodniej uhonorowane nagrodami SAP Quality Awards 2012

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. laureatem srebrnej nagrody w kategorii dużych wdrożeń

Warszawa/Praga, 29 października 2012 r. — Firma SAP ogłosiła wyniki konkursu SAP Quality Awards 2012 w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Łącznie nagrodzono dziewięć projektów z pięciu krajów: Czech, Węgier, Polski, Serbii i Słowacji. Nagrody przyznane zostały w trzech kategoriach: duże, średnie i małe wdrożenia. Złoto zdobyły następujące firmy: w kategorii dużych projektów – Kraft Foods CEE&MEA, należąca do grupy kapitałowej Mondelēz International i zarządzająca złożonym projektem wdrożeniowym, realizowanym przez zespół ze Słowacji; w kategorii średniej wielkości projektów – Škoda Auto, a.s. z Czech, zaś w kategorii małych implementacji Český Aeroholding, a.s. Wśród polskich firm najwyżej uplasował się Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., który zdobył srebrną nagrodę wśród największych wdrożeń.

 

W konkursie SAP Quality Awards nagrody przyznawane są klientom, którzy wykazali się doskonałymi umiejętnościami realizacji projektów wdrożeniowych SAP. Wszystkie złote, srebrne i brązowe wyróżnienia są ukoronowaniem projektów, które cechuje najwyższa jakość procesów wdrożeniowych i w których skutecznie i kompleksowo zastosowano zasady zarządzania ryzykiem i jakością.

 

GAZ-SYSTEM S.A. laureatem srebrnej nagrody za jakość wdrożenia SAP

W kategorii dużych wdrożeń srebrną nagrodą wyróżniono projekt wdrożenia rozwiązań SAP ERP w spółce GAZ-SYSTEM S.A., która zarządza transportem paliw gazowych siecią przesyłową na terenie całej Polski. Był to jeden z największych i najbardziej kompleksowych projektów ERP zrealizowanych w Polsce w ostatnich latach. Przyznając nagrodę, jury podkreśliło bardzo jasne wyznaczenie celów biznesowych projektu, ściśle zharmonizowanych z długofalową strategią GAZ-SYSTEM S.A., a także doskonałe procedury projektowe, wprowadzenie procesów zarządzania zmianą, przekazywania wiedzy z pomocą narzędzi e-learningowych oraz spójnego systemu zapewniania jakości. Zwrócono również uwagę na doskonałą współpracę między GAZ-SYSTEM S.A. i parterem wdrożeniowym, firmą S&T Services Polska. Wdrożone rozwiązania SAP stanowią bazę, która wspiera dalszy rozwój firmy, pozwala na lepsze zarządzanie inwestycjami, optymalizację wykorzystania zasobów przedsiębiorstwa i ujednolicenie informacji zarządczych w rozproszonych terytorialnych jednostkach GAZ-SYSTEM S.A.

 

Jakość i najlepsze praktyki

Oprócz uznania dla najlepszych projektów celem konkursu SAP Quality Awards jest promowanie wysokiej jakości wdrożeń i budowanie wiedzy o najlepszych praktykach wdrożeniowych. Dzięki szerzeniu tej wiedzy projekty SAP skuteczniej realizują zakładane cele biznesowe.

 

„Kluczem do pomyślnej realizacji projektu jest nie tylko znajomość biznesu i aplikacji, ale również umiejętność korzystania ze sprawdzonych standardów i metodologii zarządzania projektem nawet w trudnych sytuacjach” — powiedział Jiří Synáček, dyrektor ds. jakości SAP na Europę Środkowo-Wschodnią. „Oprócz zgodności z procedurami i zasadami jakości SAP powodzenie projektu zależy także od atmosfery w zespole i od efektywnej współpracy. Tegoroczne zwycięskie projekty wzorcowo spełniały wszystkie wymagania i mogą służyć za przykład na przyszłość.”

 

Prawidłowo realizowany projekt ma bezcenne znaczenie dla klienta — nie tylko dlatego, że pozwala trzymać się założonych kosztów i terminu zakończenia projektu. Dobra współpraca podczas realizacji projektu pozwala skrócić czas niezbędny do pełnego uruchomienia produkcyjnego systemu, co jest zgodne z wymaganiami i potrzebami klienta oraz zapewnia szybszy zwrot z inwestycji. Jeśli dodatkowo klient zna metody zarządzania jakością w projektach, sukces jest zagwarantowany. Z tych właśnie powodów firma SAP poświęca tak wiele uwagi zarządzaniu jakością w realizowanych projektach.

 

Konkurs SAP Quality Awards został zorganizowany po raz czwarty. W jury konkursu zasiadają specjaliści SAP i niezależni eksperci w zakresie wdrożeń aplikacji biznesowych. Firmy, które otrzymały złote nagrody, zostały automatycznie zakwalifikowane do finału plebiscytu SAP Quality Awards w regionie EMEA. Jego wyniki zostaną ogłoszone podczas konferencji SAPPHIRE NOW, która odbędzie się w Madrycie w dniach 12-16.11.2012r.

 

Zestawienie wyników konkursu SAP Quality Awards 2012 w Europie Środkowo-Wschodniej

W 2012 roku w regionie Europy Środkowo-Wschodniej nagrody SAP Quality Awards otrzymały następujące projekty:

 

W kategorii dużych wdrożeń:

 

Złoto:               Kraft Foods CEE&MEA, członek grupy kapitałowej Mondelēz International, projekt wdrożeniowy zarządzany przez zespół ze Słowacji

                        Partner wdrożeniowy: IBM Global Business Services

Wdrażane rozwiązanie: SAP ECC 6.0, SAP ERP 6.0, SAP SRM 7.0, SAP PI 7.11, SAP MDM

 

Zwycięzcą w kategorii dużych wdrożeń został projekt zrealizowany w firmie Kraft Foods CEEMA, obejmujący implementację całej serii rozwiązań SAP w siedmiu różnych jednostkach biznesowych. Wdrażane rozwiązania zawierały kompleksowy system ERP i systemy do zarządzania relacjami z dostawcami i danymi. Projekt został zrealizowany jako część większego projektu, mającego na celu implementację systemów SAP we wszystkich 28 krajach, w których grupa Kraft Foods prowadzi swoją działalność. W tym przypadku system aktualnie obsługuje 2400 aktywnych użytkowników, a końcowa ich liczba powinna wynieść 5200. Jury było pod wrażeniem kompleksowości projektu, doskonałej organizacji pracy i skrupulatności, która zapewniła klientowi dodatkowe korzyści.

 

Srebro:            Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., Polska

                        Partner wdrożeniowy: S&T Services Polska Sp. z o.o.

Wdrażane rozwiązanie: SAP ECC 6.0, SAP PI 7.1, SAP BW NW 7.3, SAP EP NW 7.3, SAP Solution Manager 7.0

 

Brąz:               Grad Beograd - Agencija za investicije i stanovanje, Serbia

                        Partner wdrożeniowy: SAP Consulting

Wdrażane rozwiązanie: SAP ERP 6.0, SAP NW 7.0, SAP BO Enterprise XI 3.1, SAP BO BPC 7.5, SAP NW PI 7.1, SAP Solution Manager 7.0, SAP BO GRC AC 5.3, SAP Productivity Pack

 

W kategorii wdrożeń średniej wielkości

 

Złoto:               Škoda Auto, a.s., Czechy

                        Partnerzy wdrożeniowi: VW Wolfsburg, Consit, Meriis, SAP

Wdrażane rozwiązanie: SAP BusinessObjects GRC - Access Control & Process Control 10.0

 

Škoda Auto wykorzystuje kompleksowy system SAP ERP (SAP ECC 6.0), który zarządza procesami dla 31 500 użytkowników. Przy tak ogromnej liczbie użytkowników zarządzanie ich autoryzacją, dostępem i uprawnieniami bez zaawansowanych narzędzi informatycznych było bardzo trudne. Dlatego koncern zdecydował się wdrożyć rozwiązanie SAP BusinessObjects GRC, umożliwiające zarządzanie ryzykiem. Oprogramowanie wspiera narzędzie SAP Solution Manager, z którego można również korzystać przy okazji dodatkowych projektów SAP w zakresie zarządzania.

 

Srebro:            Victoria Group, Serbia

                        Partner wdrożeniowy: Atos (rozwiązania i usługi informatyczne firmy Siemens)

Wdrażane rozwiązanie: SAP ECC 6.0

 

Brąz:               Kostelecké uzeniny a.s., Czechy

                        Partner wdrożeniowy: Sabris, s.r.o.

Wdrażane rozwiązanie: SAP ECC 6.0 (SAP ERP + SAP Catch Weight Management)

 

W kategorii małych wdrożeń

 

Złoto:               Český Aeroholding, a.s., Czechy

                        Partner wdrożeniowy: Mibcon a.s.

Wdrażane rozwiązanie: SAP BPC NW 7.5

 

Firma Mibcon a.s. wdrożyła rozwiązanie w zakresie konsolidacji procesów biznesowych w firmie Český Aeroholding, a.s. Dzięki temu 16 podmiotów wchodzących w skład holdingu może korzystać obecnie ze skonsolidowanego systemu finansowego, który jest w pełni zgodny z prawem czeskim, jak również z międzynarodowymi standardami rachunkowości. Poza tym system usprawnia komunikację z podmiotami zewnętrznymi, takimi jak banki i organy administracji państwowej.

           

Srebro:            Hungimpex Kft., Węgry

                        Partner wdrożeniowy: Contact Plus Consulting Kft.

Wdrażane rozwiązanie: SAP Business One 8.8

 

Brąz:               BBA Hranice, spol. s r.o., Czechy

Partner wdrożeniowy: ABIA group s.r.o.

Wdrażane rozwiązanie: SAP Business One 8.8Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

jdunin-keplicz@solskibm.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »