Motoryzacja » Moto Serwis

Nissan Connect

Nissan Connect
Zobacz więcej zdjęć »
Nissan Connect to całkowicie nowy, łatwo dostępny, zintegrowany system audio, nawigacji i komunikacji.

„Badania prowadzone wśród klientów wykazały, że osoby kupujące mniejsze, łatwiej dostępne auta były sfrustrowane kosztem lub brakiem dostępności zintegrowanych systemów nawigacji pokładowej i wysokiej klasy sprzętu audio.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Klienci Nissana z satysfakcją przyjmą ofertę zakupu pakietu, który zawiera zaawansowaną technicznie nawigację, system audio oraz układ komunikacji za przystępną cenę" - stwierdził Pierre Loing, Wiceprezes Nissan Europe ds. Planowania Produktu.

Fakty

  • Nawigacja prowadząca kierowcę w dziewięciu językach
  • Tryb ekologiczny wybierający trasy zapewniające najniższe zużycie paliwa
  • Interfejs z ekranem dotykowym
  • Możliwość podłączenia zewnętrznych źródeł dźwięku
  • System Bluetooth do telefonów komórkowych
  • Wysokie parametry po przystępnej cenie

System Nissan Connect oferuje szereg rozwiązań, które znaleźć można w autach klasy wyższej. Innowacja tego typu po raz pierwszy oferowana jest w kompaktowym samochodzie rodzinnym - podejście takie jest typowe dla filozofii Nissana, zgodnie z którą oferowane przezeń rozwiązania techniczne przełamują bariery pomiędzy poszczególnymi segmentami ryku.

Opracowany przy współpracy z działem multimediów samochodowych grupy Bosch, system Nissan Connect został zaprojektowany tak, by oferować wygodę obsługi i być równie przyjazny dla użytkownika jak przenośne urządzenia nawigacyjne. Co więcej, Nissan Connect posiada dodatkową zaletę - jest w pełni zintegrowany ze środkową konsolą auta.

Ekran dotykowy

System Nissan Connect posiada duży, 5-calowy ekran dotykowy umieszczony na szczycie środkowej konsoli, tuż pod obszernym schowkiem w górnej części deski rozdzielczej.

Całość jest doskonale zintegrowana z deską rozdzielczą, dzięki czemu przełączniki są łatwe w obsłudze zaś ich użycie jest intuicyjne. Przyciski wykorzystywane są do najczęściej wybieranych funkcji, zaś ekran dotykowy pozwala na szybkie i łatwe wybieranie poszczególnych poleceń.

Nad wyświetlaczem umieszczony jest otwór na płytę CD - oprócz odtwarzania konwencjonalnych kompaktów Nissan Connect odczytuje również pliki dźwiękowe w formatach MP3 i WMA.

Możliwe jest także podłączenie zewnętrznych źródeł dźwięku dzięki złączu USB lub 3,5 mm wtyczce typu „jack", które znaleźć można w schowku w górnej części deski rozdzielczej Note.

Dzięki owym złączom Nissan Connect może odtwarzać muzykę z iPod-ów i innych odtwarzaczy MP3, pamięci USB oraz zewnętrznych dysków twardych USB.

Muzyka z telefonów komórkowych oraz innych urządzeń działających w technologii Bluetooth również może być bezprzewodowo odtwarzana przez system Nissan Connect, z możliwością wyboru poprzedniego lub kolejnego utworu oraz wyświetlania informacji o tym, który odtwarzany jest w danej chwili.

Dzięki umieszczeniu złączy w dużym schowku w górnej części deski rozdzielczej, kierowca oraz pasażer mogą zostawić swe odtwarzacze podłączone do systemu nawet wtedy, kiedy opuszczają auto.

Po podłączeniu iPoda przy pomocy kabla USB, utwory zapisane w pamięci urządzenia można przeszukiwać i wybierać korzystając z ekranu dotykowego. W czasie odtwarzania utworu na wyświetlaczu pojawia się jego nazwa, artysta oraz folder, w którym jest zapisany. Przyciski na kole kierownicy umożliwiają kontrolę głośności oraz wybór utworów bez odrywania rąk od kierownicy.

Radio może pracować w zakresie fal średnich oraz UKF. Istnieje możliwość zapisania dwunastu stacji UKF oraz sześciu na falach średnich.

Dziewięć języków

System nawigacji oferuje wiele wybieranych intuicyjnie oraz łatwych w użyciu funkcji. Dzięki prostemu interfejsowi kierowca otrzymuje jasne wskazówki nawigacyjne w dziewięciu językach (w tym po rosyjsku) i ma do dyspozycji wyjątkowo czytelną mapę. 

Pomimo przystępnej ceny oferowany przez Nissana system nawigacji Connect wykorzystuje najnowocześniejsze rozwiązania techniczne. Dzięki integracji z licznymi czujnikami oraz wykorzystaniu informacji o prędkości pojazdu, system nie zawiesi się po wjechaniu na przykład do tunelu. W rezultacie, w odróżnieniu od urządzeń przenośnych, system nie straci orientacji i nie zgubi sygnału z satelity.

Możliwy jest wybór najszybszej, najkrótszej, a także - po raz pierwszy - najbardziej ekonomicznej trasy do celu. W ostatniej opcji droga dobierana jest tak, by zużycie paliwa było możliwie jak najmniejsze.

Skala mapy dostosowuje się automatycznie do rodzaju drogi, lecz może być również ustawiana ręcznie zgodnie z preferencjami użytkownika za pomocą stosownego pokrętła. System Nissan Connect posiada także funkcję TMC (Kanał Informacji o Ruchu - Traffic Message Channel), która dzięki odrębnemu tunerowi radiowemu pozwala odebrać informacje o natężeniu ruchu na głównych drogach oraz o ewentualnych utrudnieniach. Jeśli na wybranej trasie występują opóźnienia, system nawigacyjny zaproponuje alternatywną drogę w oparciu o uzyskiwane w czasie rzeczywistym informacje. Jeśli kierowca zaakceptuje objazd, system odpowiednio zmieni plan trasy oszczędzając czas oraz obniżając zużycie paliwa i poziom emisji spalin.

Zainstalowana w urządzeniu baza danych z Ciekawymi Miejscami może zostać uaktualniona przy pomocy portu USB. Taka baza danych zawiera między innymi informacje o hotelach, stacjach obsługi, restauracjach.

Ponadto, poprzez port USB wgrać można lokalizacje fotoradarów. Możliwy jest również zakup aktualizacji mapy, którą wgrywa się do systemu korzystając ze złącza na kartę pamięci SD w panelu czołowym.

Złącze Bluetooth

Nissan Connect oferuje również złącze Bluetooth do telefonów komórkowych, które pozwala kierowcy automatycznie podłączyć telefon do systemu pokładowego, dzięki czemu możliwe jest odbieranie oraz wykonywanie połączeń z rękoma bezpiecznie spoczywającymi na kole kierownicy. By jeszcze bardziej zwiększyć stopień integracji systemu Nissan Connect z urządzeniami zewnętrznymi, książka telefoniczna oraz rejestr połączeń są automatycznie ładowane z telefonu do pamięci systemu Connect przy pierwszym podłączeniu urządzenia - pod warunkiem, że telefon posiada funkcję synchronizacji książki telefonicznej.

Badania wykazują, że zintegrowane systemy nawigacyjne mogą obniżyć koszty codziennej eksploatacji samochodu. Dzięki wbudowaniu w deskę rozdzielczą auta i stosownym zabezpieczeniom przeciwkradzieżowym, system Nissan Connect nie stanowi łakomego kąska dla złodziei - co jest problemem w przypadku przenośnych urządzeń nawigacyjnych - ograniczając w ten sposób ryzyko ubezpieczeniowe. Badania wykazują także, że obsługiwany intuicyjnie interfejs systemu nawigacji zapewnia kierowcy większe poczucie pewności, dzięki czemu jest on bardziej zrelaksowany przy pokonywaniu danej trasy zgodnie ze wskazówkami urządzenia. To z kolei przekłada się na mniej agresywny styl jazdy i niższe zużycie paliwa. Spada także ryzyko wypadku, gdyż kierowca zwraca większą uwagę na drogę a nie skupia się na obsłudze systemu nawigacji.

Nissan Connect został pomyślany jako nowoczesny, zintegrowany i przyjazny dla użytkownika system nagłośnieniowo-nawigacyjny oferowany w segmencie rynku, w którym zaawansowane systemy nawigacyjne dostępne są za cenę stanowiącą zwykle znaczną część kosztów całego samochodu. W związku z tym kierowcy decydują się zwykle na używanie urządzeń przenośnych, które nie są zaprojektowane do konkretnego modelu auta. Podnoszą one ryzyko wystąpienia obrażeń w razie wypadku, gdyż są zwykle mocowane jedynie przyssawką lub uchwytem. Ponadto, w zaparkowanym samochodzie często pozostawiamy uchwyt montażowy, co może prowokować przechodzącego złodzieja do dokonania włamania w nadziei, że nawigacja została ukryta na przykład w schowku.

 „Nissan Connect został zaprojektowany tak, by być możliwie najbardziej przyjaznym dla użytkownika. Fakt, że jest on całkowicie zintegrowany z autem stanowi jego dodatkową zaletę, gdyż eliminuje to ryzyko włamania się do auta przez złodzieja szukającego przenośnych urządzeń nawigacyjnyc", powiedział Pierre Loing.

„Dzięki przystępnej cenie systemu Nissan Connect klienci nie będą musieli w przyszłości kupować przenośnych urządzeń nawigacyjnych, które nie oferują poziomu bezpieczeństwa ani wygody, jaką zapewnia rozwiązanie zintegrowane z samochodem".

Nissan Connect został udostępniony po raz pierwszy w modelu Note w styczniu. Od kwietnia będzie też oferowany w Qashqai oraz Qashqai 2+2. Jego wprowadzenie podkreśla zaangażowanie Nissana w oferowanie w produktach tej marki rozwiązań opartych na przystępnej, przyjaznej dla użytkownika oraz innowacyjnej technologii.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »