Motoryzacja » Moto Serwis

Nowe cyfrowe mapy Polski w nawigacji Blaupunkta

Nowe cyfrowe mapy Polski w nawigacji Blaupunkta
Zobacz więcej zdjęć »
Pod koniec sierpnia na polskim rynku pojawiło się nowe oprogramowanie "MapaMap for Blaupunkt" - specjalny pakiet cyfrowych map Polski współpracujących z przenośnymi urządzeniami GPS spod znaku niebieskiej kropki.

Oprogramowanie jest kompatybilne zarówno z najnowszymi systemami TravelPilot 100, 200 i 300, jak i z ich starszymi wersjami - TP Lucca 3.3, 3.5, 3.5 Edition, 5.2 i 5.3.

"MapaMap for Blaupunkt" to wspólny projekt firm Imagis S.A - producenta oprogramowania i systemów nawigacyjnych MapaMap oraz Blaupunkt, która oferuje produkty car multimedia, w tym rodzinę mobilnych urządzeń GPS TravelPilot. Wynikiem współpracy jest oferta, która łączy w sobie to, co w nawigacji najważniejsze - dokładność map, prostotę i szybkość obsługi oraz zaawansowaną technologię

Pakiet "MapaMap for Blaupunkt" zawiera najnowsze mapy cyfrowe Polski, na których znajdują się ponad 2 miliony punktów adresowych, ponad 2,3 tys. szczegółowych planów miast i miejscowości, ponad 400 tys. km dróg, blisko 140 tys. obiektów POI (m.in. fotoradary dostarczone przez Komendę Główną Policji) oraz 16 planów miast z trójwymiarowymi bryłami budynków (Białystok, Częstochowa, Gdańsk, Gdynia, Gorzów Wielkopolski, Lublin, Łódź, Katowice, Kraków, Olsztyn, Poznań, Rzeszów, Tarnów, Wrocław, Warszawa, Zielona Góra). System jest zaprojektowany w umożliwiającej intuicyjną obsługę technologii Finger Friendly, a komunikaty głosowe są podawane m.in. przez doświadczonego pilota rajdowego Macieja Wisławskiego, Mistrza Europy w rajdach samochodowych.

Nowe oprogramowanie jest bardzo proste do samodzielnej instalacji. Aplikacja dostępna jest na karcie pamięci SD, przy czym - z uwagi na specyfikę rozwiązań technicznych - występuje w dwóch wersjach. Pierwsza współpracuje z nowymi urządzeniami serii TravelPilot: 100, 200 oraz 300, druga zaś jest dostosowana do urządzeń starszej generacji, czyli modeli TravelPilot Lucca 3.3, 3.5, 3.5 Edition, 5.2 oraz 5.3. Co ważne, korzystając z cyfrowych map Polski dostępnych w nowym pakiecie użytkownik nie musi rezygnować z danych wgranych standardowo w urządzeniach Blaupunkta - w prosty sposób można się między nimi przełączać.

Dane w aplikacji "MapaMap for Blaupunkt", mogą być aktualizowane 4 razy w roku. Każdy użytkownik może uaktualnić swoje mapy poprzez zakup bezpośrednio w firmie Imagis całorocznej prenumeraty lub aktualizacji jednorazowej.
Dostępne w ofercie Blaupunkta mobilne urządzenia GPS wyróżniają się łatwą, intuicyjną obsługą, sprawnie obliczają najszybszą, najkrótszą, najbardziej ekonomiczną lub ekologiczną trasę i bezbłędnie prowadzą do celu. Systemy - w zależności od modelu - oferują także liczne funkcje dodatkowe, m.in. zintegrowany czujnik światła, który umożliwia automatyczne przełączanie wyświetlacza na tryb pracy dziennej lub nocnej, graficzne i akustyczne ostrzeżenia o przekroczeniu dozwolonej prędkości oraz ostrzeżenia o korkach, także wtedy, gdy funkcja nawigacji nie jest aktywna, komunikację Bluetooth i funkcje multimedialne.

Systemy nawigacyjne Blaupunkta oraz pakiet "MapaMap for Blaupunkt" są dostępne w specjalistycznych sklepach ze sprzętem car multimedia. Sugerowane ceny detaliczne brutto (stan - wrzesień 2008):

- MapaMap for Blaupunkt - 299 PLN
- TravelPilot 300 - 1099 PLN
- TravelPilot 200 - 749 PLN
- TravelPilot 100 - 649 PLN

Blaupunkt, marka należąca do Grupy Bosch, jest znaczącym w skali międzynarodowej producentem sprzętu car multimedia. Firma ma swoją siedzibę w Hildesheim oraz fabryki w Portugalii, na Węgrzech, w Tunezji i Malezji. W 2007 roku obroty przedsiębiorstwa wyniosły ponad 1,3 mld euro. Blaupunkt zatrudnia na całym świecie blisko 9 tys. pracowników.

W Polsce Blaupunkt obecny jest od 1993 roku. Jako dział branżowy firmy Robert Bosch Sp. z o.o. oferuje radioodtwarzacze, systemy nawigacji, systemy multimedialne, głośniki, wzmacniacze oraz akcesoria i komponenty car audio.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Robert Bosch Sp. z o. o.
http://www.bosch.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »