Technologie » Internet

Nowe funkcjonalności usług w nazwa.pl

Nowe funkcjonalności usług w nazwa.pl
Zobacz więcej zdjęć »
Firma NetArt, właściciel serwisu nazwa.pl po raz kolejny rozszerza funkcjonalności usług. Zmiany dotyczą wprowadzenia nowych - zaawansowanych możliwości konfiguracji DNS domeny. Ponadto osoby korzystające z hostingu serii Active, w ramach poczty e-mail otrzymały do dyspozycji protokół pocztowy IMAP.

Usługi internetowe wśród polskich firm stają się coraz bardziej popularne. Obecnie, według danych opublikowanych przez GUS, ponad 57% wszystkich przedsiębiorstw posiada własną stronę WWW.

Nie dziwi więc fakt, iż firma NetArt stale ulepsza swoją ofertę tak, by końcowa usługa spełniała najwyższe wymagania Klientów. Wprowadzenie rozszerzonej konfiguracji DNS, to odpowiedź na potrzeby doświadczonych użytkowników Internetu. Opcja ta pozwala na dokonywanie zaawansowanych modyfikacji pliku strefy domeny.

Dotychczas w NetArt operację tę można było wykonać jedynie za pośrednictwem administratorów firmy. Od teraz, za pomocą rozbudowanego specjalnie na ten cel Panelu Klienta, każdy z użytkowników może dowolnie i bez ograniczeń zarządzać wybranymi wpisami DNS dla swoich domen. Wdrożenie nowych możliwości konfiguracji DNS to tylko jedna ze zmian. Wraz z tym usprawnieniem rejestrator udostępnił także możliwość dodawania do Panelu Klienta nazwa.pl, domen niezarejestrowanych w NetArt i zarządzania dla nich ustawieniami DNS. Jest to funkcjonalność skierowana do Klientów posiadających szerokie portfolio domen, pozwalająca na zgromadzenie i zarządzanie wszystkimi adresami WWW w ramach jednego panelu. „To już kolejne w tym roku modyfikacje naszych usług. Niedawno informowaliśmy o zwiększeniu parametrów serwerów z serii Active. Przypomnę, iż obecnie powierzchnia dyskowa na hostingu Active i ActivePro wynosi odpowiednio 25 i 50 GB, natomiast transfer w obu przypadkach jest równy 5000 GB, co czyni naszą ofertę najbardziej konkurencyjną na polskim rynku. Jako lider rynku staramy się wyznaczać i kreować trendy rozwoju usług internetowych tak, by ich funkcjonalność, a przede wszystkim cena, nie zniechęcały, a wręcz przeciwnie przekonywały kolejnych użytkowników do korzyści wynikających z obecności w Internecie" - komentuje Daniel Kotyras, Dyrektor ds. Marketingu i PR w nazwa.pl.

Niedawno również (wraz z dniem wprowadzenia nowych parametrów serwerów) poczta elektroniczna w NetArt w ramach hostingu Active została rozszerzona o obsługę protokołu IMAP. IMAP pozwala na synchronizację zawartości skrzynki pocztowej, dzięki czemu praca na różnych komputerach (np. w pracy i w domu) jest o wiele wygodniejsza. Dodatkowo nie ogranicza dostępu do jednego konta pocztowego wielu użytkownikom jednocześnie. To także doskonałe rozwiązanie dla osób korzystających z poczty e-mail za pomocą np. telefonów komórkowych, gdyż do minimum ogranicza transfer niezbędny do pobierania wiadomości. „Poczta e-mail to obecnie jedno z głównych narzędzi komunikacji w kontaktach B2B oraz B2C. Potwierdza to raport udostępniony przez firmę SARE, według którego ponad 83% respondentów (86% badanych do ludzie aktywni zawodowo) nie byłoby w stanie wykonywać swojej pracy bez jej wykorzystania*. Ponadto użytkownicy poczty elektronicznej korzystają z niej zarówno za pomocą programu pocztowego, jak i z poziomu strony WWW. Dlatego wprowadzenie protokołu IMAP, pozwalającego na synchronizację działań pomiędzy skrzynką pocztową na serwerze i aplikacją pocztową to duże ułatwienie dla Internautów" - dodaje przedstawiciel NetArt.

Więcej informacji na temat wykorzystania nowych funkcjonalności usług nazwa.pl można znaleźć na Blogu NetArt: http://blog.nazwa.pl/2010/06/22/nowe-mozliwosci-konfiguracji-wpisow-domeny-w-dns/

* źródło: www.sare.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

NetArt

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »