Dom » Budownictwo

Nowoczesna elegancja – Schüco AWS 75 BS.HI

Nowoczesna elegancja – Schüco AWS 75 BS.HI
Zobacz więcej zdjęć »
Okna Schüco AWS 75 BS.HI to stolarka okienna najnowszej generacji, która odpowiada wysokim wymaganiom w zakresie izolacyjności cieplnej. Dzięki innowacyjnemu wzornictwu oraz powiększonej powierzchni przeziernej spełnią one oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników i projektantów.

Tendencję dominującą w nowoczesnej architekturze stanowi zapewnienie optymalnego komfortu świetlnego. Powstają obiekty o częściowo lub całkowicie przeziernej powłoce, emanujące nowoczesną estetyką i zapewniające ich mieszkańcom niczym nie ograniczony widok na otoczenie. Aluminiowe okna blokowe Schüco AWS 75 BS.HI są dedykowane śmiałej architekturze, zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i komercyjnym. Okno blokowe zawdzięcza swą transparentność i szczególny design ukryciu skrzydła i wyeliminowaniu tradycyjnych listew przyszybowych. W widoku zewnętrznym skrzydła są niewidoczne, zaś od wewnątrz nie widać listew przyszybowych. Jeśli do tego dodać niewidoczne okucia Schüco to mamy do czynienia z klarowną linią okna, pozbawioną zawiasów, o dużej powierzchni przeszklenia (w widoku zewnętrznym szerokość ramy może wynosić zaledwie 66,5 mm) Technologia stosowana do produkcji profili pozwala na wytwarzanie okien o szerokości skrzydła do 1500 mm i wysokości do 2200 mm w standardzie. Stabilność okien o dużej powierzchni przeszklenia zapewnia wysokiej jakości aluminium oraz zwiększona głębokość zabudowy do 75 mm.

Komfort przede wszystkim
Wypełnienie rozszerzonej strefy uszczelnienia nowoczesnymi izolatorami z kompozytem piankowym oraz docieplenie części środkowej profilu umożliwiło uzyskanie doskonałej wartości współczynnika przenikania ciepła ramy Uf dla okna na poziomie 1,8 W/m2K. Oznacza to spore oszczędności energii cieplnej, a w rezultacie zauważalne zmniejszenie kosztów ogrzewania. Izolacja, oprócz stwarzania bariery dla ucieczki ciepła, wydatnie ogranicza przenikanie hałasu do wnętrza pomieszczeń nawet do 49 dB (Rw). W zależności od rodzaju okuć i zastosowanego oszklenia produkt spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa - możliwe jest uzyskanie klasy antywłamaniowej aż do WK3 włącznie. Okno blokowe Schüco AWS 75 BS.HI stwarza możliwość kreowania pomieszczeń jasnych, komfortowych i bezpiecznych.

Wygoda wyboru
„Niewidoczne skrzydło" daje niemal nieskrępowane możliwości kształtowania wyglądu elewacji i fasady. Dzięki ujednoliconemu wyglądowi wersji otwieranych oraz stałych okna blokowe można zestawiać i łączyć ze sobą w wielu konfiguracjach. Przy wielu wariantach kolorystycznych oraz wąskim, subtelnym wyglądzie profilu okna Schüco AWS 75 BS.HI stanowią harmonijnie dopasowany element wypełnieniowy każdej elewacji i fasady słupowo-ryglowej Schüco. W przypadku fasad okna blokowe mogą być w nich umieszczane dowolnie, niekoniecznie pomiędzy słupami, przez co zyskały sobie miano okien „pływających". Takie rozwiązanie, dzięki bardzo wąskim ramom okiennym, znakomicie zwiększa przezierność oraz podkreśla elegancję i lekkość optyczną fasady. Dostępność wielu możliwości otwierania i innowacje ułatwiające obsługę sprawiają, że inwestorzy, zarządcy budynków oraz użytkownicy indywidualni mogą dobrać produkt odpowiedni do własnych potrzeb i upodobań.

Prawdziwą nowinką technologiczną jest ukryte okucie mechatroniczne Schüco TipTronic, które daje maksymalny komfort użytkowania okna oraz zwiększa bezpieczeństwo poprzez funkcję automatycznego, decentralnego lub centralnego, otwierania i zamykania okien wraz z ich ryglowaniem. Okna blokowe serii Schüco AWS mogą być wyposażone także w ukryte okucie mechaniczne Schüco AvanTec w których możliwe jest opcjonalne zastosowanie klamek AvanTec Fungriff umożliwiających zdalną (automatyczną) obsługę innych trudno dostępnych okien, takich jak np. naświetla. Okna wyposażone w oba typy okuć, o ile jest taka potrzeba, zachowują całkowitą zgodność estetyczną.

Okna blokowe serii Schüco AWS są dostępne w różnych głębokościach zabudowy od 65 do 75 mm.

Uzyskanie jeszcze korzystniejszych parametrów cieplnych jest także możliwe. Zapewnia to odmiana tej serii o nazwie AWS 75 BS.SI (SI - Super Insulation), w której dokonano innowacyjnej optymalizacji strefy uszczelnienia, uzyskując wartość Uf na poziomie aż 1,4 W/m2K, co w przypadku pakietu dwuszybowego oznacza średnią wartość przenikania ciepła dla okna na poziomie Uw = 1,3 W/m2K oraz Uw ≤ 1,0 W/m2K przy pakiecie trójszybowym!

www.schueco.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

E.C.H.O. Communications

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 2 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »