Dom » Budownictwo

Nowy sterownik elektroniczny Junkersa Netcom50

Nowy sterownik elektroniczny Junkersa Netcom50
Zobacz więcej zdjęć »
We wrześniu Junkers poszerzył swoją ofertę o nowe urządzenie pozwalające na zdalne sterowanie i kontrolę instalacji grzewczej.

Za jego pomocą można włączyć lub wyłączyć kocioł, sterownik błyskawicznie poinformuje też o ewentualnej awarii.

Wszystko, co jest niezbędne do zainstalowania sterownika Netcom50, to gniazdko analogowe, aparat telefoniczny oraz instalacja grzewcza oparta na kotle Junkersa wyposażonym w panel sterowania Bosch Heatronic®3. Po wprowadzeniu do urządzenia wybranego numeru stacjonarnego lub komórkowego użytkownik uzyskuje możliwość zdalnego włączania i wyłączania systemu grzewczego za pomocą tego aparatu. Do wyboru są dwa podstawowe tryby - tryb grzania oraz tryb ochrony przed zamarzaniem. Pierwszy polega na zaprogramowaniu odpowiedniej temperatury, tak, aby na przykład po dłuższej nieobecności wrócić do nagrzanego mieszkania lub domu, drugi jest trybem oszczędnym zapobiegającym nadmiernemu wyziębieniu domu. W zależności od preferencji i aktualnie panujących temperatur można się zdecydować na najbardziej odpowiednią konfigurację.

Po połączeniu z Netcom50 użytkownik aparatu zarejestrowanego w czasie instalacji otrzymuje komunikaty głosowe w wybranym języku (polskim, niemieckim, angielskim, ukraińskim, węgierskim lub włoskim), na które reaguje przyciskając odpowiednie klawisze swojego telefonu. Obsługa całego systemu jest bardzo prosta i bezpieczna, ponieważ dostęp do Netcom50 jest chroniony czterocyfrowym kodem PIN wprowadzanym w czasie instalacji wraz z numerem telefonu mającym służyć do obsługi.

Posiadanie sterownika Netcom50 przyda się także w razie awarii urządzenia grzewczego. W przypadku wystąpienia problemów sterownik powiadamia automatycznie, w formie komunikatu głosowego, przez zaprogramowany odbiornik telefoniczny (stacjonarny lub komórkowy) montera instalacji lub właściciela domu o usterce. Dzięki temu osoby odpowiedzialne za prawidłowe działanie instalacji grzewczej mogą błyskawicznie zareagować. Takie rozwiązanie z powodzeniem znajdzie zastosowanie nie tylko w każdym domu, ale też będzie korzystne dla spółdzielni mieszkaniowych, odpowiedzialnych za zapewnienie ciepła w na osiedlach mieszkaniowych, w szkołach, przedszkolach czy szpitalach, w których zamontowane są urządzenia grzewcze Junkersa.

Sugerowana cena detaliczna brutto: 1437,16 zł (stan: wrzesień 2008)

Dział Techniki Grzewczej firmy Bosch to wiodący europejski producent urządzeń grzewczych i podgrzewaczy wody. W 2007 roku osiągnął światowy obrót w wysokości 2,8 miliarda euro (69% obrotu pochodziło spoza Niemiec) zatrudniając ponad 13 tysięcy pracowników. W dziale skupionych jest kilkanaście silnych międzynarodowych i regionalnych marek, m.in. Junkers i Buderus, a zróżnicowana oferta produktowa pochodzi z 18 fabryk z Europy i Ameryki Północnej. W Polsce Junkers jako dział branżowy firmy Robert Bosch Sp. z o.o. jest obecny od 1993 roku.

Więcej: www.bosch-thermotechnology.com, www.bosch-thermotechnik.de, www.junkers.pl, www.junkers-energieodnawialne.pl, www.szkolenia-junkers.pl

Grupa Bosch jest wiodącym w świecie producentem techniki motoryzacyjnej i przemysłowej, dóbr użytkowych oraz technicznego wyposażenia budynków. Obroty przedsiębiorstwa, zatrudniającego 271 tys. pracowników, wyniosły w 2007 roku 46,3 mld euro. Na grupę Bosch składa się spółka Robert Bosch GmbH oraz około 300 spółek zależnych i regionalnych w ponad 50 krajach świata. Ta światowa sieć rozwojowa, produkcyjna i dystrybucyjna jest podstawą do dalszego rozwoju. Każdego roku Bosch przeznacza ponad 3 miliardy euro na działalność badawczo-rozwojową i zgłasza do patentu ponad 3 tys. innowacji. Przedsiębiorstwo zostało założone w Stuttgarcie w 1886 roku jako "Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki" przez Roberta Boscha (1861-1942).

Więcej informacji: www.bosch.com, www.bosch.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Robert Bosch Sp. z o. o.
http://www.bosch.com

Komentarze (1)

  • avatar
    ~Alicja 2017-01-16 13:04:04

    Też mamy junkers, ale już dwa razy miał jakąś usterkę... raz ciekła woda, a raz płomień gasł.. W każdym razie, zamiast kupować nowy zdecydowalismy się na naprawę, u www.pitgaz.com.pl z Częstochowy, także polecam :)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »