Motoryzacja » Moto Serwis

Od całorocznej opony do osiągów na każdym polu: historia sukcesu Vectora

Od całorocznej opony do osiągów na każdym polu: historia sukcesu Vectora
Zobacz więcej zdjęć »
Premiera pierwszej opony całorocznej Goodyeara Tiempo odbyła się w 1977 roku. Od tego czasu, przez 30 lat Goodyear zdobywał doświadczenia projektowe i badawcze w segmencie opon całorocznych.
Wprowadzając w 1986 roku pierwszą oponę Vector, inżynierowie Goodyeara otworzyli nowy rozdział w historii technologii oponiarskich. Dzisiejsza szósta generacja Vectorów jest dowodem na ciągłe zaangażowanie firmy w ulepszanie technologii. Goodyear podjął wyzwanie stworzenia opony oferującej doskonałe osiągi przez cały rok. Efektem tych prac jest Goodyear Vector4Seasons.

Vector: najnowocześniejsza technologia oponiarska
Doskonałe wyniki w testach osiągane przez każdą generację Vectorów są rezultatem wykorzystania innowacyjnych technologii produkcji opon. Od samego początku Vector został pomyślany i opracowany jako zupełnie osobna kategoria ogumienia. Osiągnięcie najwyższych parametrów na drodze we wszystkich warunkach, przez cały rok wymaga więcej, niż tylko przystosowania opony zimowej do warunków letnich przez zastosowanie twardszych składników w bieżniku. Sekret sukcesu całorocznych opon Goodyeara leży w opracowaniu i udoskonaleniu odpowiedniej dla każdej pogody mieszanki krzemionkowej, połączonej z inteligentną konstrukcją bieżnika SmartTREAD.
Inżynierowie Goodyeara w kolejnych generacjach Vectora nieustannie udoskonalali SmartTRED. Od piątej generacji na boku opony umieszczane są zarówno symbol M+S (z ang. mud + snow - błoto + śnieg) oraz płatek śniegu, co oznacza, że są to opony w pełni zimowe, zarówno pod względem zalet dla użytkownika, jak i w kontekście wymogów prawnych.

Potencjalne ryzyko: co 10. samochód jeździ zimą na letnich oponach
Na wybór opon mają wpływ czynniki klimatyczne i geograficzne oraz nawyki kierowców. W samych tylko Niemczech około 4,5 miliona osób nie zmienia opon na zimowe (11% niemieckich kierowców)1. Tymczasem używanie opon letnich przez cały rok może powodować zagrożenie nie tylko dla kierowców, ale i innych użytkowników drogi.
W strefach łagodnego klimatu zimą Goodyear Vector4Seasons oferuje kierowcom alternatywę dla niewygodnych zabiegów związanych ze zmianą opon. Osnowa, kształt profilu i bieżnika sprawiają, że opona jest bardzo wytrzymała, podczas gdy bloki wykonane w technologii lameli waflowych 3D zapewniają dobrą przyczepność, nawet gdy opona jest już nieco zużyta. To przekłada się na większą żywotność i doskonałe osiągi niezależnie od pory roku. Vector4Seasons to świetna alternatywa dla kierowców, którzy zazwyczaj używają jedynie opon letnich, zwłaszcza w regionach o mniejszych opadach śniegu i łagodniejszych zimach.

Doskonałe osiągi na śniegu, błocie, w deszczu i na suchej nawierzchni
Kierowcy z obszarów, w których opady śniegu są bardziej obfite, a zima trwa dłużej powinni nadal zmieniać opony z letnich na zimowe. Jednak na terenach o małej różnicy wysokości i łagodnych zimach kierowcy mogą korzystać z opon całorocznych. Vector jest jedną z niewielu prawdziwie całorocznych opon oznaczonych symbolem płatka śniegu. Oznacza on, że kierowcy mogą polegać na niej nawet podczas jazdy prawdziwie zimowych warunkach. Goodyear Vector4Seasons to opona wszechstronna: doskonale zachowuje się na lodzie i śniegu, jak również na suchych i mokrych nawierzchniach.

Vector oznacza zaufanie: 20 lat najlepszych wyników w testach
Sukces całorocznej opony Vector opiera się na dwóch kryteriach: technologii i wynikach w testach. Technologia stosowana w Vectorach jest nieustannie rozwijana w laboratoriach Goodyeara. Zaangażowanie w jej ciągłe ulepszanie jest źródłem dobrych wyników, osiąganych w testach od samego początku.
Każda generacja opon Vector odnosiła sukcesy w różnych testach: Od 1986 roku, ADAC (Niemieckie Stowarzyszenie Samochodowe) przyznawało Vectorom w testach dobre i najwyższe noty. Kolejne generacje Vectorów były również testowane przez niemiecką organizację certyfikującą TÜV SÜD Automotive, grupę ochrony bezpieczeństwa konsumentów Stiftung Warentest oraz różnorodne magazyny samochodowe. We wszystkich opona odnosiła dobre rezultaty i uzyskiwała rekomendacje. Dzięki konsekwentnie dobrym wynikom testów, z biegiem lat opony Vector Goodyeara zyskały renomę i zaufanie klientów.
Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w ponad 60 zakładach w 26 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Goodyear zatrudnia ponad 70.000 pracowników. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Goodyear Dunlop Tires Polska Sp. z o. o.
http://goodyear.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »