Motoryzacja » Moto Serwis

Olejek pomarańczowy do ….?

Olejek pomarańczowy do ….?
Zobacz więcej zdjęć »
Japońscy technolodzy odkryli nowe zastosowanie olejku pomarańczowego, uzyskiwanego ze skórek tego popularnego cytrusa. Okazało się, że olejek wykorzystywany zazwyczaj w kosmetyce, czy też do celów kulinarnych, może być doskonałym składnikiem… opon.

Nieocenione właściwości olejku pomarańczowego odkryto w laboratoriach koncernu Yokohama Rubber & Co. podczas prac nad nową technologią opon bardziej przyjaznych dla środowiska, a zarazem gwarantujących bezpieczeństwo kierowcom.

Japońscy inżynierowie dowiedli, że molekuły olejku pomarańczowego posiadają podobną strukturę do molekuł kauczuku naturalnego wykorzystywanego do produkcji opon, co sprawia, że oba te składniki doskonale się ze sobą łączą tworząc oponę o ponadprzeciętnej przyczepności.

Jak się okazało, olejek ze skórek pomarańczy sprawia, że opony są bardziej miękkie, co pozwala zwiększyć ich powierzchnię styku z jezdnią, zarówno w warunkach słonecznej pogody jak i podczas deszczu, tak samo na drodze o gładkiej nawierzchni, jak i o dużych nierównościach. Dzięki olejkowi pomarańczowemu opony charakteryzują się lepszą przyczepnością podczas szybkiej jazdy, są bardziej wytrzymałe oraz gwarantują kierowcy większe bezpieczeństwo jazdy dzięki krótkiej drodze hamowania.

To rewolucyjne zastosowanie olejku pomarańczowego stało się częścią technologii opon BluEarth Yokohamy. Pierwszą dostępną w Polsce oponą w tej technologii jest Yokohama Geloandar G055 - przeznaczona do pojazdów typu SUV. Kolejne tj. Yokohama BluEarth-1 i Yokohama BluEarth AE-01, będą w Polsce w sprzedaży od przyszłego roku.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »