Firma » Tax

Optymalizacja podatkowa - co warto wiedzieć.

Optymalizacja podatkowa - co warto wiedzieć.
Zobacz więcej zdjęć »
Wielu podatników zastanawia się, w jaki sposób wykorzystać optymalizację podatkową, by w sposób legalny zmniejszyć obciążenia firmy, na rzecz państwa. Czym jest optymalizacja podatkowa i czy przedsiębiorca ma prawo z niej skorzystać?

Co to jest optymalizacja podatkowa?

Prawo podatkowe nie precyzuje pojęcia optymalizacji. Nie oznacza to jednak, że nie można w sposób legalny zmniejszyć obciążeń podatkowych. Optymalizacja, to działania mające na celu zmniejszenie lub uniknięcie płacenia podatków ramach obowiązujących przepisów prawnych. Ma ona na celu zmniejszenie wysokości płaconych podatków.

Co podlega optymalizacji?

Legalnej optymalizacji podlegać mogą wszystkie aspekty prowadzenia firmy. Od analizy kosztów prowadzenia działalności, planowania podatkowego, przychodów oraz obciążeń podatkowych. Wbrew pozorom, przedsiębiorca ma wiele możliwości zminimalizowania podatków. Należą do nich między innymi: korzystanie z ulg i zwolnień, oszczędzanie podatkowe, takie jak np. metoda kasowa w VAT oraz wykorzystanie różnego rodzaju luk prawnych. Zgodnie z nowymi przepisami, optymalizacja podatkowa jest niezgodna z prawem wtedy, gdy ma na celu wyłącznie uniknięcie opodatkowania.

Co jest optymalizacją podatkową?

Uznaje się za nią prowadzenie działalności w formie spółki kapitałowej, utworzenie podatkowych grup kapitałowych, wykorzystanie specjalnych stref ekonomicznych, założenie spółki europejskiej, zagranicznych spółek holdingowych, łączenie spółek. Kontrowersje budzi korzystanie tzw. rajów podatkowych.

Przeniesienie działalności do Wielkiej Brytanii.

Założenie spółki LTD w Anglii, to najczęściej wybierany, legalny sposób na uniknięcie polskich podatków. Prawo Wielkiej Brytanii zezwala na prowadzenie spółki osobom nie będącym rezydentami. Wystarczy do tego posiadanie siedziby firmy na  wyspach. Dzięki temu możemy uniknąć składek ZUS, a kwota wolna od podatku, to aż 11,850 tys. funtów rocznie. Po przepracowaniu 10 lat, dyrektor spółki może ubiegać się o podstawowe świadczenie emerytalne. Nawet nie odprowadzając podatków, uzyskuje się prawo do korzystania ze służby zdrowia.

Firma w Anglii, to nie tylko ucieczka przed podatkami. Dla wielu mikro przedsiębiorców, jest to jedyny sposób na prowadzenie działalności, gdyż w Polsce nie opłacałoby się im zakładać działalności. Brytyjskie prawo jest przyjazne dla biznesu, a system podatkowy przejrzysty. W razie niepowodzenia dyrektor spółki nie odpowiada majątkiem własnym za jej długi. Ta forma działalności pozwala na optymalizację kosztów prowadzenia firmy w sposób legalny.

Jak założyć spółkę LTD zgodnie z prawem?

Żeby prowadzić działalność w Wielkiej Brytanii nie trzeba tam mieszkać, jednak wymagana jest siedziba firmy na terenie kraju. Pomóc może kancelaria Tax Angels, która zajmuje się wszystkimi formalnościami związanymi z założeniem spółki oraz prowadzeniem księgowości w Anglii. Specjaliści znajdą właściwy adres firmy i zajmą się wszystkimi aspektami prawno- podatkowymi jej prowadzenia. Nie trzeba samodzielnie rejestrować firmy, lecieć na wyspy, czy znać język. Można zając się działalnością gospodarczą bez obawy, czy wystarczy nam na składki ZUS.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

TaxAngels

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 1 dzień:
Anna Maria Jopek gościem w krakowskim Empiku, 22.10, godz.:18:00, Empik Bonarka
Warsztaty z glinką, 20.10, godz:12:00, Empik Bonarka, Kraków
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »