Firma » Biznes

Pakiety wykończeniowe odczarowane – szybki wzrost sprzedaży mieszkań pod klucz

Rośnie zainteresowanie klientów zakupem lokali, które są w pełni wykończone i gotowe do zamieszkania w ciągu 90 dni od odbioru. Najnowsze dane Echo Investment i Galerii Venis pokazują, że udział takich mieszkań w sprzedaży wzrósł blisko dwukrotnie, z 10% w 2020 roku do 18% w 2021 r.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Za ten wzrost odpowiadają głównie projekty mieszkaniowe w standardzie B+ i B, czyli przeznaczone dla klasy średniej, a nie wyłącznie najbogatszych Polaków. Klienci coraz chętniej sięgają po pakiety wykończeniowe z uwagi na gwarancję ceny, terminowe wykonanie prac oraz szeroki wybór wysokiej jakości materiałów.
- Do tej pory większość pakietów sprzedawaliśmy w naszych inwestycjach premium i tak też kojarzono wykończenie pod klucz - jako luksusową usługę. Ubiegły rok okazał się przełomem - odnotowaliśmy 80% wzrost popytu, dzięki czemu prawie co piąte sprzedane przez nas mieszkanie zostanie wykończone pod klucz. Tę dynamikę zawdzięczamy głównie inwestycjom w średnim i popularnym standardzie. Można więc powiedzieć, że obserwujemy demokratyzację, czyli proces upowszechniania się pakietów wykończeniowych na rynku deweloperskim. Nasi klienci najchętniej wybierali pakiet Midi - ze stałą stawką za mkw. i określoną pulą materiałów do wyboru, co pomaga zmieścić się w założonym budżecie - mówi Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży mieszkań Echo Investment.Dlaczego coraz chętniej kupujemy mieszkanie pod klucz?Na coraz wyższą popularność pakietów wykończeniowych ogromny wpływ mają rosnące ceny robocizny i materiałów, a także kłopoty z ich dostępnością. Wiele osób, które zdecydowały się przeprowadzić ten proces na własną rękę, zmaga się z nie lada wyzwaniami lub jest zmuszona przeznaczyć na wykończenie lokalu dodatkowe pieniądze. Często okazuje się, że te osoby są zmuszone iść na daleko idące kompromisy i zamawiać np. drzwi lub płytki w innym niż planowali kolorze, ponieważ magazyny budowlane świecą pustkami. Stąd rośnie grupa osób, które decydują się powierzyć proces zaprojektowania oraz wykończenia mieszkania profesjonalnym partnerom, którzy gwarantują jakość, terminowość oraz ceny. 
- Mieszkania kupowane wraz z pakietem wykończenia stają się standardem. Nasi klienci doceniają oszczędność czasu i pieniędzy. Wiedzą też, że możemy im zaoferować fachowe doradztwo i prace wykończeniowe oraz szeroki wybór materiałów od najlepszych, zagranicznych dostawców i designerów. Ważnym argumentem, przy tak szybko zmieniających się kosztach towarów i robocizny, jest gwarancja ceny po podpisaniu umowy. Np. jeśli już dziś kupimy pakiet na mieszkanie, które będziemy odbierać dopiero pod koniec 2023 r., nie musimy obawiać się szalejącej inflacji, ponieważ lokal zostanie wykończony po dzisiejszej, niższej stawce. Na pakiet wykończeniowy w prosty sposób można także dobrać kredyt w ramach hipoteki. Dlatego spodziewamy się, że także w bieżącym roku wykończenie pod klucz będzie zyskiwać na popularności - mówi Anna Czub, dyrektor generalna Galerii Venis. Polscy konsumenci w coraz większym stopniu doceniają możliwość skorzystania z gotowych pakietów wykończeniowych. Ich największą zaletą jest tzw. „spokojna głowa". Klient nie musi co chwilę odwiedzać sklepów, uzupełniać materiałów, tym wszystkim w jego imieniu zajmuje się specjalista. Klient zyskuje także gwarancję jakości i rękojmię, może więc skupić się na wybieraniu dodatków, które upiększą jego nowe mieszkanie. 
Echo Investment jest największym polskim deweloperem, jedynym na rynku z bogatym doświadczeniem w trzech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowo-usługowym oraz biurowym. Jako firma współodpowiedzialna za rozwój miast, Echo Investment angażuje się w duże miastotwórcze projekty łączące różne funkcje, jak Browary Warszawskie czy Fuzja w Łodzi. To miejsca, w których ludzie mogą pracować, mieszkać, bawić się i zaspokajać potrzeby dnia codziennego. Od 1996 roku Echo Investment jest notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Od 2019 roku głównymi akcjonariuszami Echo Investment S.A. są węgierski Wing IHC Zrt oraz partnerzy Griffin Real Estate.
Galerie Venis to marka obecna na polskim rynku wnętrzarskim od blisko 30 lat. Architekci i eksperci firmy z pasją realizują marzenia klientów o pięknych i funkcjonalnych wnętrzach. Galerie Venis aranżują wnętrza przy użyciu najwyższej jakości materiałów, wspierają klientów w wyborze, a każdy etap prac wykonują pod czujnym okiem ekspertów. Dzięki temu czas od odbioru mieszkania do wprowadzenia się zostaje skrócony do minimum. Galerie Venis to 7 oddziałów w całej Polsce, 35 doświadczonych architektów, architektów wnętrz, projektantów, dekoratorów oraz koordynatorów prac wykończeniowych. Firma zrealizowała już 100 tysięcy zamówień.    Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Prepare Media i Komunikacja
http://www.prepare.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »