Motoryzacja » Samochody

Paweł Hankiewicz i Agnieszka Wierzchowska na podium Rajdu Świdnickiego!

Paweł Hankiewicz i Agnieszka Wierzchowska na podium Rajdu Świdnickiego!
Zobacz więcej zdjęć »
Tedex SUPREMIS po 2 rundzie Rajdowego Pucharu Polski

Rajd Świdnicki był drugą tegoroczną rundą Rajdowego Pucharu Polski. Bazą imprezy była Świdnica, gdzie został zlokalizowany park serwisowy, a także start honorowy i meta rajdu. Odcinki specjalne Rajdu Świdnickiego to dobrze znane wszystkim kibicom, klasyczne próby Złoty Las, Rościszów i Sokolec. To właśnie na tych oesach wielokrotnie rozgrywano rajdy Elmot i Nikon, a także naszą sztandarową imprezę, czyli Rajd Polski. Na wymagających próbach zlokalizowanych wokół Świdnicy wielokrotnie rywalizowali najlepsi polscy kierowcy rajdowi, którzy niejednokrotnie stawiali czoła zagranicznym zawodnikom, szczególnie licznie stawiającym się na starcie Rajdu Polski.

W tym roku ze słynnymi dolnośląskimi oesami zmierzyła się stawka Rajdowego Pucharu Polski. Wśród 76 załóg, które znalazły się na liście zgłoszeń, na starcie zobaczyliśmy dwie serwisowane przez Inter-JAR. Reprezentanci Tedex SUPREMIS Rally Team, Paweł Hankiewicz i Agnieszka Wierzchowska wsiedli do A-grupowej Hondy Civic Type R w najnowszej specyfikacji. Druga załogę Inter-JAR, Wojciech Chuchała i Damian Syty zaprezentowali dobrze znanego Peugeota 206 RC, przygotowanego w klasie N3. Warunki na trasie były bardzo ciężkie, a padający od pierwszego odcinka specjalnego deszcz na pewno nie ułatwiał rywalizacji, wprowadzając dodatkowe trudności z doborem opon.

Mimo debiutu za kierownicą Hondy Civic Type-R FN2 bardzo dobrym i szybkim tempem podróżował Paweł Hankiewicz, pilotowany przez Agnieszkę Wierzchowską. Duet Tedex SUPREMIS Rally Team z odcinka na odcinek przyspieszał, aby podczas ostatniej pętli rajdu zanotować dwa trzecie i jeden pierwszy czas. Ostatecznie Paweł Hankiewicz i Agnieszka Wierzchowska uplasowali się na trzecim miejscu w Rajdzie Świdnickim, tracąc jedynie 1,2 sekundy do drugiego Jarosława Mikołajczyka. Jak podsumował sam kierowca, wynik mógłby być lepszy, jednak wydarzenia na trasie pierwszej pętli kosztowały załogę sporo cennych sekund. Na szczęście skończyło się tylko na stratach czasowych.

Zawodników oraz cały zespół Inter-JAR wspierają: Tedex, SUPREMIS i Ulter. Naszym sponsorom dziękujemy za zaufanie, a kibiców zachęcamy do kibicowania nam na odcinkach specjalnych kolejnych rund Rajdowego Pucharu Polski 2009. Zapraszamy także do śledzenia nowości na  stronie internetowej: www.inter-jar.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

supremis

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »