Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Pierwszy pacjent w Międzynarodowym Centrum Onkoterapii w Poznaniu

Pierwszy pacjent w Międzynarodowym Centrum Onkoterapii w Poznaniu
Zobacz więcej zdjęć »
Od połowy lutego 2009 r. poznańskie centrum radioterapii należące do Euromedic Onkoterpia już przyjmuje pacjentów. Do ośrodka mogą przyjeżdżać chorzy z całej Polski – wystarczy skierowanie od lekarza prowadzącego.

Ośrodek radioterapii mieści się na terenie Centrum Medycznego HCP przy ulicy 28 czerwca 1956 r. 223/229 w Poznaniu i jest częścią kompleksu należącego do Euromedic.

Wyposażono go w dwa megawoltowe akceleratory liniowe, wysokiej jakości czterdziestorzędowy tomograf komputerowy, wyprodukowany przez firmę Siemens oraz sprzęt do brachyterapii HDR. Sprzęt służy do leczenia pacjentów ze zdiagnozowaną chorobą nowotworową. Dzięki radioterapii mają oni szansę zarówno na zahamowanie swojej choroby, jak i na całkowite jej wyleczenie. Terapia bywa też wykorzystywana w przypadkach leczenia niektórych chorób nienowotworowych, np. ostrych stanów zapalnych stawów.

Pacjenci zgłaszający się na zabiegi do MCO w Poznaniu przyjmowani są na bieżąco, nie czekają w wielotygodniowych kolejkach. Dzięki temu zwiększają się ich szanse na pokonanie choroby. Radioterapia jest przeprowadzana całkowicie bezpłatnie na podstawie skierowania od lekarza.

„MCO Poznań jest już drugim otwartym przez nas prywatnym centrum onkoterapii. Notujemy rosnące zainteresowanie pacjentów, którzy nie muszą u nas czekać na zapisy wiele miesięcy. W centrum czeka na nich sprzęt najwyższej generacji i fachowy personel" - zapewnia dr Maciej Kowalski, Prezes Euromedic Onkoterapia w Polsce.

W kompleksie medycznym Euromedic w Poznaniu, obok Międzynarodowego Centrum Onkoterapii znajduje się centrum diagnostyczne wyposażone w dwa tomografy komputerowe, dwa urządzenia do rezonansu magnetycznego, pracownię PET/CT i angiograf oraz stacja dializ.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »