Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Plaże Emilii Romanii są już gotowe na przyjęcie turystów.

Informacje o sytuacji w regionie z przydatnymi linkami. Wraz z początkiem letniego sezonu na wybrzeżu Adriatyckim mieszkańcy i władze Emilii Romanii mogą już powitać turystów na plażach.

Emilia Romania to włoski region, który jest jednym z najbardziej atrakcyjnych i najczęściej wybieranych kierunków wakacyjnych. Powódź spowodowała wiele nieoczekiwanych problemów, dlatego wszyscy z wielką determinacją walczą z jej skutkami, by jak najszybciej wrócić do normalnego funkcjonowania i prowadzenia biznesu. Zarówno lokalne władze, rząd jak i ENIT (Narodowa Agencja Turystyczna/ Agenzia Nazionale del Turismo) planują silnie wspierać region.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Najlepsza sytuacja jest na wybrzeżu – od plaż Ferrary po Rimini i Cattolicę. Tutaj plaże są już uprzątnięte i gotowe na sezon.

- W związku z dobrymi warunkami pogodowymi, kąpieliska zostały otwarte. Jesteśmy gotowi by z uśmiechem powitać turystów  - powiedział Andrea Corsini, radny regionu ds. turystyki.

 

Corsini przedstawi w sobotę 27 maja wspólnie z ENIT i miastem Rimini, wszystkie kroki mające na celu zapewnienie sprawnego rozpoczęcia sezonu letniego po powodzi.

 

Kilka przydatnych informacji

 

Przedstawiciele regionu rekomendują przed przyjazdem kontakt z lokalnymi biurami informacji turystycznej w celu sprawdzenia najbardziej aktualnej sytuacji (prowincje Ferrara, Forli-Cesena, Rawenna i Rimini). Lista biur informacji turystycznej: https://emiliaromagnaturismo.it/en/iat-offices

 

Uruchomione zostały też web-kamery, na których można na żywo śledzić sytuację na wybrzeżu Adriatyku.

 

Aby uzyskać aktualne informacje na temat transportu, kamer internetowych, otwartych muzeów, mapę turystycznych kurortów nadmorskich, uzdrowisk oraz parków tematycznych – można wejść na nową stronę internetową: https://visiter.it/emilia-romagna-2023-pl

 

Od 20 maja została otwarta autostrada A14 między Bolonią i Rimini. Aktualne warunki na autostradach można monitorować tutaj: https://www.autostrade.it/it/news

 

Przywracane jest kursowanie pociągów m.in. na trasach miedzy Forli i Rimini oraz Rawenną i Rimini. Pomiędzy Faenzą a Forli kursuje zastępcza linia autobusowa. Prace remontowe są kontynuowane na przerwanych odcinkach w celu pełnego ponownego otwarcia linii przed świętem 2 czerwca. Ogłoszono, że linia kolejowa na trasie Bolonia-Rimini zostanie najprawdopodobniej ponownie uruchomiona w poniedziałek 29 maja. Więcej informacji o połączeniach kolejowych: https://www.trenitalia.com/it/informazioni/Infomobilita/notizie-infomobilita.html

 

Lokalne lotniska działają bez zmian:

https://www.bologna-airport.it/benvenuto-all-aeroporto-di-bologna

https://www.forli-airport.com/

https://riminiairport.com/

 

Więcej informacji na temat regionu Emilia Romania  

https://www.emiliaromagnawelcome.com/pl    

   

Oficjalny profil regionu Emilia Romania w Polsce na Facebooku: https://www.facebook.com/EmiliaRomagnaTourismPL  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Julian_20345

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »