Dom » Architektura

PM Group dla Muzeum Historii Żydów Polskich

Międzynarodowa firma inżyniersko-architektoniczna PM Group Polska jest zaangażowana w budowę Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. W imieniu inwestora monitoruje inwestycję pod względem technicznym.

Muzeum Historii Żydów Polskich to jedna z największych inwestycji kulturalnych stolicy. Obiekt, którego wartość szacuje się na ok. 100 mln zł, zostanie wybudowany do marca 2012 roku.

Będzie prezentować historię narodu żydowskiego, ma stać się też centrum edukacyjnym, miejscem spotkań i dyskusji. Budowa muzeum na placu obok Pomnika Bohaterów Getta na warszawskim Muranowie zaczęła się rok temu. Przyszły użytkownik – Stowarzyszenie Instytut Historyczny w Polsce – zdecydował się na dodatkową formę nadzoru prac budowlanych. Firma PM Group reprezentuje Zleceniodawcę pod względem technicznym podczas całego procesu inwestycyjnego. – Monitorujemy zgodność prac budowlanych z dokumentacją techniczną, pozwoleniem na budowę i prawem – mówi Marek Gilewicz, Project Manager PM Group Polska. – Do naszych obowiązków należy także kontrola zgodności wykonywanych robót i zmian projektowych z wymaganiami naszego Zleceniodawcy.

Dodatkowo wszystkie prace są monitorowane z punktu widzenia funkcjonalności oraz bezpieczeństwa i higieny pracy. PM Group Polska, oceniając wykonywane roboty, bierze także pod uwagę wymagania Zleceniodawcy, co do najwyższej jakości stosowanych materiałów i technologii. – Zlecenie to jest o tyle wyjątkowe, że nadzorując inwestycję, musimy brać pod uwagę dwa zadania. Pierwsze to postawienie budynku zgodnie z projektem, harmonogramem i sztuką budowlaną. Drugim jest instalacja głównej wystawy w muzeum, w stosunku do której, zgodnie z wolą inwestora, cały proces budowlany musi być podporządkowany. Analizujemy więc na przykład nie tylko to, czy system oświetleniowy jest zgodny z dokumentacją i normami technicznymi, ale także czy będzie odpowiedni dla zaplanowanej w danym pomieszczeniu ekspozycji. Interesuje nas wszystko, co funkcjonuje na styku wystawa-obiekt – dodaje Paweł Szałkowski, uczestniczący w nadzorach budowy z ramienia PM Group Polska.

PM Group Polska doradza także przyszłemu użytkownikowi – Muzeum Historii Żydów Polskich – w sprawie prac dodatkowych i zamiennych, weryfikuje dokumenty formalne oraz opiniuje wycenę tychże robót. Zlecenie obejmuje pracę nad inwestycją aż do końcowego oddania obiektu do użytku w marcu 2012 roku.

Informacje o firmie

PM Group jest międzynarodową firmą architektoniczną, zarządzającą realizacją inwestycjami i zajmującą się doradztwem technicznym dla sektora prywatnego i publicznego. Firma powstała w Irlandii, a obecnie posiada biura na wszystkich kontynentach. Na całym świecie zatrudnia blisko 1800 osób. W rodzimej Irlandii jest największą firmą inżynierską i liderem w zakresie projektowania i zarządzania inwestycjami w sektorze farmaceutycznym i biotechnologicznym. Polska siedziba firmy znajduje się we Wrocławiu, ale spółka prowadzi także biura w Warszawie, Łodzi, Szczecinie i Krakowie. Polski oddział PM Group zatrudnia około 270 inżynierów i architektów.

Do klientów PM Group z sektora prywatnego należą m.in. DELL, 3M, LG, NSK Steering Systems, Electrolux, Funai, Procter & Gamble, Colgate-Palmolive, PF Anpharm SA, Cargill, Cadbury Wedel, Unilever, McCain Poland i Oriflame Cosmetics. W ramach projektów realizowanych w sektorze publicznym firma współpracuje m.in. z Uniwersytetem Jagiellońskim, Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, Lotniskiem im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu, GDDKiA w Opolu, Urzędami Miast Wrocławia, Legnicy, Poznania, Szczecina i Jeleniej Góry, MPWiK w Krakowie, PWiK w Brzegu, Związkiem Miast i Gmin Dorzecza Parsęty w Karlinie oraz Agencją Rozwoju Regionalnego „Agroreg”.

W 2008 roku za dużą dynamikę rozwoju firma otrzymała od Brytyjsko – Polskiej Izby Handlowej nagrodę w kategorii Business Development. W 2010 roku PM Group Polska otrzymała tytuł Lidera Eko-inwestycji za projekt modernizacji systemu wodno-kanalizacyjnego w Jeleniej Górze. Jest też dwukrotnym laureatem Gazeli Biznesu i Dolnośląskiego Certyfikatu Gospodarczego oraz pierwszej nagrody w konkursie Bezpieczna Budowa 2008, organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy i Okręgowe Inspektoraty Pracy.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PM Group Polska
http://www.pmgroup.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »