Dom » Budownictwo

Powietrzno-wodne pompy ciepła firmy Viessmann

Powietrzno-wodne pompy ciepła firmy Viessmann
Zobacz więcej zdjęć »
Efektywne wykorzystanie powietrza jako źródła ciepła.

Wykorzystanie naturalnego ciepła do ogrzewania budynków i podgrzewania wody pitnej przy pomocy pomp ciepła istotnie przyczynia się do ochrony surowców kopalnych i ochrony klimatu.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link BuildinguSpośród dostępnych źródeł ciepła – gruntu, wody gruntowej i powietrza – najłatwiejsze do wykorzystania jest powietrze. Aby móc wykorzystywać pochodzące z niego ciepło niepotrzebne są ani rozległe roboty ziemne, ani wiercenie studni.

Do wielu zastosowań - ogrzewania domów jedno- i wielorodzinnych, przedsiębiorstw, czy w ramach lokalnych sieci grzewczych – kompletny program Viessmann oferuje efektywne pompy ciepła wykorzystujące wszystkie źródła ciepła, o mocy od 1,5 do 1 500 kilowatów. Mogą one służyć  do całorocznego ogrzewania jako jedyne generatory ciepła w budynku lub być eksploatowane w połączeniu z jednym z kotłów grzewczych zawartych w programie Viessmann. Firma Viessmann oferuje w tym celu zintegrowany system rozwiązań technicznych tej samej firmy – idealnie wzajemnie dopasowanych i niezawodnych.

Vitocal 200-S: Nowa pompa ciepła typu powietrze/woda o konstrukcji split w atrakcyjnej cenie

Niskie koszty inwestycyjne, szybki i prosty montaż – nowa pompa ciepła typu powietrze/woda Vitocal 200-S jest wyjątkowo atrakcyjnym rozwiązaniem, umożliwiającym wykorzystanie naturalnego ciepła w domach jednorodzinnych.

W budynkach modernizowanych czy w nowym budownictwie - pompa Vitocal 200-S (zakres mocy cieplnej od 4 do 13 kW) to idealne rozwiązanie w obu sytuacjach. W już istniejących budynkach zapewnia oszczędne i przyjazne dla środowiska ogrzewanie podstawowe. Ponadto dostarcza temperaturę zasilania o wysokości do 55 °C. Znajdujący się w budynku piec gazowy lub olejowy ma za zadanie jedynie uzupełnienie ciepła w wyjątkowo mroźne zimowe dni.

Funkcja rewersji w celu schładzania pomieszczeń

W wersji przeznaczonej do nowych budynków pompa Vitocall 200-S może być instalowana jako wyłączny generator ciepła do ogrzewania powierzchni mieszkalnych i podgrzewania wody pitnej. Ponieważ posiada ona funkcję pracy rewersyjnej, w upalne letnie dni może być stosowana również w celu schładzania pomieszczeń. W ten sposób nowa pompa ciepła typu powietrze/woda zapewnia przyjemne temperatury przez okrągły rok.

Efektywna praca za niewielkie koszty eksploatacji

Konstrukcja pompy typu split obejmuje dwie jednostki: zewnętrzną i wewnętrzną, połączone ze sobą przewodami czynnika chłodniczego. Znajdująca się w jednostce zewnętrznej sprężarka z regulacja prędkości obrotowej zapewnia pompie Vitocall 200-S wysoki współczynnik efektywności COP: do 4,6 (A 7 °C/W 35 °C - według normy EN 14511) oraz umożliwia niskie roczne koszty prądu, co pozwala chronić środowisko i obniżyć koszty eksploatacji.

Komfortowa w użyciu

Znany już z innych kompaktowych pomp ciepła firmy Viessmann regulator Vitotronic również w nowym produkcie – Vitocall 200-S gwarantuje komfortowy sposób obsługi. Przejrzyste menu, duży wyświetlacz graficzny oraz wygodne przyciski umożliwiają wyjątkowo wygodną zmianę ustawień urządzenia. Obszerny wyświetlacz jest podświetlany i wysokokontrastowy, dzięki czemu można z niego korzystać nawet przy słabym oświetleniu.

Prosty montaż

Jednostkę zewnętrzną można zamontować zarówno w sąsiedztwie budynku, jak również na jego ścianie zewnętrznej lub na płaskim dachu. W wyposażeniu znajdują się dopasowane zestawy instalacyjne.

Jednostka wewnętrzna wyposażona jest we wszystkie komponenty, niezbędne do efektywnego transportu ciepła do systemu grzewczego oraz podgrzewania wody pitnej. Wykonana jest w formie kompaktowego urządzenia ściennego, korespondującego zarówno kolorystycznie, jak też pod względem design i wymiarów z jednostkami ściennymi Viessmann Vitodens do ogrzewania gazowego.

Pompa ciepła typu powietrze/woda Vitocal 200-S firmy Viessmann o konstrukcji split jest dostępna w sprzedaży od września 2010 r.

Profil Grupy Viessmann Grupa Viessmann jako wiodący producent systemów techniki grzewczej oferuje kompletny program do indywidualnych rozwiązań z efektywnymi systemami dla wszystkich nośników energii i obszarów zastosowań, od domów jednorodzinnych, poprzez duże budynki mieszkalne, aż do obiektów usługowych i przemysłowych oraz lokalnych sieci ciepłowniczych. Założone w 1917 r. przedsiębiorstwo rodzinne zatrudnia na całym świecie 8 600 pracowników, a jego łączne obroty wynoszą około 1,7 miliarda EURO. Viessmann jest nastawiony na działalność na całym świecie, posiada 16 zakładów w Niemczech, Francji, Kanadzie, Polsce, na Węgrzech, w Austrii, Szwajcarii i w Chinach oraz organizacje dystrybucji w 37 krajach i 120 oddziałów handlowych.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Tyskacz

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »