Firma » Biznes

Powstało międzynarodowe centrum Cloud Business Unit

Powstało międzynarodowe centrum Cloud Business Unit
Zobacz więcej zdjęć »
Firma Panda Security otworzyła w USA nowe międzynarodowe centrum Cloud Business Unit, które zajmie się rozwojem produktów opartych na technologii cloud computing. Przychody ze sprzedaży tych produktów do końca 2011 roku mają przekroczyć 20 proc. światowych wpływów firmy.

Panda Security, lider w dziedzinie zabezpieczeń działających w modelu Cloud Security, ogłosiła utworzenie nowej jednostki organizacyjnej Cloud Business Unit.

Ma się ona skoncentrować na dalszym przyspieszaniu światowego rozwoju usług bezpieczeństwa opartych na modelu cloud computing dla klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw (MSP) oraz sprzedawców VAR (value-added reseller). Nowy oddział startuje bazując na silnym impecie Panda Cloud Antivirus - najszybciej rozwijającej się usługi bezpieczeństwa w modelu cloud na świecie, która przekroczyła 15 mln pobrań w pierwszym roku obecności na rynku. Grupa skupi się również na rozwijaniu rynku i ekspansji produktów z linii Panda Cloud Protection, m.in. Panda Cloud Office Protection, Panda Cloud Email Protection oraz Panda Cloud Internet Protection dla małych i średnich firm.

Zlokalizowany w Menlo Park w Kalifornii Cloud Business Unit początkowo skupi się na rynku amerykańskim. Nowy oddział będzie ściśle współpracował ze spółką Panda Security USA, zlokalizowaną w Orlando na Florydzie, wspomagając stałą ekspansję firmy w Stanach Zjednoczonych.

Rozwój usług opartych na cloud computing
Linia produktów Panda Cloud Protection (www.pspolska.pl/cloud), która zapewnia ochronę stacji roboczych, serwerów plików, oraz komunikacji pomiędzy siecią lokalną a internetem (m.in. ochrona poczty, filtrowanie ruchu HTTP/HTTPS, FTP, IM) rozwija się w tempie znacznie przekraczającym średnie dla branży tempo wzrostu usług opartych na technologii cloud computing. W ciągu zeszłego roku przychody ze sprzedaży tych produktów wzrosły o 65 proc. i stanowią teraz 15 proc. całkowitych światowych wpływów firmy. Panda Security przewiduje, że do końca 2011 roku ten odsetek przekroczy 20 proc. Dla porównania wzrost przychodów w obszarze SaaS dla branży ogółem stanowił tylko 10 proc. całkowitych wpływów z usług bezpieczeństwa w 2009 roku. Według prognoz firmy badawczej Infonetics odsetek ten nie przekroczy 20 proc. do 2014 roku.

Oprogramowanie dopasowane do potrzeb MSP
„Małe i średnie przedsiębiorstwa szukają rozwiązań zabezpieczających, które będą chronić je przed ponad 55 tys. nowych zagrożeń tworzonych każdego dnia, nie spowalniających pracy systemów oraz łatwych w utrzymaniu” - powiedział Maciej Sobianek, ekspert ds. bezpieczeństwa Panda Security Polska. „Rozwiązania Panda Security oparte na modelu cloud computing zostały zaprojektowane tak, by spełniały zarówno potrzeby MSP, jak i naszych partnerów dystrybucyjnych, którzy świadczą im usługi. Światowej klasy zespół, który stworzyliśmy w Dolinie Krzemowej, w połączeniu z naszą agresywną strategią wejścia na rynek, stawiają Pandę w dogodnej pozycji do wykorzystania możliwości rozwoju jakie daje przetwarzanie w „chmurze” – dodaje Sobianek.

Więcej informacji o produktach Panda Cloud Protection dla firm można znaleźć pod adresem: www.pspolska.pl/cloud/

O firmie Panda Security
Założona w 1990 roku firma Panda Security jest wiodącym światowym dostawcą rozwiązań zabezpieczających opartych na technologii Cloud Computing. Produkty firmy są dostępne w ponad 23 językach i korzystają z nich miliony użytkowników w 195 krajach na całym świecie. Panda Security to pierwsza firma z branży security IT, która wykorzystała możliwości Cloud Computing wraz z technologią Kolektywnej Inteligencji. Ten innowacyjny model ochrony może każdego dnia automatycznie zanalizować i klasyfikować tysiące nowych próbek złośliwych programów, gwarantując firmom i użytkownikom domowym najbardziej efektywną ochronę proaktywną przeciwko zagrożeniom pochodzącym z internetu, przy minimalnym wpływie na wydajność komputera. Panda Security posiada 56 biur na całym świecie, a główne siedziby firmy mieszczą się w Kalifornii oraz w Hiszpanii.

W Polsce Panda Security działa od września 2001 roku. Firma znajduje się w ścisłej czołówce producentów najlepiej rozpoznawanych i ocenianych programów antywirusowych w Polsce. Ich dystrybutorami są: ABC Data, Action, Incom i AB. Programy dostępne są również w Media Markt, Saturn Planet, Empik, Euro RTV AGD oraz sieciach Komputronik i Vobis.
Oficjalna strona polskiego oddziału Panda Security Polska: www.pspolska.pl

Kontakt dla mediów:
studio PRowokacja Agencja Public Relations
biuro@studioprowokacja.pl
tel. 42 209 17 45Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

studio PRowokacja

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »