Rozrywka » Sport
Poznaj tradycyjne sztuki walki trenując z mistrzami
Zobacz więcej zdjęć » |
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Przeczytaj również
Warsztaty z mistrzami wschodnich sztuk walki to jeden z punktów programu II Interdyscyplinarnego Festiwalu Kultury i Sztuki Japonii BUDO GALA 2013. Festiwal odbywać się będzie w Raciborzu między 12 a 20 października. Wydarzenie to jest adresowane do wszystkich miłośników Kraju Kwitnącej Wiśni; także do tych, którzy nie uprawiają sztuk walki, ale są zainteresowani szeroko pojętą kulturą Dalekiego Wschodu.
W raciborskim festiwalu wezmą udział mistrzowie z całego świata, m.in. sensei Hiroshi Tajiri z Japonii, soke Paolo Colla z Włoch, sensei Istvan Kocsis z Węgier, sensei Edvard P. Germanov z Bułgarii, shihan Sylvain Guintard z Francji, a także mistrzowie z naszego kraju.
Ich umiejętności będzie można podziwiać podczas pokazów, które odbędą się 19 października (sobota). Z kolei w weekend (18- 20.10) mistrzowie poprowadzą warsztaty.
Zajęcia te przegotowano z myślą o wszystkich pasjonatach sztuk walki bez względu na stopień zaawansowania. Uczestnicy warsztatów zostaną przydzieleni do jednej z trzech grup: mistrzowskiej (trening dla posiadaczy stopni mistrzowskich każdej dyscypliny), średnio zaawansowanej (zajęcia dla osób ze stopniem uczniowskim) i początkującej - osoby, które chcą w ten sposób rozpocząć swoją przygodę ze sztukami walki. Nie ma barier wiekowych, kimono (choć mile widziane) nie jest wymagane. Oznacza to, że każdy - nawet ktoś, kto nigdy nie miał do czynienia ze sztukami walki może z tej propozycji skorzystać.
Oferta warsztatów jest bogata, w programie przewidziano zajęcia z różnych dyscyplin.
W piątek odbędą się zajęcia ze sztuk walki związanych z bronią, m.in. kyujutsu, kyudo, kenjutsu, iaido, jodo i kendo. Z kolei w sobotę i niedzielę będzie można poznać judo, jujutsu, aikido, karate, taijutsu i ninjutsu.
Choć do raciborskiego festiwalu zostały jeszcze cztery miesiące, pomysłodawca i organizator wydarzenia już teraz namawia do zapisywania się na warsztaty. - Ze względu na wymogi bezpieczeństwa i sam komfort uczestników zajęć, liczba miejsc jest ograniczona. W trakcie ubiegłorocznego festiwalu każdego dnia ćwiczyło oko 200 osób, w tym roku przewidujemy podobną liczbę uczestników. Na warsztaty warto zapisać się już teraz zwłaszcza, że do końca czerwca obowiązuje promocyjna cena zajęć. W lipcu nadal będzie można się na nie zapisać, ale udział w warsztatach będzie droższy - mówi sensei Jacek Ostrowski z Raciborskiego Ośrodka Aikido, który jest jednocześnie prezesem Polskiej Organizacji Aikido.
Zainteresowani udziałem w warsztatach powinni ze strony www.budogala.pl pobrać formularz rezerwacji, wypełnić go i przesłać do organizatorów festiwalu. Opłaty za zajęcia należy dokonać przelewem na konto Polskiej Organizacji Aikido.
Jacek Ostrowski podkreśla, że warsztaty to jedyne odpłatne zajęcia związane z festiwalem. - Udział we wszystkich pokazach i imprezach towarzyszących jest bezpłatny, nie trzeba się też rejestrować czy rezerwować miejsca. Warsztaty są co prawda odpłatne, ale biorąc pod uwagę ich długość, cena jest symboliczna. Naszym celem nie jest zarabianie na uczestnikach zajęć. Środki uzyskane z warsztatów pokrywają jedynie część naszych kosztów organizacyjnych - wyjaśnia sensei Ostrowski.
Przypomnijmy, że festiwal jest w całości organizowany jako impreza non-profit. Wszelkie wsparcie finansowe i rzeczowe służy rozwojowi wydarzenia, a jego organizatorzy nie czerpią korzyści majątkowych z przedsięwzięcia.
Szczegółowe informacje na temat warsztatów i całego festiwalu są dostępne na stronie internetowej festiwalu oraz na Fanapage imprezy - Facebook.com/BudoGala2013.
* * *
BUDO GALA 2013
www.budogala.pl
www.facebook.com/BudoGala2013
Interdyscyplinarny Festiwal Sztuki i Kultury Japonii Budo Gala 2013 odbędzie się między 12. a 20. października w Raciborzu. Festiwal w pełni poświęcony kulturze i sztuce kraju Kwitnącej Wiśni. Podczas BUDO GALI odbędą się zajęcia z największymi mistrzami sztuk walki, poza tym w ramach festiwalu zorganizowane zostaną zawody, wystawy i prelekcje.
Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawują Ambasada Japonii w Polsce, Prezydent Miasta Racibórz oraz Starosta Powiatu Raciborskiego.
Nadesłał:
Adventure Media
|
Komentarze (0)