Dom » Nieruchomość

Poznańskie „Apartamenty przy Kościelnej” coraz bliżej

Poznańskie „Apartamenty przy Kościelnej” coraz bliżej
Zobacz więcej zdjęć »
3-ego października został wmurowany kamień węgielny na budowie jednej z najbardziej oczekiwanych inwestycji na poznańskich Jeżycach. Apartamenty przy ulicy Kościelnej budowane przez firmę Longbridge już wkrótce staną się symbolem odrodzenia jednej z najbardziej „poznańskich” dzielnic Poznania.

„Apartamenty przy Kościelnej” to zespół sześciu wysokiej klasy budynków zaprojektowanych w nowoczesnym i eleganckim stylu. Przy ulicy Kościelnej 33/35, 200 metrów od ul. Dąbrowskiego, na zajmującym hektar terenie, Longbridge wybuduje 294 apartamenty o powierzchni od 35 do 82 m kw.

- Uczestniczymy w procesie rewitalizacji Jeżyc. Projektując naszą inwestycję, braliśmy pod uwagę nie tylko lokalizację i architekturę otoczenia, ale staraliśmy się również nakreślić przyszłość tej dzielnicy – zapewnia Marcin Szulc, Prokurent  Longbridge Development Sp. z o.o. 

Poznańskie Jeżyce są obecnie objęte Miejskim Programem Rewitalizacji (MPR), który ma na celu zachowanie dziedzictwa kulturowego tego miejsca poprzez modernizację i konserwację zabytkowych obiektów oraz poprawę środowiska naturalnego.  

- To jedna z najlepszych lokalizacji w Poznaniu, miejsce, którego najlepszy czas właśnie nadchodzi – mówi Marcin Szulc – Jeżyce łączą wciąż żywą tradycję historyczną, którą świetnie widać w zachowanym pierwotnym układzie zabudowy, z bliskością rozległych terenów zielonych i łatwą komunikacją z centrum miasta – dodaje. Sąsiedztwo parków i zbiorników wodnych zapewniają doskonałe warunki do rekreacji.

W sąsiedztwie znajduje się Park Sołacki i Park Cytadela. Niedaleko jest też Centrum Kultury Zamek, w którym odbywają się najważniejsze imprezy kulturalne miasta – wylicza Katarzyna Bujakiewicz, znana poznańska aktorka, miłośniczka Jeżyc, która zamieszka w jednym z apartamentów. 

„Apartamenty przy Kościelnej”  zaprojektowano z uwzględnieniem nowoczesnych rozwiązań przestrzennych i materiałowych. Są wysokie, ustawne, nasłonecznione, wszystkie posiadają wygodne, przeszklone balkony lub tarasy, a te na parterze – niewielkie ogródki. Drewniane okna zapewniają prestiż i mikrowentylację pomieszczeń. Sześciokondygnacyjne budynki wyposażone będą w podziemne garaże. Znajdą się w nich także lokale usługowe. Kolorystyka budynków utrzymana będzie w spokojnej, eleganckiej tonacji. Autorem projektu jest Pracowania Architektoniczna: Mierzejewski Kasprzycki Czaplicki Sp. z o.o. Generalnym wykonawcą inwestycji jest poznański oddział firmy WARBUD, a nadzór inwestorski prowadzi MDR Sp. z o.o. Partnerem finansowym – bankiem kredytującym jest Raiffeisen. 

Ta  inwestycja to kolejne przedsięwzięcie Longbridge w Polsce. Firma właśnie skończyła pierwszy etap 170 apartamentów w projekcie „Przy Pałacu“ w podwarszawskim Pruszkowie. W lipcu 2008 roku rozpoczęła też realizację etapu drugiego tej inwestycji, w którym powstanie 312 apartamentów. Kolejne projekty będą realizowane m.in. w Gdańsku i Szczecinie. – Z Poznaniem łączmy swoje kolejne plany. W przyszłym roku ruszy realizacja naszych kolejnych poznańskich inwestycji – dodaje Marcin Szulc.

 

Informacje dodatkowe: 

·         Longbridge należy do międzynarodowej grupy typu private equity, na którą składa się 40 spółek celowych przygotowujących i realizujących poszczególne projekty inwestycyjne na terenie Europy Środkowej i Wschodniej.  Udziałowcy Grupy od ponad 16 lat biorą udział w wielu znanych projektach mieszkaniowych, również na terenie Polski. Longbridge realizuje jedynie projekty o podwyższonym standardzie. 

·         W ciągu najbliższych pięciu lat Longbridge planuje wybudowanie 3000 mieszkań na  zakupionych już działkach w sześciu miastach Polski. 

·        Longbridge oferuje proste i przejrzyste warunki zakupu apartamentów przy ulicy Kościelnej: metraż razy cena brutto jest ceną finalną. Ogródki, tarasy, balkony
i loggie są wliczone. Ceny za metr kwadratowy  mieszczą się w przedziale od  6.955 złotych brutto do 7.990 złotych brutto. Do kupienia jest  299 miejsc w podziemnym garażu. Klienci mogą skorzystać z dogodnego systemu płatności – wpłacając tylko 10% w momencie podpisania umowy przedwstępnej i regulując pozostałą kwotę tuż przed obiorem apartamentu.
 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

BEST image PR
http://www.bestimage.poznan.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Dziś:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »