Gospodarka » Maszyny

Pralnica tunelowa czyli inaczej tunel pralniczy

Pralnica tunelowa czyli inaczej tunel pralniczy
Zobacz więcej zdjęć »
Pralnice tunelowe nazywane też po prostu tunelami pralniczymi, to urządzenia pralnicze przeznaczone do prania w bardzo dużych, przemysłowych pralniach wodnych.
Ten rodzaj pralnic przemysłowych jest obecny na branżowym rynku już od dość dawna, ale ostatnie lata przyniosły prawdziwy wysyp super nowoczesnych propozycji tego typu urządzeń.

Budowa i działania pralnic tunelowych

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Tunel pralniczy to urządzenie, które zakłada całkowite wyłączenie działań człowieka z poszczególnych faz procesu technologicznego prania na mokro. W zwykłym procesie prania przemysłowego przeniesienie wsadu pomiędzy poszczególnymi etapami prania, na przykład pomiędzy praniem zasadniczym, a odsączaniem, dokonuje się przy wydatnej pomocy człowieka . Natomiast proces prania w tunelu pralniczym jest całkowicie zautomatyzowany, praca człowieka ogranicza się do wsadzenia asortymentu i zaprogramowania urządzenia, a dalej to już wszystko dzieje się automatycznie.

Tunel pralniczy składa się z komór ( lub inaczej modułów), które są ze sobą zespolone i przez które w trakcie procesu prania przemieszcza się wsad. Każda komora ma swoje przeznaczenie. Pierwsza to komora wstępna, tam dokonuje się tak zwane pranie zasadnicze. Następna komora to komora neutralizacji , gdzie dokonuje się proces dezynfekcji wsadu, szczególnie ważna w każdym przypadku, gdzie mamy do czynienia z asortymentem mającym powiązania z medycyną. Potem to już etap odwadniania, następnie wsad jest automatycznie przesuwany pod specjalną prasę, gdzie usuwany jest nadmiar wody, a potem to już tylko suszenie i prasowanie. Jednym słowem cały proces technologiczny prania na mokro jest dokonywany automatycznie w jednym urządzeniu.

Nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne nowych tuneli pralniczych takie jak system sterowania i zarządzania informacjami, czy nowatorski, elektroniczny bilans wodny, możliwość ingerencji praktycznie na każdym etapie procesu technologicznego, przyczyniają się do zdecydowanie lepszej wydajności i efektywności i przede wszystkim oszczędności procesu prania w tunelach pralniczych.

Tunel pralniczy Power Trans

Przykładem super nowoczesnego rozwiązania tunelu pralniczego jest proponowany przez firmę Kannegiesser tunel pralniczy Power Trans o modułowej strukturze i maksymalnej dyspozycyjności. Power Trans to wyjątkowa oszczędność energii przy maksymalnej efektywności pracy.

Autorem jest Kannegiesser.pl - producent przemysłowej techniki pralnicze, m.in. pralnicowirówki



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

gebuko

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »