Firma » Biznes

Prawo sprzyja hojniejszym podarunkom dla pracowników na święta

Przedsiębiorstwa właśnie podejmują decyzje odnośnie podarunków dla pracowników, które przekażą z okazji Bożego Narodzenia. Planując takie wydatki, warto je zwiększyć, biorąc pod uwagę oczekiwania pracowników i ich sytuację materialną.

Co więcej to świetny moment, bo sprzyjają temu rozwiązania prawne. Blisko 30% pracowników jest niezadowolonych z prezentów, jakie dostają od pracodawcy na Boże Narodzenie. Powodem jest głównie za niska kwota – uważa 48% ankietowanych. Prezenty są skromne – twierdzi 16% badanych, a 5% podkreśla, że podarunek od firmy jest nietrafiony. [1]

Święta Bożego Narodzenia są najbardziej wyczekiwanym okresem w ciągu roku – niestety również najbardziej kosztownym w portfelach Polaków. Średni koszt organizacji świąt w polskiej rodzinie wynosi 1200 zł[2], a minimalne wynagrodzenie to 2250 zł brutto[3]. Fakt, że 96% wynagrodzenia przeznaczamy na konsumpcję[4]  jasno wskazuje, że na same święta pozostaje niewiele. Ponadto zaplanowanie Świąt Bożego Narodzenia to duże obciążenie i spore wyzwanie dla 60% pracowników[5]. Średnia wartość podarunku od firmy dla pracownika to około 400 zł[6], co okazuje się niewystarczające.


Optymizmem nie napawają też dane dotyczące poziomu życia Polaków. Zgodnie z danymi GUS blisko 5% pracowników żyje na skraju ubóstwa, a 11% żyje na skraju ustawowej granicy ubóstwa (kwota dochodów, która uprawnia do ubiegania się o przyznanie świadczenia pieniężnego). Życie jest coraz droższe. Wynika to m.in. ze wzrostu poziomu inflacji, czego naturalną konsekwencją jest wzrost cen żywności.

Prawo sprzyja podwyżkom

Prezenty dla pracowników, również te na święta, zazwyczaj są przez pracodawców finansowane z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Do 31 października br. pracodawcy muszą wpłacić na konto funduszu o 3,4% więcej niż w okresie od stycznia do lipca 2019 r. Dodatkowo, świadczenia finansowane z ZFŚS są zwolnione z PIT do 1000 zł dla każdej zatrudnionej osoby. Zwolnieniem tym są objęte jedynie świadczenia pieniężne i rzeczowe (art. 21 ust. 1 pkt 67 ustawy o PIT).


Skoro zatem prawo daje takie możliwości warto, aby pracodawcy przekazali na świąteczny prezent dla pracowników więcej środków niż dotychczas. Podarunek od pracodawcy powinien mieć formę podziękowania za pracę i zaangażowanie, ale też powinien być atrakcyjny pod kątem wartości. W przeciwnym razie nie spełni swojej roli. Warto sprawdzić plecane przez firmy przedpłacone karty podarunkowe.

Więcej informacji na kartypodarunkowe.edenred.pl

O Edenred

Edenred, światowy lider rozwiązań płatniczych, łączy 830.000 klientów korporacyjnych, 47 milionów użytkowników
 i 1,7 milionów partnerów afiliacyjnych w 46 krajach. Dzięki globalnej platformie technologicznej Grupa Edenred zarządzała w 2018 roku 2,5 miliardami transakcji, głównie za pośrednictwem aplikacji mobilnych, platform internetowych i kart przedpłaconych, generując ponad 28 miliardów Euro obrotu.

8.500 pracowników Edenred przyczynia się do:

- podnoszenia jakości życia osób korzystających z rozwiązań Edenred,

- zwiększania efektywności firm

- zwiększania przychodów partnerów afiliacyjnych.


Edenred oferuje rozwiązania w ramach trzech linii biznesowych:

- świadczenia pracownicze,

- fleet & mobility: paliwo, opłaty drogowe i podróże służbowe

- rozwiązania uzupełniające wraz z płatnościami korporacyjnymi, nagradzanie oraz programy motywacyjne, publiczne programy społeczne.

Grupa Edenred jest notowana na paryskiej giełdzie i zawiera następujące indeksy: CAC Next 20, FTSE4Good, DJSI Europe i MSCI Europe.

 

 

Edenred w Polsce działa od ponad 20 lat. Misją Spółki jest zapewnienie kompleksowych i efektywnych rozwiązań dopasowanych do indywidualnych potrzeb klientów, stawiając sobie ten sam cel: satysfakcja i przyjemne codzienne życie.

Edenred Polska dostarcza bezkonkurencyjne produkty i usługi oraz szybki i niezawodny serwis w obszarach:

·          motywacji i aangażowania pracowników,

·           budowania lojalności w biznesie i zwiększania sprzedaży na rynku B2B2C.

 

Więcej informacji na: www.edenred.pl

 Loga oraz inne znaki towarowe wymienione i zawarte w niniejszym komunikacie prasowym stanowią zastrzeżone znaki towarowe Edenred S.A, jej jednostek zależnych lub podmiotów trzecich. Nie mogą być wykorzystywane w celach komercyjnych bez uprzedniej pisemnej zgody ich właścicieli.


[1] ICAN Institute, Podarunki dla pracowników, 2019r.

[2] Zwyczaje i wydatki świąteczne Polaków” Instytutu ARC Rynek i Opinia na zlecenie BIG InfoMonitor. 2018r.

[3] Dane GUS 2019r.

[4] Dane GUS 2018r.

[5] Zwyczaje i wydatki świąteczne Polaków” Instytutu ARC Rynek i Opinia na zlecenie BIG InfoMonitor. 2018r.

[6] ICAN Institute, Podarunki dla pracowników, 2019r.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

edenred polska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »