Technologie » Komputery

Producenci oprogramowania zabezpieczającego powołali organizację ds. standardów testowania rozwiązań

Porozumienie producentów oprogramowania zabezpieczającego ma na celu zagwarantowanie obiektywizmu, wysokiej jakości oraz przydatności aktualnych metodologii testowania oprogramowania chroniącego przed złośliwymi kodami.

Ponad 40 specjalistów ds. oprogramowania zabezpieczającego oraz testerów rozwiązań antymalware z całego świata spotkało się w Bilbao w celu sformalizowania statutu organizacji Anti-Malware Testing Standards Organization (AMTSO).

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Utworzenie AMTSO jest odpowiedzią na rosnącą rozbieżność między tym, co rzeczywiście potrafią technologie zabezpieczające przed złośliwym oprogramowaniem, a metodologiami testowania, które są stosowane przy ocenie dostępnych rozwiązań. W związku z tym, że wzrasta stopień skomplikowania rozwiązań antymalware, wiele używanych obecnie testów nie jest w stanie właściwie oszacować skuteczności produktów. W wyniku tego ich recenzje bywają niekompletne i niedokładne i mogą wprowadzać użytkowników w błąd.

Głównym celem Anti-Malware Testing Standards Organization jest poprawa stopnia obiektywizmu, jakości i przydatności metodologii testowania. Organizacja ma także za zadanie propagować powszechnie przyjęte standardy oraz wytyczne dotyczące testowania systemów zabezpieczających przed złośliwym oprogramowaniem. Wizja działania AMTSO została nakreślona już w maju 2007 r. w Rejkiawiku podczas międzynarodowych warsztatów poświęconych zagadnieniom testowania systemów antywirusowych, a dopracowana została w trakcie grudniowej konferencji azjatyckich badaczy rozwiązań antywirusowych w Seulu.

Zgodnie ze wstępnym statutem, zadaniem AMTSO jest:

  • udostępnienie forum dyskusji na tematy związane z testowaniem oprogramowania antimalware oraz powiązanych produktów
  • opracowywanie i publikowanie obiektywnych standardów oraz pożądanych praktyk testowania oprogramowania antimalware oraz powiązanych produktów
  • promowanie edukacji i powszechnej świadomości w kwestiach związanych z testowaniem oprogramowania antimalware oraz powiązanych produktów
  • udostępnianie narzędzi i zasobów wspomagających metodologie testowania działające w oparciu o obowiązujące standardy
  • udostępnianie analiz i recenzji aktualnego i przyszłego oprogramowania antimalware oraz powiązanych produktów.

Na zorganizowanym przez Panda Security spotkaniu w Bilbao zebrali się przedstawiciele czołowych producentów rozwiązań antimalware, a także organizacji testujących: ALWIL Software, AV-Comparatives, AV-Test.org, AVG Technologies, Avira GmbH, Bit9, BitDefender, Dr. Web, Ltd., ESET, F-Secure Corporation, G DATA Software, Hispasec Sistemas, International Business Machines Corporation, Kaspersky Lab, McAfee, Inc., Microsoft Corp., Norman ASA, Panda Security, PC Tools, Sana Security, Secure Computing, Sophos Plc, Symantec Corporation,
Trend Micro Incorporated, Virusbuster Ltd.

O Anti-Malware Testing Standards Organization
Celem AMTSO jest poprawa obiektywizmu, jakości i przydatności technologii testowania oprogramowania antimalware. Członkostwo w AMTSO jest otwarte dla pracowników naukowych, testerów i sprzedawców, którzy stosują się do wytycznych określonych przez AMTSO. Więcej informacji na temat organizacji, w tym dokumenty statutowe i członkowskie oraz materiały edukacyjne znaleźć można na witrynie AMTSO pod adresem www.amtso.org.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Panda Security
http://www.pspolska.pl

Komentarze (1)

  • avatar
    kabit 2011-02-19 22:03:52

    Polecm jednak Bitdefender http://bitdefender.marken.com.pl/total-security-2011


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »