Dom » Budownictwo

Przewody wentylacyjne elastyczne

Przewody wentylacyjne elastyczne
Zobacz więcej zdjęć »
Przewody wentylacyjne elastyczne charakteryzują się łatwością modelowania oraz niewielkim ciężarem. Wykorzystywane są do systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych oraz instalacji rozprowadzających ciepło z kominka.

Ponieważ przewody wentylacyjne elastyczne dają się łatwo kształtować czas ich montażu jest znacznie skrócony, również ilość elementów łączących poszczególne kanały jest bardzo ograniczona. Dzięki nowoczesnym technologiom malowania i utwardzania podczerwienią przewody mogą przybierać różnorodne kolory.

Dodatkową zaletą tego rodzaju przewodów jest możliwość izolacji termicznej, która minimalizuje straty ciepła. Do zakończenia wyjść z przewodów elastycznych stosowane są albo kratki wentylacyjne albo anemostaty. Kratki wentylacyjne mogą być wykonane z blachy mosiężnej, miedzianej lub chromoniklowej. Na rynku dostępne są wersje z żaluzją lub bez. Systemy kominowe, w których skład wchodzą przewody wentylacyjne elastyczne montowane są zazwyczaj w pomieszczeniach o dużej powierzchni wymagających systematycznej wentylacji.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

BH-Res
http://www.bh-res.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »