Motoryzacja » Samochody

QASHQAI+2 - praktycznie idealny

QASHQAI+2 - praktycznie idealny
Zobacz więcej zdjęć »
QASHQAI+2, mogący, gdy trzeba, przewieźć siedem osób, i dysponujący większym bagażnikiem, jest samochodem jeszcze bardziej praktycznym niż jego mniejszy brat. No a przy tym prowadzenie go to czysta przyjemność.

„Funkcjonowanie dwóch rzędów tylnych siedzeń to prawdziwy konstrukcyjny majstersztyk. Po złożeniu trzeciego rzędu, przestrzeni na bagaż jest po prostu mnóstwo i udało nam się nawet wygospodarować miejsce na schowanie rolety bagażnika, gdy wszystkie trzy rzędy mają być wykorzystywane."
Hideto Murakami, Senior Vice President, Nissan Technical Centre Europe

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link BuildinguAuto w skrócie

  • Cały czas do dyspozycji jest siedem siedzeń
  • Łatwe składanie siedzeń
  • Przesuwana kanapa środkowa
  • Regulacja pochylenia oparć wszystkich siedzeń
  • Praktyczne schowki

Podobnie jak design nadwozia QASHQAI+2 jest pełen kontrastów, tak i jego wnętrze łączy w sobie wymiar praktyczny z tym, co daje czystą przyjemność z jazdy.

Miejsce kierowcy

Z punktu widzenia kierowcy wnętrze samochodu bliższe jest kokpitowi. Wszystkie najważniejsze i pomocnicze przyrządy sterujące otaczają kierowcę, którego dodatkowo od przedniego fotela pasażerskiego oddziela solidna konsola centralna.

Po stronie kierowcy znajduje się w niej wnęka na dźwignię hamulca ręcznego, a do tego jest wyposażona w dwa uchwyty na kubki, schowek z integralnym, przesuwnym podłokietnikiem, gniazdko aux-in do podłączenia odtwarzacza MP3 oraz, w modelach z napędem na obie osie, przełącznik systemu ALL-MODE.

Przed kierowcą, pod rozbudowaną osłoną, znajduje się tablica przyrządów z pokładowym komputerem. Pozostałe przełączniki są ergonomicznie rozmieszczone na środku deski rozdzielczej, ponad dźwigną zmiany biegów i poniżej podwójnych, chromowanych wylotów powietrza. Na kierownicy umieszczone zostały przyciski służące do zdalnego sterowania systemem audio.

Wskaźniki zegarowe są przez cały czas podświetlane białymi diodami LED, a pozostałe przyrządy, przełączniki i wskaźniki, takie jak komputer pokładowy na środku tablicy przyrządów, przełączniki do otwierania i zamykania okien oraz sterujące systemem audio i nawigacją satelitarną, mają nowe podświetlenie w wyrazistej, pomarańczowej barwie. W modelach z bogatszym wyposażeniem ten sam kolor wykorzystano także do nastrojowego podświetlenia kabiny.

Strefy kierowcy i pasażerów

Odmienność kokpitu kierowcy od strefy „salonu" podkreśla wykończenie deski rozdzielczej przed przednim fotelem pasażera - jest pokryta miękkim w dotyku tworzywem o ziarnistej fakturze, kontrastującym z materiałem znajdującym się przed kierowcą.

Dostępne są następujące wersje wykończenia i wyposażenia samochodu: Wersja podstawowa to Visia, wyższy poziom to Acenta/Tekna, a model topowy nosi nazwę Tekna Pack.

Skórzana tapicerka

Wersje Tekna Pack mają skórzaną tapicerkę w kolorze grafitu wykończoną kontrastowymi przeszyciami i wstawkami z folii lub w barwie czekolady, z identycznymi przeszyciami i srebrnymi wstawkami.

Głównym zadaniem QASHQAI+2 jest oczywiście pomieszczenie siedmiu osób. Trzecia para dodatkowych siedzeń jest przeznaczona dla dzieci lub dorosłych o wzroście do 160 cm. Siedzenia te składają się w proporcji 50/50. Oparcia mają siedem pozycji regulacji, po złożeniu zaś tworzą idealnie płaską podłogę, zwiększając tym samym przestrzeń bagażową. Do złożenia każdego z oparć wystarczy pociągnięcie pojedynczego paska: nie ma potrzeby uprzedniego demontażu zagłówków

Przesuwna kanapa

Zajęcie miejsca na tylnych siedzeniach ułatwiają wydłużone drzwi boczne i zmieniona konstrukcja środkowej kanapy, którą teraz można przesuwać do przodu i do tyłu o 240 mm. O ile w wersji pięciomiejscowej oparcia tylnej kanapy dzielą się w proporcji 60/40, to w QASHQAI+2 wprowadzono tu zasadniczą zmianę i przyjęto proporcje podziału 40/20/40.

Jedną z nowości jest też to, że część „20-procentowa" może być zarówno siedzeniem z własnym trzypunktowym pasem bezpieczeństwa, jak i fantastycznie szerokim podłokietnikiem. Kiedy służy jako podłokietnik, to oferuje również dwa uchwyty na kubki oraz zamykany schowek, który bez trudu pomieści osobiste odtwarzacze muzyczne i konsole do gier. Znajdziemy tu także wbudowane gniazdko zasilające.

Oparcia kanapy środkowej mają regulowany kąt pochylenia i można je ustawić w aż 9 pozycjach, w zakresie 15 stopni - od 10 do 25 stopni.

Więcej miejsca na bagaż

Po złożeniu na płasko trzeciego rzędu siedzeń, pojemność bagażnika jest teraz, dzięki dłuższej o 134 mm podłodze, o 90 litrów większa niż w wersji pięciomiejscowej i wynosi 550 litrów. Gdy złożymy także środkową kanapę, to pojemność bagażowa osiąga imponujące 1520 litrów.

Kiedy korzystamy z trzeciego rzędu siedzeń, to nadal mamy do dyspozycji 130-litrowy bagażnik.

Nowe drzwi tylne oraz zmienione panele wewnętrzne pozwoliły obniżyć dolną krawędź bagażnika o 13 mm, do 770 mm, a szerokość załadunkowa wynosi teraz 1186 mm, czyli jest o 224 mm większa niż w wersji pięciomiejscowej. Na końcu bagażnika znajduje się elegancka nakładka ze stali nierdzewnej, zabezpieczająca brzeg podłogi bagażnika przy załadunku cięższych towarów.

Ukryty schowek

Pod podłogą bagażnika znajduje się ukryty schowek, w którym z dala od wścibskich oczu można trzymać cenne przedmioty. Panel podłogi może też służyć jako przegroda skutecznie oddzielająca delikatniejsze zakupy od cięższego bagażu i chroniąca je przed zgnieceniem.

QASHQAI+2 wyposażony jest w pełną, zwijaną roletę bagażnika. Przy złożonych tylnych siedzeniach można jej używać w sposób konwencjonalny, ale jeżeli trzeci rząd siedzeń jest zajęty, to możemy ją zdjąć i umieścić w specjalnym schowku pod podłogą bagażnika. Roleta - podobnie jak dodatkowa para siedzeń - może więc przez cały czas znajdować się w samochodzie.

Wielki, chłodzony schowek z przodu ma pojemność 14 litrów, co wystarczy na aż 15 puszek z napojami, a do tego jest w nim uchwyt na okulary. Dodatkowo kieszenie w drzwiach przednich mogą pomieścić półlitrową butelkę i atlas o formacje A4. Siateczkowe kieszenie z tyłu oparć przednich siedzeń są tak wielkie, że zmieści się w nich atlas o formacie A3.

Schowek na konsoli centralnej ma pojemność 3,5 litra i może się w nim zmieścić osiem płyt CD wraz z pudełkami, a do tego jest tam gniazdko AUX-IN do podłączenia odtwarzacza MP3. Pod przednim fotelem pasażera znajduje się dodatkowo 4-litrowa szuflada. Dzięki wydłużeniu drzwi tylnych, większe niż w pierwowzorze są też znajdujące się w nich schowki. QASHQAI+2 standardowo posiada olbrzymi, panoramiczny, szklany dach o wymiarach 1177 na 880 mm, rozciągający się nad wszystkimi trzema rzędami siedzeń, dzięki czemu do wnętrza auta wpada więcej światła, a pasażerowie mają poczucie przestrzeni. Dach jest wykonany z laminowanego, przyciemnianego szkła, zatrzymującego promienie UV i zmniejszającego nagrzewanie kabiny, dodatkową zaś ochronę daje elektrycznie zasuwana osłona przeciwsłoneczna. Z przyciemnionego szkła są też wykonane wszystkie okna znajdujące się za słupkami B.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Nissan
http://www.nissan.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »