Gospodarka » Przemysł
Rafineria w Możejkach uruchomiła kolumnę destylacji próżniowej
![]() |
| Zobacz więcej zdjęć » |
Pod koniec grudnia 2007 roku zakończyła się odbudowa Instalacji Destylacji Próżniowej (VDU) rafinerii Mazeikiu Nafta, zniszczona w wyniku pożaru, który miał miejsce w październiku 2006 r.
W lutym 2007 roku uruchomiono Kolumnę Bitumiczną (BDU), która częściowo zastąpiła Instalację zniszczoną pożarem i pozwoliła ograniczyć straty.
Odbudowę VDU po usunięciu zniszczonej kolumny rozpoczęto w lutym 2007 roku.
W odbudowę zaangażowane były firmy projektowe i wykonawcze głównie z Litwy, Polski oraz Włoch. Istotne podzespoły wykonywane były także w zakładach w Rosji, na Ukrainie i w Czechach.
Po uruchomieniu kolumny destylacji próżniowej może przerobowe rafinerii osiągną poziom sprzed pożaru.
Nadesłał:
Cieja
|

PORT PC publikuje polską wersję raportu Ember "Electrotech Revolution"
Upał na poddaszu? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze osłon okiennych
Odpowiedzialność w DNA biznesu. Praktyki NEPI Rockcastle wyróżnione w najnowszym raporcie FOB
Liderzy AWS, Oracle i Cloudflare wystąpią w Warszawie na Tech Race Summit 2026
Paul Yokoyama nowym prezesem Sharp Europe
Komentarze (0)