Rozrywka i wypoczynek » Przyroda

Rodzinne warsztaty przyrodnicze i zbiórka elektroodpadów

Z okazji Dnia Ziemi, który przypada w sobotę 22 kwietnia, Centrum Handlowe Auchan Swadzim zaprasza do udziału w pierwszym spotkaniu z cyklu „Rodzinne warsztaty przyrodnicze”.

Będzie można poznać ciekawostki dotyczące uprawy i pielęgnacji roślin, zasadzić kwiaty i zioła w doniczkach oraz wykonać kolorowe, roślinne dekoracje. W trakcie wydarzenia odbędzie się również zbiórka elektroodpadów. W zamian za min. 10 kg sprzętu będzie można otrzymać sadzonkę. 

Wiosna wita nas promieniami słońca i zachwyca zielenią! Odwdzięczmy się jej troską o nasze otoczenie.

Warsztaty przyrodnicze dla dzieci

Z okazji Dnia Ziemi w pasażu Centrum Handlowego Auchan Swadzim pojawi się specjalna pełna zieleni strefa, gdzie od godziny 11.00 dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach przyrodniczych. 

Uczymy się uprawiać rośliny w doniczkach

Chętni będą mogli zasadzić w doniczkach różne rodzaje kwiatów, a także zioła, które doskonale sprawdzą się jako przyprawy kuchenne. Prowadzący warsztaty podpowiedzą, jak właściwie zasadzić rośliny oraz jak je pielęgnować, by zdrowo rosły i cieszyły oczy. Rośliny będzie można zabrać do domu. 

Tworzymy wiosenne dekoracje

W trakcie rodzinnych warsztatów będzie można również wykonać naturalne wiosenne ozdoby. Z kwiatów i innych naturalnych materiałów, kolorowych piórek i wstążek powstaną wianki, które będą wspaniałą ozdobą w domu lub miłym upominkiem dla bliskiej osoby. 

Zbiórka elektrooodpadów

Warto segregować domowe odpady, w ten sposób umożliwiamy ich recykling i troszczymy się o środowisko. W trakcie sobotniego wydarzenia w Centrum Handlowym Auchan Swadzim odbędzie się również zbiórka elektroodpadów. Będzie można przynosić sprzęt elektroniczny i AGD, a także na drobne przedmioty zalegające w naszych domach – jak zepsute myszki komputerowe, słuchawki, zegarki czy kalkulatory, rozładowane baterie oraz wypalone świetlówki energooszczędne.

W zamian za 10 kg zużytego sprzętu elektronicznego będzie można otrzymać sadzonkę. To okazja, by bezpiecznie pozbyć się odpadów i zrobić coś dobrego dla środowiska. 

Ekologiczne warsztaty i zbiórka elektroodpadów odbędą się w sobotę 22 kwietnia w Centrum Handlowym Auchan Swadzim przy ulicy Św. Antoniego 2 w Swadzimiu koło Poznania. Akcja trwa od godziny 11.00 do godziny 18. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Centrum Handlowe Auchan

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Dziś:
Gala Interaktywnych
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »