Motoryzacja » Transport

Rośnie popularność kart paliwowych w Europie

Z kart paliwowych najchętniej korzystają kraje Beneluksu, największe ilości diesla tankowane są w Wielkiej Brytanii, a przy wyborze emitenta kluczowe są cena i przejrzystość rozliczeń – tak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie DKV Euro Service.

Tym razem szczegółowej analizie poddano korzystanie z kart paliwowych przez floty aut osobowych, ciężarowych oraz autobusów w 11 krajach Europy kluczowych dla wymiany handlowej. Badanie przeprowadził pod koniec 2009 r. niemiecki instytut badań rynkowych „Produkt + Markt"*.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

„Obserwujemy, że popularność kart jako metody rozliczania tankowań i opłat drogowych rośnie. Ostatnie analizy podają, że z kart tych korzysta 68% wszytskich firm flotowych w Europie" - mówi Michał Bałakier, prezes DKV Euro Service Polska. Najwięcej spośród nich posiada parki powyżej 10 samochodów osobowych lub niewielkich ciężarowych. Rejony, w których ta metoda płatności jest najbardziej popularna to kraje Beneluksu oraz Hiszpania - tutaj w transporcie profesjonalnym odsetek utrzymuje się na poziomie ok. 90%. Najrzadziej z kart korzystają Czesi i Włosi, a w transporcie ciężkim - Francuzi, poruszający się w głównej mierze na terenie własnego kraju.

Które karty są najbardziej popularne? Licząc łącznie dla flot osobowych i ciężarowych, największym zainteresowaniem cieszą się karty euroShell. Natomiast w segmencie transportu profesjonalnego prym wiedzie DKV Card, obejmując 16% rynku.

Jeśli chodzi o Polskę, w grupie liderów znajdują się trzej operatorzy kart: PKN Orlen (24%), DKV (21%) oraz euroShell (19%). Karty Orlen przeważają w dużych flotach aut osobowych, natomiast DKV Card stosowana jest przez blisko połowę polskich firm zajmujących się transportem ciężkim. Klienci DKV to w głównej mierze floty z pojazdami powyżej 7,5 tony z branży transportowej, obsługujące trasy międzynarodowe, a także parki samochodów osobowych tankujące diesla.

Największe natężenie przewozów krajowych i zagranicznych spośród analizowanych 11 krajów obserwujemy w Niemczech, Francji i Włoszech. Polska znajduje się na samym dole stawki - tylko 6% ruchu międzynarodowego w tej części Europy odbywa się przez nasze terytorium.

O badaniu
Badanie rynku kart paliwowych w Europie („Marktanteilserhebung 2009") wykonała na zlecenie DKV Euro Service niemiecka firma konsultingowa Produkt + Markt marketing research z siedzibą w Wallenhorst. Analiza objęła następujące kraje: Danię, Holandię, Luksemburg, Niemcy, Francję, Włochy, Austrię, Polskę, Hiszpanię, Czechy i Wielką Brytanię. Przeprowadzono wywiady z 1800 firmami. Celem projektu była analiza wykorzystania kart paliwowych na europejskim rynku transportowym oraz popularność usług dodatkowych oferowanych przez operatorów kart.

* Powyższe informacje odnoszą się do pierwszej części badania, czyli analizy wykorzystania kart w Europie. Wkrótce prześlemy Państwu streszczenie wyników drugiej części raportu - o usługach dodatkowych oferowanych przez emitentów kart paliwowych.

O DKV Euro Service
DKV Euro Service to międzynarodowy operator kart paliwowo-serwisowych DKV Card. Firma istnieje od 1934 r. i jest zarazem najstarszą i największą na drogach Europy organizacją serwisową. W Polsce współpracuje z siecią 3000 stacji paliw i 150 warsztatów. Jest tu bezpośrednio reprezentowana od 18 lat. DKV Card umożliwia bezgotówkowe tankowanie na stacjach różnych marek i dostęp do wielu usług dodatkowych, m.in. serwisów naprawczych, internetowych serwisów mapowych, doradztwa, kalkulatorów opłat drogowych, czy fakturowania netto i zwrotu zagranicznego VAT.

Zapraszamy na stronę: www.dkv-euroservice.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

DKV Euro Service Polska Sp. z o.o.
http://www.dkv-euroservice.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »