Firma » Biznes

SÜDPACK Kłobuck z rozwiązaniem GAVDI TM Box do zarządzania czasem pracy

Firma SÜDPACK zdecydowała się na włączenie oddziału w Kłobucku do systemu SAP. W ramach projektu zaimplementowane zostały funkcjonalności obsługi kadrowo-płacowej w SAP HCM oraz autorskie rozwiązanie GAVDI TM Box.

Südpack Packaging Group z siedzibą w Ochsenhausen w Niemczech została założona w 1964 roku. Firma specjalizująca się w opakowaniach dla żywności i medycyny zarządza 35 biurami sprzedaży i zakładami produkcyjnymi w Niemczech, Francji, Polsce, USA i Szwajcarii. Südpack Medica, spółka zależna Südpack Verpackungen GmbH & Co. KG, produkuje sterylne opakowania dla przemysłu medycznego w warunkach czystego pomieszczenia. Z około 1400 pracownikami grupa korporacyjna wygenerowała w 2017 roku ponad 380 milionów euro sprzedaży.

Firma SÜDPACK zdecydowała się na włączenie oddziału w Kłobucku do systemu SAP
w dwóch obszarach: podstawowym zakresie kadr i płac oraz rozliczania czasu pracy. Dotychczas wynagrodzenia spółki były naliczane przez zewnętrzną firmę, a do ewidencji czasu pracy wykorzystywano arkusze Excel. W perspektywie czasu to podejście przestało się sprawdzać. W związku z tym, że cała Grupa SÜDPACK na co dzień korzysta z SAP, naturalnym rozwiązaniem było uruchomienie systemu dla obszaru HR także w Kłobucku.

W ramach projektu zaimplementowane zostały funkcjonalności obsługi kadrowo-płacowej w SAP HCM oraz autorskie rozwiązanie GAVDI TM Box. To prekonfigurowane narzędzie do obsługi procesów zarządzania czasem pracy pozwala na optymalizację procesu oceny czasu pracy w odniesieniu do szczegółowych przepisów zawartych w Kodeksie Pracy oraz wynikających z wewnętrznych uregulowań firmy. W przypadku SÜDPACK bardzo ważną wartością narzędzia były zawarte w nim najlepsze praktyki, które umożliwiły sprawne wdrożenie oraz adaptację rozwiązania wśród użytkowników. Zakres projektu obejmował również migrację danych oraz wsparcie przed, jak i po starcie systemu produkcyjnego.

- Prace projektowe rozpoczęły się w maju ubiegłego roku, natomiast rozwiązanie uruchomione zostało kilka miesięcy później – w listopadzie. Dzięki naszemu produktowi klient otrzymał szereg funkcjonalności, które umożliwiają obsługę procesu planowania
i rozliczania czasu pracy, zgodnych z obowiązującymi standardami i najlepszymi praktykami
– mówi Szymon Knobloch, Dyrektor ds. Konsultingu i Członek Zarządu w GAVDI Polska S.A.

SÜDPACK Kłobuck specjalizuje się w wytwarzaniu oraz uszlachetnianiu opakowań dla produktów spożywczych, medycznych i technicznych, a także produkcji folii mającej zastosowanie w przemyśle farmaceutycznym. Obecnie zakład produkcyjny zatrudnia około 150 osób.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mondaypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »