Technologie » Internet

Serwis nazwa.pl na pozycji lidera!

Serwis nazwa.pl na pozycji lidera!
Zobacz więcej zdjęć »
Opublikowany raport NASK „Rynek domen w Polsce Q2 2010” potwierdza tezę wysuniętą trzy miesiące temu – rynek domen .pl ulega stabilizacji. Choć w ubiegłym kwartale nie doszło do żadnych niespodziewanych przetasowań w rozkładzie sił, to właściciel serwisu nazwa.pl widocznie wyszedł na prowadzenie.

II. kwartał 2010 zamknęła liczba 1 834 726 zarejestrowanych domen .pl (o 83 325 więcej, niż przed trzema miesiącami). Średnio dziennie przybywały 2 592 adresy WWW, co jest jednym z najwyższych wyników w historii (jedynie w dwóch ubiegłych kwartałach zanotowano szybsze tempo wzrostu).

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

W II. kwartale zanotowano jednak tendencję spadkową liczby nowych rejestracji - z każdym miesiącem przybywało mniej domen, zmniejszało się także tempo wzrostu ogólnej liczby domen .pl. W poszczególnych miesiącach przyrost wynosił: kwiecień - 41 276, maj - 29 653, czerwiec - 19 284. Może to być rezultat mijającego kryzysu gospodarczego, nasycenia rynku domenami .pl oraz wysokim zainteresowaniem domenami .eu i globalnymi.

„Niższa dynamika wzrostu liczby rejestracji może mieć również związek z coraz żywszym zainteresowaniem rynkiem wtórnym. Na rodzimym rynku zwiększa się liczba rejestratorów mających w swej ofercie również pośrednictwo sprzedaży domen. Przykładem może być właśnie NetArt - nasza Giełda Domen w niespełna rok stała się jedną z najpopularniejszych platform wyspecjalizowanych w obrocie adresami WWW. Umieszczenie platform do zakupu domen na rynku pierwotnym i rynku wtórnym w jednym miejscu poszerza horyzonty klientów - szczególnie tych, którzy do tej pory korzystali jedynie z możliwości rejestracji domen. To natomiast może przekładać się na spadek nowych rejestracji oraz wzrost liczby transakcji na rynku wtórnym, gdyż odbiorcy, którzy chcą nabyć domenę, mają automatycznie do wyboru obie możliwości." - komentuje Daniel Kotyras (Dyrektor ds. Marketingu i PR w NetArt). Dodaje: „Nie powinno to jednak wywoływać negatywnych nastrojów. Wzrost liczby transakcji kupna - sprzedaży adresów WWW z udziałem klientów końcowych może wpłynąć na zwiększenie poziomu odnowień domen .pl."

W I. kwartale 2010 różnica w liczbie nowych rejestracji pomiędzy dwoma liderami rynku była mniejsza niż 1 %. Wynik ten jednak uległ zmianie, a różnica pomiędzy dwoma największymi podmiotami wzrosła do 3 %, dając NetArt pozycję niekwestionowanego lidera. Właściciel serwisu nazwa.pl odnotował także najwyższy wśród partnerów NASK udział w ogólnej liczbie obsługiwanych domen .pl

- „Wynik, który osiągnęliśmy w II. Kwartale, nie jest przypadkiem - to rezultat wytężonych starań, mających na celu zwiększenie udziału NetArt w rynku domen. Dbamy o to, by nasz rozwój odbywał się równolegle na każdej z płaszczyzn, w której działamy. Dzięki temu stale możemy podnosić jakość świadczonych przez nas usług. Umacnia to naszą pozycję lidera nie tylko na rynku domen .pl, ale także chociażby domen globalnych. Firma NetArt w rok od otrzymania akredytacji ICANN, jako registrar domen globalnych uplasowała się na 5. miejscu w Europie pod względem tempa rozwoju" - komentuje przedstawiciel nazwa.pl. Podkreśla także: „Dążenie przez NetArt do synergii usług i ich funkcjonalności pozwala zaoferować Klientom idealnie uzupełniający się pakiet. Objęcie prowadzenia w rankingach jest dla nas potwierdzeniem, że kierunek, który obraliśmy jest trafny."

Umocniła się także pozycja domen .pl wśród domen narodowych państw Europejskich. Zmianie nie uległa sama pozycja w rankingu (miejsce 5.), jednak zmniejszył się dystans do domeny włoskiej, znajdującej się na miejscu czwartym. Domena .pl jest także najszybciej rozwijającą się domeną w Europie. Wzrost na poziomie 28 % pozostawił daleko w tyle rejestr francuski, który z wynikiem 21 % znalazł się na drugim miejscu w rankingu.

Z pełnym raportem można zapoznać się na Blogu NetArt:

http://blog.nazwa.pl/2010/07/16/netart-liderem-rynku-domen-pl/

Informacje o firmie NetArt:

NetArt istnieje od 1997 roku zapewniając kompleksową obsługę Klientów w zakresie rejestracji oraz pośrednictwa sprzedaży domen internetowych. Świadczy także usługi hostingu oraz tworzenia Stron WWW. Liczba 500 tys. obsługiwanych domen daje firmie NetArt niekwestionowaną pozycję lidera polskiego rynku rejestracji domen i usług hostingowych. Przekłada się to na około 30% udział w rynku komercyjnych usług internetowych w Polsce i ponad 300 tys. obsługiwanych Klientów.

NetArt jest największym w Polsce pracodawcą wśród firm świadczących usługi rejestracji domen i hostingu oraz jednym z największych, polskich pracodawców w branży internetowej - zatrudnia ponad 200 osób.

Najwyższa jakość obsługi Klienta potwierdzona została Godłem „Firma Przyjazna Klientowi", nadanym firmie NetArt przez Fundację Obserwatorium Zarządzania.

NetArt jest partnerem NASK oraz EURid. Jako jedyny polski rejestrator posiada także akredytację ICANN, zapewniając maksymalne bezpieczeństwo obsługiwanych domen.

NetArt świadczy usługi hostingowe w oparciu o własne Data Center zlokalizowane w Krakowie. Własna infrastruktura zapewnia niezależność od zewnętrznych operatorów telekomunikacyjnych gwarantując niezawodność działania bliską 100%.

Najwyższą jakość obsługi Klienta, umożliwia system CRM zapewniający automatyczne oraz bezpieczne zamawianie usług 24h/dobę. System jest zintegrowany z najważniejszymi kanałami płatności dostępnymi w Internecie, zapewniając uruchamianie usług w trybie on-line. Wysoka wydajność CRM umożliwia obsługę ponad 1 miliona transakcji rocznie.

Usługi świadczone przez NetArt dostępne są w serwisach produktowych: nazwa.pl, serwery.pl oraz interactive.pl.


Informacji dla mediów udziela:
Beata Mosór
Kierownik Sekcji Public Relations
e-mail: beata.mosor@netart.pl
tel.: 12 424 40 05Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

NetArt

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »