Motoryzacja » Samochody

Skup samochodów- jak wybrać najlepszy?

Jakie są zasady funkcjonowania dobrego skupu aut? Do kogo kierowane są jego usługi? Czego możemy się spodziewać i czego oczekiwać od dobrego skupu samochodów?

Prowadzenie działalności gospodarczej w postaci skupu aut jest dochodową inwestycją, pod warunkiem, że biznes będzie prowadzony w sposób profesjonalny. Chcą rozpocząć inwestowanie w taką gałąź biznesu, niezbędne jest poznanie rynku od samej podszewki. Działanie skupu aut polega przede wszystkim na kupowaniu samochodów używanych od kierowców, którzy nie mogą już zbyć swojego pojazdu na rynku. Dla nich wizyta w skupie jest często ostatecznością, ponieważ zdają sobie sprawę z tego, że cena oferowana w takim miejscu jest zdecydowanie niższa. Następnie po jakimś czasie skupy wystawiają auto na sprzedaż oczekując, że własnymi sposobami uda im się znaleźć nabywcę gotowego zapłacić za samochód cenę rynkową. Skup samochodów czeka też na tych klientów, którzy potrzebują szybko sprzedać swój pojazd. W skupie transakcja zajmuje dosłownie kilka minut. Kierowca otrzymuje pieniądze w gotówce, lub jeżeli wyrazi taką chęć - przelewem na wskazane konto. 
Skup samochodów powypadkowych ma tę zaletę że funkcjonuje on siedem dni w tygodniu. Transakcji można dokonać więc w każdym dogodnym przez siebie momencie. Skupy walczące o każdego klienta oferują konkurencyjne usługi. W celu dokonania wyceny pracownik skupu udaje się pod adres wskazany przez klienta w terminie wcześniej ustalonym pomiędzy stronami. 
Zdaniem specjalistów najlepszym wyborem skupu z punktu widzenia kierowców jest udanie się do sieci skupów o ogólnopolskim zasięgu. Tutaj możemy otrzymać cenę w granicach 85% ceny rynkowej. W lokalnych skupach proponowane ceny okazują się znacznie niższe. Czasem mowa jest o cenie nieprzekraczającej 65% wartości rynkowej samochodu, jednak nie jest to regułą.
Każdą firmę zajmującą się skupem samochodów używanych możemy sprawdzić za pośrednictwem Internetu. Tam sprawdzimy, czy firma działa na terenie całej Polski, czy prowadzi jedynie lokalną działalność. 
Skup aut dostawczych i osobowych bez problemów dokona zakupu samochodów uszkodzonych oraz pojazdów powypadkowych. Przy zakupie samochodu pracownik skupu nie potrzebuje żadnych dokumentów typu aktualnego ubezpieczenia lub ważnego przeglądu. 
Cały proces sprzedaży auta składa się przeważnie z trzech kroków. Pierwszy polega na nawiązaniu kontaktu z pracownikiem skupu. Drugi etap to dokonanie oględzin auta i ustalenie ceny na drodze negocjacji. Jeżeli obie strony ustalą cenę oraz warunki sprzedaży, dochodzi do zawarcia umowy. Podczas tego etapu dochodzi do określenia sposobu przekazania pieniędzy. Zazwyczaj po omówieniu wszystkich warunków oraz dopełnieniu wszelkich formalności obie strony nie mają już powodów do kolejnego spotkania.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

skupaut-gotowka

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
Anna Maria Jopek gościem w krakowskim Empiku, 22.10, godz.:18:00, Empik Bonarka
Warsztaty z glinką, 20.10, godz:12:00, Empik Bonarka, Kraków
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »