Rozrywka i wypoczynek » Sport

Sobiesław Zasada najlepszy w Rajdzie Żubrów

Zobacz więcej zdjęć »
W przedostatni weekend października na trasie z Myślenic do Zakopanego rozegrany został 44. Rajd Żubrów. Pierwsze miejsce w tegorocznej rywalizacji zajęli Ewa Sobiesław Zasada jadący Mercedesem Benz C350. Po raz kolejny sponsorem tego wydarzenia był AutoGuard.

Rajd wystartował o godzinie 9.00 z Myślenic, a zakończył się ok. godziny 16.00 na mecie w Zakopanem.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajęli Państwo Zasada, na drugiej pozycji uplasowali się Dariusz Banasik i Adrian Chałubiński jadący Mitsubishi Lancer. Trzecie miejsce zajęli Łukasz Wicher i Piotr Korsak w Mitsubishi Lancer EVO9. Firmę AutoGuard reprezentował Romuald Chałas, Wiceprezes Zarządu, który wraz ze Zbigniewem Atłowskim na Toyocie Corolla 1.4 zajęli trzecie miejsce w klasie samochodów do 2 litrów. W tegorocznej edycji dopuszczeni do rywalizacji byli kierowcy o minimalnym wieku 40 lat (z wyjątkiem pań). Zawodnicy mogli prowadzić jedynie pojazdy seryjne bez modyfikacji sportowych, obowiązywał zakaz korzystania z serwisu na trasie. Dodatkowym ograniczeniem była konieczność zastosowania wyłącznie opon homologowanych (ze znakiem E), zawodnicy mogli tankować paliwo jedynie na ogólnodostępnych stacjach.

W odrębnej kategorii znalazły się samochody wyprodukowane przed 1985 rokiem jako pojazdy zabytkowe. W tegorocznej rywalizacji pojawiła się klasyfikacja na grupy zawodowe (lekarze, prawnicy, architekci, artyści, dziennikarze, itp.). Rajd Żubrów jest jedną z najstarszych tego typu imprez w Polsce, a pierwsza jego edycja odbyła się w 1966 roku. Wówczas był on jeszcze nazywany Ogólnopolskim Rajdem Działaczy i Sympatyków Sportu Samochodowego. Inicjatorem rajdu był Sobiesław Zasada, który chciał, aby działacze zamienili się rolami z kierowcami.

AutoGuard po raz kolejny postanowił wesprzeć organizatorów Rajdu Żubrów. Oprócz tego, w ostatni weekend, firma również była zaangażowana podczas Rajdu Zamkowego zorganizowanego w Zawierciu. Podczas tej imprezy AutoGuard dostarczył system bezpieczeństwa ASTO (AutoGuard Safety Tracking Operation), który pozwala na kontrolowanie przejazdu wszystkich samochodów biorących udział w zawodach. Priorytetowym zadaniem systemu ASTO jest zwiększenie bezpieczeństwa podczas rajdów tak zawodników jaki i kibiców.

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.