Gospodarka » Narzędzia

Stanley pomaga dobrać szczypce

Stanley pomaga dobrać szczypce
Zobacz więcej zdjęć »
Szczypce to jedne z podstawowych narzędzi używanych podczas prac domowych. Warto zatem wiedzieć, jaki jest ich podział w zależności od przeznaczenia.

Różnorodne rodzaje oraz wiele możliwości zastosowań to cechy, które charakteryzują grupę narzędzi zwaną szczypcami. Ponieważ wykorzystywane są one zapewne w niemal każdym domu, dlatego Stanley – producent wysokiej jakości narzędzi ręcznych – przygotował zestawienie prezentujące typy szczypiec, które można spotkać najczęściej.

Szczypce uniwersalne, inaczej kombinerki – charakteryzują się spłaszczonymi szczękami z licznym żłobieniem, które zapobiega wyślizgiwaniu się chwyconego przedmiotu i umożliwia łatwe manipulowanie nim. Służą przede wszystkim do przytrzymywania i cięcia, a także ściągania izolacji z przewodów. W tej grupie Stanley poleca szczypce uniwersalne FatMax. 

Cęgi czołowe, inaczej obcęgi – posiadają łukowate szczęki zakończone ostrzami, które służą przede wszystkim do przecinania drutu. Sprawdzają się również przy wyciąganiu gwoździ oraz pracach seryjnych. Zaletą tego rodzaju szczypiec jest niewielka siła nacisku potrzebna podczas ich używania. W ramach tej grupy firma Stanley oferuje użytkownikom serię szczypiec MaxSteel, które przystosowane są do cięcia drutów hartowanych. 

Szczypce płaskie, wydłużone i okrągłe – o odpowiednio uformowanych końcówkach służą do zakrzywiania drutów i przewodów oraz nadawania im odpowiedniego kształtu (np. szczypce okrągłe Dynagrip od firmy Stanley). Niektóre z nich posiadają również ostre krawędzie przeznaczone do cięcia drutów miedzianych, aluminiowych oraz miękkich drutów stalowych. 

Szczypce nastawne – dzięki łatwej zmianie rozwarcia szczęk są przystosowane do pracy w szerokiej rozpiętości rozmiarów (np. szczypce nastawne Stanley FatMax). Wykorzystany mechanizm blokowania szczypiec umożliwia silne i pewne uchwycenie przedmiotu. Narzędzie przeznaczone głównie do prac hydraulicznych i monterskich. 

Szczypce VDE – umożliwiają bezpieczne wykonywanie prac pod napięciem 1000 V, dzięki czemu sprawdzają się zarówno w ekwipunku profesjonalistów, jak i podczas drobnych domowych napraw instalacji elektrycznej. Dla zapewnienia pełnego bezpieczeństwa firma Stanley testuje wszystkie rękojeści szczypiec serii MaxSteel VDE pod napięciem 10 000 V. 

Szczypce Morse’a – posiadają wbudowaną blokadę, która umożliwia zaciśnięcie narzędzia na uchwyconym przedmiocie. Specjalna śruba reguluje siłę docisku, a mechanizm zwalniający pozwala na łatwe poluzowanie uchwytu. Dostępne są z różnymi rodzajami szczęk (w ofercie firmy Stanley m.in. typ C lub V). Przeznaczone głównie do prac hydraulicznych oraz monterskich. 

W ofercie firmy Stanley dostępne są 3 główne linie szczypiec: FatMax, MaxSteel oraz Dynagrip. Serie FatMax i MaxSteel charakteryzują się szczękami odkuwanymi ze stali stopowej i poddawanymi obróbce cieplnej gwarantującej odpowiednią trwałość. Dodatkowo ultradźwiękowa kontrola ostrzy tnących zapewnia ich wysoką jakość. Z kolei linia Dynagrip wyróżnia się rękojeścią pokrytą materiałem zapobiegającym ślizganiu się dłoni, co gwarantuje pewny chwyt oraz wygodę pracy. W serii tej znajduje się szeroka gama szczypiec oferowanych z różnorodnymi szczękami.

Produkty firmy Stanley dostępne są w renomowanych sklepach narzędziowych i marketach budowlanych na terenie całego kraju.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »