Motoryzacja » Moto Serwis

Sukces opon Grupy Goodyear w testach ADAC

Sukces opon Grupy Goodyear w testach ADAC
Zobacz więcej zdjęć »
Opony Goodyear i Dunlop ocenione jako „szczególnie polecane” w teście opon zimowych ADAC

Opony zimowe Dunlop SP Winter Response w rozmiarze 175/65 R14, Dunlop SP Winter Sport 3D w rozmiarze 195/65 R15, a także Goodyear UltraGrip 7+ w obu tych rozmiarach zostały ocenione jako „szczególnie polecane” przez ekspertów ds. opon z ADAC (Allgemeiner Deutscher Automobil-Club) w opublikowanym właśnie, corocznym teście opon zimowych. Produkty Grupy Goodyear znalazły się wśród czterech najwyżej ocenionych opon w każdym z rozmiarów.

W konkurencji z oponami zimowymi bardzo dobre oceny uzyskała także opona całoroczna Goodyear Vector4Seasons, która uzyskała ocenę „polecana”, pokonując w rankingu opony zimowe wielu renomowanych producentów i osiągając najlepsze w całym teście wyniki podczas jazdy na lodzie.

Badaniom w tym roku poddano 34 zestawy opon zimowych i 3 całorocznych różnych producentów, w rozmiarach najczęściej stosowanych w małych autach kompaktowych klasy B i C. Eksperci ADAC oceniali m.in.: właściwości jezdne na suchej i mokrej nawierzchni, na śniegu i lodzie, zużycie bieżnika, zużycie paliwa oraz emisję hałasu.

W przypadku Dunlop SP Winter Response w rozmiarze 175/65 R14, Dunlop SP Winter Sport 3D w rozmiarze 195/65 R15 oraz Goodyear UltraGrip 7+ w obu testowanych rozmiarach, na ekspertach ADAC szczególne wrażenie zrobił fakt, że opony te osiągają bardzo dobre wyniki we wszystkich kryteriach testowych i nie mają słabych punktów. Dodatkowo opona Goodyear UltraGrip 7+ została oceniona najlepiej pod względem jazdy na mokrej nawierzchni.

Cieszymy się, że nasze opony kolejny rok z rzędu zostały docenione w niezwykle wymagającym teście ADAC. To dowód, że wysiłek włożony w badania, rozwój i testowanie opon przynosi pożądany efekt. Szczególnie godne podkreślenia jest to, iż nasze opony wypadają bardzo dobrze we wszystkich kryteriach testowych i można je polecić na nawet najbardziej zróżnicowane warunki, jakie możemy spotkać zimą na polskich i europejskich drogach” – powiedział Leszek Szafran, Dyrektor ds. Handlowych Grupy Goodyear Polska.

Należy zwrócić także uwagę, że aż 8 produktów, pochodzących od producentów opon budżetowych z Dalekiego Wschodu, uzyskało ocenę „niedostateczne”. Okazuje się, iż właściwości wielu opon zimowych z tego segmentu są niedostateczne w trudnych zimowych warunkach drogowych.

Wyniki testu opon zimowych ADAC 2008 znajdują się na stronie internetowej www.adac.de. Kompletny artykuł na ten temat zostanie opublikowany w październikowym numerze „ADAC Motorwelt”Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Goodyear Dunlop Tires Polska Sp. z o. o.
http://goodyear.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »