Technologie » Telekomunikacja
Systemy wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości w rozwiązaniach Panasonic
Zobacz więcej zdjęć » |
Zaprezentowane innowacje są efektem współpracy z Zero Density, Brainstorm i SImplyLive. Dzięki nim nadawcy i producenci treści mogą zmniejszyć koszty produkcji i jednocześnie usprawnić pracę.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Wirtualne studio i rzeczywistość rozszerzona
Panasonic współpracuje z dwoma wiodącymi dostawcami w obszarze systemów wirtualnego studia i rozszerzonej rzeczywistości, aby umożliwić ich bezproblemową pracę z kamerami telewizyjnymi Panasonic. Model AW-UE150 jest pierwszą na rynku kamerą PTZ, która udostępnia Position Data Notification (PTZF). A dzięki wykorzystaniu protokołu FreeD jest kompatybilna z aplikacjami Virtual Studio i Augmented Reality. Zapewnia też pozycjonowanie w czasie rzeczywistym VR i AR Engine.
Firmy Panasonic i Zero Density połączyły siły, by zapewnić opłacalne i fotorealistyczne rozwiązanie do produkcji wirtualnych scenografii na potrzeby małych i średnich stacji telewizyjnych i dostawców treści. Oprogramowanie do wirtualnej produkcji Zero DensityReality Engine w połączeniu z kamerą Panasonic 4K PTZ (AW-UE150) stanowi wydajne, wysokiej jakości i niedrogie rozwiązanie, zapewniające dostęp do aplikacji do tworzenia wirtualnego studia.
Panasonic ściśle współpracował również z Brainstorm, dostawcą systemów Virtual Seti rozwiązań graficznych 3D w czasie rzeczywistym. W efekcie kamera Panasonic 4K PTZ AW-UE150 została certyfikowana do użytku z produktami Brainstorm, m.in. wielokrotnie nagradzanym rozwiązaniem InfinitySet. System pozwala uatrakcyjnić treści, obniżając jednocześnie koszty produkcji.
Intuicyjna produkcja „All in One”
Dla mniejszych i średnich nadawców i producentów, Panasonic połączył siły z SimplyLive, aby zaoferować kompaktowy, wydajny i opłacalny system produkcji „All in One”i odtwarzania SloMo. Kompaktowa jednostka produkcyjna SimplyLive -ViBox i kamera studyjna Panasonic AK-UC4000 usprawniają transmisję na żywo, zapewniając wysoką jakość produkcji. Połączenie to jest idealnym rozwiązaniem dla mniejszych firm i producentów.
Guilhem Krier, EMEA Head of New Business & Market Development w Panasonic Professional Video Systems Business unit, mówi: - Współpracujemy z liderami branży, aby zapewnić naszym klientom możliwość korzystania z najlepszego wirtualnego studia, rozszerzonej rzeczywistości i technik nadawania. Chcemy mieć pewność, że systemy będą niezawodne i wydajne w połączeniu z urządzeniami Panasonic. W tym roku na IBC chcieliśmy przede wszystkim pokazać, jak możemy ułatwić pracę nadawców i producentów treści, aby mogli koncentrować się na widzach i ich wrażeniach. Więcej informacji na temat profesjonalnych kamer Panasonic można znaleźć na stronie: https://business.panasonic.pl/kamery-profesjonalne/.
Nadesłał:
a.bak
|
Komentarze (0)