Firma » Biznes

Szafy nie tylko serwerowe

Szafy nie tylko serwerowe
Zobacz więcej zdjęć »
Rzecz nazywa się szafą serwerową, ale wygodne miejsce na serwer to tylko jedno z jej licznych zastosowań. Świetnie sprawdzą się tam, gdzie wiele jest kabli, złączek, wtyczek i krzyżówek. Szafy serwerowe i teleinformatyczne z krotoszyńskiego Jotkela to jedne z najlepszych wyrobów w swej kategorii.

Szafy serwerowe, bo tę nazwę w tej informacji przyjmiemy, podobnie zresztą jak szafy teleinformatyczne przeznaczone są do lokacji i utrzymania serwerów i urządzeń stanowiących infrastrukturę sieci teleinformatycznych. Mogą przydać się w każdej firmie, która spięła swe urządzenia takie jak komputery, drukarki, telefony i inne urządzenia w sieć. Wszystko to spina komputer o bardzo dużej mocy. Musi on stać w bezpiecznym, stabilny i dobrze chłodzonym miejscu, czyli serwerowni. Tam właśnie stoją szafy serwerowe.

To nie mogą być zwykłe meble, muszą  być solidnie wykonane, najlepiej z blachy ocynkowanej, zapewniać stabilność i łatwość dostępu jak i inspekcji wzrokowej. Takie są właśnie szafy z krotoszyńskiej firmy.

Sieć, rzecz jasna, nie musi być wcale komputerowa, szafy mogą także mieścić centra monitoringu telewizji przemysłowej, czy centralne konsole w studiach nagraniowych i telewizyjnych.

Wiele szaf stoi także w  innych pomieszczeniach technicznych np. w energetyce i teletechnice wszędzie tam, gdzie umieszczane są serwery, urządzenia sieciowe, systemy zasilania awaryjnego itd. w standardzie 19”.

Dzięki zastosowaniu szaf serwerowych z Jotkela można zapewnić sobie konwergencję mediów w firmie. Szklane lub przeszklone drzwi dają możliwość inspekcji wzrokowej – co ułatwia szybkie zaradzenie ewentualnym problemom.

Szafy są zaawansowane nie tylko czysto technicznie. Są również przyjazne użytkownikowi. Podstawowym ułatwieniem jest możliwość  montażu drzwi prawo- lub lewostronnych. To wygoda w zależności od ustawienia w pomieszczeniu również wśród tych elementów, których nie można "wpiąć" w 19" belki łatwo zachować ład, - wystarczy tylko dobrać półki zdejmowane osłony boczne i tylne. To znaczne ułatwienie przy krosowaniu przewodów oraz montażu lub podłączaniu urządzeń.

Wszystkie szafy z Jotkela posiadają znak CE

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Jotkel Krotoszyn
http://jotkel.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »