Dom » Budownictwo
Szczotki przemysłowe w budownictwie
Zobacz więcej zdjęć » |
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Kątowniki, ceowniki, teowniki, dwuteowniki i inne elementy konstrukcji nośnych pozwoliły na budowę budynków coraz wyższych i bardziej wytrzymałych. Znalazły także szerokie zastosowanie przy budowie wielkopowierzchniowych hal przemysłowych i magazynowych o konstrukcji całkowicie metalowej, potrzebnych do zaspokojenia potrzeb gwałtownie rozwijającego się przemysłu.
Problem obróbki stali na miejscu budowy
Wszędzie tam, gdzie do postawienia szkieletu budynku wykorzystywane są prefabrykaty metalowe pojawia się potrzeba ich przygotowania, obróbki i oczyszczenia. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom stworzono narzędzia, które pozwalają na wykonanie tych czynności na miejscu budowy. Mowa tu o różnego rodzaju szczotkach przemysłowych. Szczotki tarczowe z drutu falowanego, szczotki doczołowe z drutu falowanego, szczotki talerzowe skręcane czy szczotki pędzlowe to przedmioty, bez których nie może obejść żadna budowa, na której pojawia się stal.
Czyste spawy bez zgorzelin
Na wielu budowach obok innych sposobów łączenia elementów metalowych na szeroką skalę stosuje się spawanie. Spaw musi zapewnić odpowiednią wytrzymałość, dlatego musi być dokładnie oczyszczony z powstałej zgorzeli. Do tego zadania przeznaczone są szczotki talerzowe skręcane o dużej sztywności. Pozwalają one na powierzchniowe oczyszczenie spawu bez ingerencji w jego strukturę. Dodatkowo dzięki swojej płaskiej konstrukcji szczotki talerzowe skręcane pozwalają na większy zakres pracy (np. oczyszczanie spawów pachwinowych). Łączenie kątowników wymaga często dopasowania i przycinania na placu budowy. Powstają przy tym ostre krawędzie, które wymagają obróbki przed wykorzystaniem w konstrukcji. Szczotka talerzowa skręcana nadaje się również do tego celu także w przypadku metali innych, niż stal- jej włókna mogą być również wykonane z mosiądzu.
Komentarze (0)