Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Tarczyca bajkalska - cudowny lek na długowieczność?

Tarczyca bajkalska - cudowny lek na długowieczność?
Zobacz więcej zdjęć »
W Chinach znana i stosowana w medycynie od wieków, w Polsce zyskuje coraz większą popularność dzięki wykorzystaniu jednego z jej składników aktywnych o nazwie bajkalina.

Co zatem zawdzięczamy tarczycy bajkalskiej oraz jaki wpływ wywiera na na nasz organizm?

Tarczyca bajkalska - kilka faktów

Tarczyca bajkalska (Scutellaria baicalensis) jest wieloletnią byliną występującą naturalnie na terenie Chin, Japonii, Rosji oraz Mongolii. Fioletowe kwiaty tarczycy, rosnące na pionowych pędach, przypominają lwią paszczę.
Lecznicze właściwości posiadają korzenie 3-4 letniej tarczycy bajkalskiej, w składzie których znajduje się najwięcej aktywnych związków.

Skład tarczycy bajkalskiej


Najcenniejszymi związkami zawartymi w tej roślinie są flawonoidy, takie jak: bajkalina, bajkaleina, wogonozyd, wogonina, skutelareina, oroksylina, skulkapflawon. Wymienione związki stanowią ok. 20% zawartości korzenia, a sama bajkalina to ok. 12-17% składu. Pozostałe związki zawarte w korzeniu to glikozydy irydoidowe, glikozydy fenetylowe (fenyloetanoidy), diterpeny, a także garbniki, kwasy fenolowe, alkaloidy, sterole oraz olejki eteryczne.

Właściwości prozdrowotne tarczycy bajkalskiej

Roślina ta posiada szereg dobroczynnych dla zdrowia właściwości, które wynikają głównie z obecności powyższych flawonoidów. W szczególności należy zwrócić uwagę na jej właściwości tworzenia nowych naczyń krwionośnych oraz na działanie antynowotworowe, polegające na blokowaniu procesu karcynogenezy na poziomie procesów genetycznych, które w znacznej mierze przypisuje się zawartej w tarczycy bajkalinie.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

W opracowaniach medycznych można bowiem natknąć się na badania potwierdzające zahamowanie wzrostu komórek białaczki limfatycznej, chłoniaka czy szpiczaka pod wpływem stosowania ekstraktu zawierającego 21% bajkaliny, której to przypisuje się również zdolność przedłużania życia komórek o około 10%.

Jednak zdolność hamowania procesów nowotworowych to nie jedyna właściwość tarczycy bajkalskiej. Roślina ta ma posiada również właściwości antybakteryjne, przeciwwirusowe oraz grzybobójcze, antyoksydacyjne, przeciwalergiczne oraz antyastmatyczne. Ponadto działa uspokajająco, wpływa na poprawę krążenia i tym samym wykazuje działanie przeciwmiażdżycowe, a także wspomaga układ sercowo-naczyniowy.

Biorąc pod uwagę powyższe właściwości nie dziwi fakt, iż zainteresowanie przyjmowaniem bajkaliny wciąż rośnie. Więcej na temat zastosowania oraz dawkowania bajkaliny można przeczytać w artykule autorstwa doktora Jana Pokrywki:
Plan B Akademii Długowieczności - BajkalinaRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JoannaS

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »