Motoryzacja » Moto Serwis

UltraGrip Performance 2: o 8% krótsza droga hamowania na śniegu

UltraGrip Performance 2: o 8% krótsza droga hamowania na śniegu
Zobacz więcej zdjęć »
Goodyear z dumą informuje, że opona zimowa UltraGrip Performance 2 pomyślnie przeszła testy jakości i parametrów przeprowadzone przez TÜV SÜD.

Nowa opona zimowa Goodyeara, stworzona specjalnie z myślą o samochodach klasy high performance i autach luksusowych, doskonale poradziła sobie w zmiennych zimowych warunkach.

Testy TÜV SÜD1, przeprowadzone w ośrodkach badawczych w Szwecji i Francji na samochodzie Mercedes Benz 220 CDI wyposażonym w opony 225/45R17 wykazały, że UltraGrip Performance 2 wygrywa z głównymi konkurentkami w kilku różnych kategoriach, w tym podczas jazdy na śniegu, lodzie i mokrej nawierzchni.

Większa kontrola i przyczepność oraz krótsza droga hamowania na śniegu

Badania wykazują, że kierowcy oprócz bezpieczeństwa, oczekuję od opon także dobrych parametrów podczas jazdy po drogach zasypanych śniegiem (69%)2. Nowa opona Goodyear UltraGrip Performance 2 udowodniła swoją przewagę na śniegu w teście TÜV SÜD przeprowadzonym w Älvsbyn, Arctic Falls w Szwecji. Opona została sprawdzona w testach mierzących drogę hamowania, przyśpieszenie i pewność prowadzenia na śniegu. Do pomiaru pewności prowadzenia opony zastosowano takie parametry, jak reakcja w warunkach pod- i nadsterowności, trakcję na prostej oraz przy wychodzeniu z zakrętu.

Opona wygrywa ze swoimi konkurentkami, na ośnieżonych nawierzchniach osiągając o 8% krótszą droga hamowania, o 8% lepszą przyczepność oraz o 2,6% większą kontrolę.

UltraGrip Performance 2 zachowuje się zdecydowanie lepiej na nawierzchniach ośnieżonych, zapewniając o ponad 1 metr krótszą drogę hamowania w porównaniu z konkurencją w teście hamowania z prędkości 50 km/h do 10 km/h.

Większa przyczepność podczas pokonywania zakrętów i krótsza droga hamowania na oblodzonej nawierzchni

W testach TÜV SÜD przeprowadzonych w ośrodku badawczym Goodyear koło Montpellier we Francji, przy średniej temperaturze nawierzchni minimum -3,3°C, UltraGrip Performance 2 pokazała, że zapewnia kierowcom istotną przewagę nad konkurencją na oblodzonej nawierzchni, osiągając o 13% krótszą drogę hamowania, o 8% lepszą przyczepność oraz o 9% większą przyczepność w zakrętach.

Test TÜV SÜD na oblodzonej drodze odkrywa jeszcze jedną przewagę opony Goodyear. Samochód wyposażony w nową oponę zimową Goodyear UltraGrip Performance 2 zatrzymał się o ponad 2 metry wcześniej niż samochód wyposażony w opony konkurencji, przy pomiarze wykonanym dla hamowania z prędkości 20 km/h do 8 km/h.

Większa kontrola i doskonałe osiągi na mokrej nawierzchni

Woda, a w szczególności błoto pośniegowe na drodze mogą powodować wystąpienie aquaplaningu, a w konsekwencji utratę kontroli nad samochodem. Połączenie kilku rodzajów wzajemnie uzupełniających się rowków bieżnika w oponie UltraGrip Performance 2 pozwala zachować doskonałą trakcję na mokrych nawierzchniach zimą. Testy TÜV SÜD przeprowadzone w Montpellier we Francji wykazały o 3% lepszą kontrolę nowej opony zimowej Goodyeara na mokrej nawierzchni w porównaniu do konkurencji.

UltraGrip Performance 2 to opona high performance stworzona z myślą o dynamicznej jeździe i gwarantująca maksymalną przyczepność i trakcję we wszystkich warunkach zimowych. Opona oferuje kierowcom nie tylko krótszą drogę hamowania na śniegu i lodzie, ale także na mokrej drodze. Ponadto, UltraGrip Performance 2 zapewnia doskonałe osiągi podczas jazdy na suchej nawierzchni.

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w ponad 60 zakładach w 26 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Goodyear zatrudnia ponad 70.000 pracowników. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

1 Badanie porównawcze z dwoma wiodącymi konkurentami w marcu 2008 przeprowadzone przez TÜV SÜD Automotive; rozmiar opony: 225/45R17; samochód: Mercedes C-Klasa; raport #76230122-3

2 Źródło: Badanie świadomości i nastawienia (TAAS) 2007Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Goodyear Dunlop Tires Polska Sp. z o. o.
http://goodyear.com

Komentarze (1)

  • abapol
    abapol 2008-12-16 03:13:35

    właśnie stałem się własicielem takich oponek, dzisiaj mi je dostarczyli ze sklepu internetowego, jutro jadę wreszcie zmienić bo już obciach i strach jeździć na letnich oponach. strasznie te opony zachwalają ale jak spadnie śnieg to się przekonam co one są warte


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »