Społeczeństwo » Społeczeństwo

Uśmiechnięte stypendia

Już po raz czwarty w ramach akcji Banku Dziecięcych Uśmiechów, przyznane zostały stypendia dla uzdolnionych uczniów z całej Polski. W tym roku wybór był bardzo trudny, jury po długich rozważaniach postanowiło wesprzeć rozwój 27 talentów.

Wniosków o stypendium BDU było ponad 200. W wyłonieniu najlepszych z najlepszych pomagały autorytety takie, jak: Katarzyna Grochola, prof. dr hab. Robert Hołyst, Andrzej Krzywy, Paweł Nastula czy Pola Dwurnik.

Laureaci pochodzą nie tylko z dużych miast, ale, w większości, z małych miejscowości takich jak: Witoszów Dolny czy Górowo Iławeckie. – Bardzo nam zależy żeby wspierać najbardziej uzdolnione dzieci z całego kraju – mówi Izabella Krzywosądzka-Pajdak z zarządu Fundacji Banku Zachodniego WBK. – Wsparcie rozwoju talentu jest według nas najlepszą drogą do wyrównywania ich szans, w porównaniu z lepiej sytuowanymi rówieśnikami – dodaje.

Stypendia przyznawane były, jak co roku, w pięciu kategoriach: nauki humanistyczne i ścisłe, muzyka, sport oraz sztuka. Oprócz wyjątkowego talentu, pod uwagę były brane także bardzo dobre lub przynajmniej dobre wyniki w nauce. Pieniądze z dziesięciomiesięcznego stypendium mają służyć wspieraniu rozwoju talentu wyróżnionych dzieci i młodzieży, która pochodzi z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji socjalnej. Laureaci spotkali się na uroczystej Gali Stypendialnej, 14 października w Warszawie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Fundacja BZ WBK
http://bdu.bzwbk.pl/13889

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »