Motoryzacja » Samochody

VI generacja Golfa wkrótce w Polsce

VI generacja Golfa wkrótce w Polsce
Zobacz więcej zdjęć »
Najlepiej sprzedający się model na europejskim rynku nowych aut doczekał się następcy. Volkswagen Golf szóstej generacji ujrzy światło dzienne podczas wystawy branżowej w Paryżu.

W Europie, w tym także w Polsce sprzedaż modelu rozpocznie się pod koniec bieżącego roku. Następnie auto zadebiutuje w Afryce, Azji, Australii oraz w Północnej Ameryce. Golf szóstej generacji został udoskonalony niemal we wszystkich obszarach, co pozwala prognozować jego dalszy sukces.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link BuildinguCzysty design i muskularna bryła nowego Golfa ukazują drogę jaką będzie podążał Volkswagen w przyszłości. Wysoki komfort Golfa VI na nowo definiuje standardy w jego segmencie. Model ten jest najcichszym Golfem wszechczasów. Innowacyjne skrzynie biegów i silniki, które spełniają normę EU-5, obniżają zużycie paliwa nawet o 28%. Poprzez systemy wspomagające, takie jak aktywny tempomat (ACC), adaptacyjne zawieszenie (DCC) oraz asystent parkowania zostały wprowadzone do klasy Golfa najnowsze technologie opracowane przez koncern.

„Oferując klientom dużo więcej niż kiedykolwiek wcześniej szósta generacja Golfa na nowo zdefiniuje jakość i poziom komfortu w klasie" - mówi Martin Winterkorn, prezes zarządu Volkswagen AG.

Podczas premiery Golfa dostępne będą cztery wersje silników benzynowych: 59 KW/80 KM, 75 KW/102 KM, 90 KW/122 KM i 118 KW/160 KM. Zaczynając od wersji 122 KM, silniki TSI będą pojedynczo bądź podwójnie doładowane. Trzeba zaznaczyć, że jednostki benzynowe są bardziej ekonomiczne niż w poprzednich generacjach Golfa. Wersja 80-konna zużywa tylko 6,4 litra paliwa na 100 kilometrów (o 0,5 litra mniej niż w przypadku poprzednika). Pozostałe silniki TSI także są świetnym przykładem efektywności: jednostka 1.4 TSI o mocy 122 KM zużywa tylko 6,2 l/100 km. Nawet nowa 160 konna najwyższa wersja silnika 1.4 TSI spala tylko 6,3 litra paliwa na 100 km. Porównując z poprzednim 150 konnym FSI, silnik ten oszczędza aż 1,6 l paliwa na każde 100 km.

Premiera handlowa VW Golfa kolejnej generacji zbliża się wielkimi krokami. Tymczasem wersja obecnie dostępna na rynku bije kolejne rekordy sprzedaży. Golf piątej generacji to aktualnie najchętniej kupowany model na europejskim rynku nowych aut osobowych. W pierwszej połowie bieżącego roku sprzedaż VW Golfa na rynku światowym wyniosła łącznie 367 700 egzemplarzy, a więc o 35 000 sztuk więcej niż w analogicznym okresie 2007 roku. Jak do tej pory, największą sprzedaż w dotychczasowej historii Golfa na rynku motoryzacyjnym zanotował model pierwszej generacji (lata 1974-1983). Sprzedano wówczas prawie 6,8 mln egzemplarzy.

Jak powiedział Martin Winterkorn, także Golf kolejnej generacji stanowić będzie dla firmy dodatkowy impuls do wzrostu sprzedaży. Nowe auto, według zapewnień dyrekcji, będzie projektem bardziej dochodowym niż poprzednik. Martin Winterkorn zapewnia, że nowy Golf z punktu widzenia finansowego będzie sukcesem, zapewniając producentowi marżę zysku między 5 a 7% po odliczeniu podatków. Wprowadzone zostaną m.in. znaczące usprawnienia w procesie montażu, co skutkować będzie skróceniem czasu potrzebnego na wyprodukowanie każdego egzemplarza. Szacuje się, że w przyszłym roku sprzedaż Golfa na świecie wyniesie około 600 tys. egzemplarzy. W roku 2007 wolumen modelu piątej generacji to 580 tys. sztuk.

Sukces Golfa VI generacji jest niemal przesądzony. Ale producent z Wolfsburga idzie krok dalej. W obliczu rosnących szybko cen paliw i coraz surowszych norm dotyczących ekologii, Volkswagen przedstawił także hybrydową wersję modelu Golf z opcją plug-in. Golf TwinDrive, bo o nim mowa, został zaprezentowany przez dyrekcję Volkswagena podczas spotkania z przedstawicielami niemieckiego rządu. Pojazd wykorzystuje ładowaną z gniazdka jednostkę elektryczną, którą na długich trasach wspiera silnik benzynowy. Według danych producenta, auto jest w stanie przejechać wyłącznie przy zasilaniu elektrycznym dystans około 50 km.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Volkswagen
http://www.volkswagen.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »