Motoryzacja » Samochody

VW UP! - mniejsza masa, mniejsze spalanie

VW UP! - mniejsza masa, mniejsze spalanie
Zobacz więcej zdjęć »
Nowe autko miejskie Volkswagena pod nazwą UP!, spodziewane na rynku w roku 2011, będzie charakteryzować się średnim zużyciem paliwa poniżej 3 litrów - wynika z doniesień cenionego magazynu branżowego „Automotive News Europe”.

Założenie to zostanie zrealizowane m.in. dzięki zastosowaniu nowego typu materiałów przyczyniających się do zmniejszenia masy pojazdu.

W modelu studyjnym Volkswagena umieszczony z tyłu silnik trzycylindrowy miał średnie zużycie paliwa na poziomie około 3,5 l/100 km. Po zmianie wizji modelu, silnik będzie umieszczony jednak z przodu. Dzięki temu koncern może np. wykorzystać komponenty opracowane dla innych modeli VW, takich jak Polo. Z wiarygodnych źródeł wiadomo, że model UP! będzie firmowany kilkoma markami wchodzącymi w skład niemieckiego koncernu, w tym jako Volkswagen oraz Skoda. Montaż pojazdu może zostać ulokowany w zakładach Skoda Auto w czeskim Vrchlabi, gdzie powstają obecnie egzemplarze modelu Octavia oraz Octavia Tour (sedan i kombi).Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Volkswagen
http://www.volkswagen.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »