Rozrywka » Turystyka
W podróż z Koziołkiem Matołkiem na Gubałówkę
Zobacz więcej zdjęć » |
Pierwszy komiks z przygodami Koziołka Matołka ukazał się w 1933 roku, jego autorem był Kornel Makuszyński, a postać Koziołka narysował znany polski rysownik Marian Walentynowicz. Makuszyński kochał Podhale, już w latach 20. XX wieku niemal wszystkie letnie i zimowe wakacje spędzał w Zakopanem, mieszkał w willi „Opolanka”, dokąd na stałe przeprowadził się w listopadzie 1944 roku. Dziś w tym miejscu mieści się Muzeum Kornela Makuszyńskiego, utworzone w 1966 roku. Zakopane doceniło Makuszyńskiego nadając mu w 1931 roku tytuł Honorowego Obywatela miasta.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Na przygodach Koziołka Matołka wychowało się już kilka pokoleń Polaków, pomimo upływu lat bajki te nadal bawią i uczą. W najbliższy sierpniowy weekend znów będzie okazja, by spotkać Koziołka. Tym razem na szczycie Gubałówki, z którego roztacza się piękny widok na panoramę Zakopanego i Tatr.
Organizatorzy wielkiego rodzinnego pikniku obiecują, że nie zabraknie okazji do zabawy, i dla tych dużych i dla tych małych – wszystkich członków rodziny. W trakcie imprezy będą rozgrywane konkursy rodzinne, celem jest zdobycie jak największej liczby aktywności. Każda rodzina po wjeździe na Gubałówkę otrzyma kupon konkursowy wraz z informacją jak wygląda szlak Koziołka Matołka. Na każdy dzień przygotowano po 7 konkurencji, m.in. udział w olimpiadzie, pobyt wśród piratów i Indian, pobyt w Afryce, w Anglii. Pierwszych 100 zwycięzców w danym dniu, czyli rodzin które wzięły udział we wszystkich 7 aktywnościach, otrzyma nagrodę – tobołek Koziołka Matołka.
Drugiego dnia imprezy, w sobotę 16 sierpnia podróżnicy wraz z Koziołkiem Matołkiem dotrą aż do Afryki. Na wszystkich będą czekać niespodzianki, gry i konkursy – oraz upominki i nagrody. Po południu odbędzie się koncert zespołu Hakuna Matata.
Kolejka liniowo-terenowa na Gubałówkę funkcjonuje od 1938 roku, została zmodernizowana w 2001 roku, dziś będąc najnowocześniejszą kolejką w Polsce. Przejazd na odcinku 1298 m przeszklonymi wagonikami trwa jedynie 3,5 minuty i daje przedsmak tego, co można podziwiać na szczycie góry. W ciągu godziny z kolejki może skorzystać nawet 2 tys. osób. Warto zawczasu kupić bilet w systemie przedsprzedaży online. W tym celu wystarczy wejść na stronę www.pkl.pl i postępować zgodnie z instrukcją.
Nadesłał:
kalitero
|
Komentarze (0)