Motoryzacja » Transport

W segmencie ciężarowym głównie redukcja kosztów

W segmencie ciężarowym głównie redukcja kosztów
Zobacz więcej zdjęć »
Kryzys ekonomiczny nie szczędzi branży transportowej. Nieuchronny wydaje się spadek popytu na usługi przewozowe a co za tym idzie ciągle gorszą sytuację dla dystrybutorów części zamiennych do samochodów ciężarowych.

Mniejszy popyt na usługi transportowe i części zamienne to także trudniejsza sytuacja dla warsztatów zajmujących się naprawą samochodów ciężarowych.

Z sondażu przeprowadzonego przez portal TruckFocus.pl wynika, iż prawie połowa osób związanych z segmentem ciężarowym planuje w 2009 roku przede wszystkim redukcję kosztów (45,2%). Ciekawe jest natomiast to, że kryzys gospodarczy przez niektórych postrzegany jest jako szansa na wzmocnienie firmy, ponieważ prawie 20% badanych zamierza rozbudować swoją firmę.

Być może oznacza to myślenie perspektywiczne gdy zacznie się progres gospodarczy przedsiębiorstwo może złapać wiatr w żagle i prosperować lepiej niż dotychczas. W sondażu 14,4 % osób deklaruje, iż w obecnym roku planuje poszerzyć swoją ofertę, co również może świadczyć o drogach poszukiwania rozwiązań w tym trudnym okresie, bo przecież szersza oferta to możliwość zaspokojenia potrzeb większej grupy klientów. Prawie 12 % osób biorących udział w sondażu deklaruje, iż w obecnym roku nie zamierza wprowadzać poważniejszych zmian w funkcjonowaniu firmy.

Optymizmem napawa również to, iż 10% biorących udział w sondażu zamierza zwiększyć ilość pracowników w swoich firmach, co może oznaczać, iż pomimo trudnej sytuacji są przedsiębiorstwa, które się całkiem nieźle rozwijają i notują zwiększone w porównaniu do ubiegłego roku obroty.

Pozostaje życzyć wszystkim sukcesów i przede wszystkim mądrych i trafnych decyzji w prowadzeniu przedsiębiorstwa.

 

W 2009 r. planuję

% odpowiedzi

a

poszerzyć ofertę

14,4%

b

rozbudować firmę

19,2%

c

zwiększyć ilość pracowników

9,6%

d

nie planuję poważniejszych zmian

11,6%

e

głównie redukcję kosztów

45,2%


Źródło:MotoFocus.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »