Motoryzacja » Transport

We Wrocławiu prowadzą czartery

We Wrocławiu prowadzą czartery
Zobacz więcej zdjęć »
Prawie 100 tysięcy pasażerów obsłużyło w styczniu wrocławskie lotnisko. Ruch pasażerski wzrósł w porównaniu do stycznia 2010 roku o 9 procent.

Największy wzrost w styczniu 2011 roku zanotowały połączenia czarterowe, dostępne z Wrocławia. W porównaniu do sytuacji sprzed roku z lotów czarterowych na Strachowicach skorzystało o 15,9% pasażerów więcej.

- To dobry wynik biorąc pod uwagę fakt, że wrocławskie lotnisko rozszerza w tym roku ofertę czarterową. Wśród nowych kierunków są loty do Tel Awiwu oraz na Wyspy Kanaryjskie, Lanzarote i Fuerteventurę - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. Pierwsze z debiutujących połączeń czarterowych wystartowało już w ten weekend. W sobotę nad ranem do Tel Awiwu wyleciało z Wrocławia prawie 200 osób. Samoloty czarterowe będą latać ze Strachowic do stolicy Izraela w każdą sobotę. Lot wraz z wycieczką po Ziemi Świętej sprzedają m.in. „Panorama" i „Konsorcjum Wielkopolskich Biur Podróży".

Tanie linie lotnicze zanotowały w styczniu 2011 r. wzrost na poziomie 10,4% w odniesieniu do stycznia 2010 r. Sieciowi przewoźnicy zakończyli styczeń także na plusie, przewożąc o 8,1% podróżnych więcej niż przed rokiem. W sumie wrocławskiego lotniska skorzystało w styczniu ponad 99,6 tys. pasażerów. Port Lotniczy Wrocław wykonał w pierwszym miesiącu 2011 roku 1661 operacji lotniczych.

Największą popularnością cieszyły się loty do portów brytyjskich, a dalszej kolejności destynacje niemieckie oraz rejsy do Warszawy i Irlandii. W systemach sprzedaży są już połączenia do popularnych w ubiegłym roku portów włoskich i hiszpańskich. Loty do Rzymu, Forli, Bolonii, Barcelony, Alicante i Malagi wracają do rozkładu 27 marca.

Wrocławskie lotnisko prognozuje, że w 2011 roku obsłuży ok. 1 mln 700 tys. podróżnych, czyli o prawie 50 tys. więcej niż w rekordowym do tej pory 2010 roku. W ubiegłym roku port na Strachowicach miał najwyższy wśród polskich lotnisk regionalnych przyrost liczby podróżnych, na poziomie 21,2% w odniesieniu do 2009 roku. Rok 2010 był też lepszy od rekordowego do tej pory roku 2008 i to aż o 11,3%. - Dwucyfrowy wzrost w odniesieniu do 2008 roku to duże osiągnięcie - ocenia Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. - Jest on efektem między innymi rozwoju siatki połączeń niskokosztowych przewoźników - dodaje. W ubiegłym roku tanie linie lotnicze przewiozły na wrocławskich trasach prawie 1 mln pasażerów i zanotowały aż 32,5% wzrostu w zestawieniu z 2009 rokiem.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Port Lotniczy Wrocław
http://www.airport.wroclaw.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »