Technologie » Komputery

Weź udział w międzynarodowym Panda Challenge 2010

Weź udział w międzynarodowym Panda Challenge 2010
Zobacz więcej zdjęć »
Już w sobotę 17 lipca br. odbędzie się pierwszy etap międzynarodowego konkursu Panda Challenge. W tegorocznej edycji uczestnicy będą musieli wykazać się informatyczną wirtuozerią, rozwiązując dwa zadania przygotowane przez PandaLabs. Nagrodami głównymi są iPady.

Drugi rok z rzędu PandaLabs, laboratorium antywirusowe Panda Security, ogłasza konkurs Panda Challenge.

W tegorocznej edycji uczestnicy będą musieli rozwiązać dwa zadania praktyczne opublikowane na Blogu PandaLabs. W pierwszym etapie użytkownicy będą pobierali grę, a następnie plik z kluczem, by móc w nią zagrać. Drugi etap będzie polegał na odnalezieniu ważnej licencji na program.

Pierwsze zadanie zostanie opublikowane w sobotę 17 lipca o godz. 9.00, a rozwiązania należy nadsyłać do poniedziałku 19 lipca do godz. 17.00. Drugie zadanie zostanie opublikowane w kolejny weekend, w sobotę 24 lipca o tej samej porze, a rozwiązania należy nadsyłać do poniedziałku 26 lipca. Zwycięzcą zostanie pierwszy uczestnik, który prześle rozwiązanie na adres: pandachallenge@pandasecurity.com.

Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich bez względu na kraj. Nie ma potrzeby rejestracji lub spełnienia jakichkolwiek warunków. Wszyscy uczestnicy mogą śledzić przebieg konkursu i komunikować się w serwisie Twitter (http://twitter.com/luis_corrons), stosując hashtag #PC2010.

 „W zeszłym roku ogłosiliśmy konkurs po raz pierwszy, nieświadomi, że spotka się z tak fantastycznym odzewem. Byliśmy mile zaskoczeni, widząc tak dużą liczbę uczestników o tak zaawansowanej wiedzy technicznej. Zadania nie były łatwe, ale wielu użytkownikom udało się znaleźć rozwiązanie. W tym roku wzięliśmy pod uwagę sugestie uczestników, by lepiej przystosować konkurs do potrzeb wszystkich: konkurs odbywa się w weekend w porach, które umożliwiają udział ludziom z całego świata, itd. Mamy nadzieję, że użytkownicy będą bawić się równie dobrze co w zeszłym roku.”- mówi Luis Corrons, dyrektor techniczny PandaLabs.

Więcej szczegółów na blogu PandaLabshttp://www.pandalabs.com/.

O Laboratorium PandaLabs
Od 1990 roku misją Laboratorium jest jak najszybsze wykrywanie oraz eliminacja nowych zagrożeń i oferowanie użytkownikom maksymalnej ochrony. By tego dokonać PandaLabs posiada zautomatyzowany system, który każdego dnia analizuje i klasyfikuje tysiące próbek, automatycznie podając opinię (złośliwe oprogramowanie czy nieszkodliwy program). System ten jest oparty na Kolektywne Inteligencji, nowym modelu bezpieczeństwa Panda Security, który potrafi wykryć nawet te złośliwe oprogramowanie które obeszło inne rozwiązania zabezpieczające.

Obecnie 99,4% złośliwego oprogramowania wykrytego przez PandaLabs jest analizowane przez system Kolektywnej Inteligencji. Te automatyczne procesy są uzupełniane prze pracę kilku zespołów, z których każdy specjalizuje się w odrębnym typie złośliwego oprogramowania (wirusy, robaki, trojany, spyware, phishing, spam, itd.) i które – by zapewnić globalny zasięg - pracują 24 godziny/7 dni w tygodniu. Wszystkie te działania przekładają się na pewniejsze, prostsze i bardziej przyjazne dla zasobów komputera rozwiązania ochronne dla klientów.

Więcej informacji jest dostępnych na blogu PandaLabs: http://www.pandalabs.com

Oficjalna strona polskiego oddziału Panda Security Polska: www.pspolska.pl

Strona korporacyjna Panda Security: www.pandasecurity.com

Kontakt dla mediów:
studio PRowokacja Agencja Public Relations
biuro@studioprowokacja.pl
tel. 42 209 17 45 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

studio PRowokacja

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »