Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Więcej jodu! Ustronianka dla Przyszłych Mam!

Firma Ustronianka, która kładzie szczególny nacisk na profilaktykę zdrowotną, włączyła się w ogólnopolską kampanię promującą badania diagnostyczne wśród kobiet w ciąży „Diagnostyka dla Twojej ciąży”.

Podczas imprezy, która za każdym razem gości około 200 przyszłych Mam, firma Ustronianka zagospodarowała blok tematyczny poświęcony diecie w ciąży.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Wraz z dietetyczką, Gabrielą Wanat, uczestniczki spotkania w Bielsku-Białej wzięły udział w specjalnych warsztatach z zakresu zasad zdrowego i bezpiecznego odżywiania w czasie oczekiwania na Maluszka, a także macierzyństwa. Szczególny nacisk położono na bagatelizowany często przez lekarzy specjalistów problem niedoboru jodu. W czasie ciąży wzrasta bowiem zapotrzebowanie za ten pierwiastek. To szokujące, że aż 40 procent kobiet w ciąży dotyka problem niedoboru jodu. Jego niski poziom może szybko doprowadzić do wystąpienia problemów z gruczołem tarczycy - mówiła dietetyczka.

Dyskutowano zatem, jak odpowiednio zadbać o jego prawidłowy poziom w organizmie. Okazuje się, że jod dostarczyć organizmowi można poprzez spożywanie takich pokarmów, jak owoce morza, sól jodowana czy picie wody mineralnej nim wzbogaconej. Firma Ustronianka wprowadziła do sprzedaży specjalny produkt wodę „Ustronianka z jodem", której codzienne picie zapewnia organizmowi niezbędną dzienną dawkę jodu oraz pomaga w uniknięciu problemów wynikających z jego niedoboru.

Ten niepozorny pierwiastek pełni w funkcjonowaniu organizmu niezwykle ważną rolę: bierze udział w produkcji hormonów tarczycy, a dzięki temu odpowiednio pobudza przemianę materii - między innymi odpowiada za spalanie tłuszczu - mówiła Gabriela Wanat, ekspert w dziedzinie zdrowego odżywiania w ciąży.

Warto pamiętać, że jod korzystnie wpływa także na urodę. Doskonale poprawia kondycję naszej skóry, włosów, a także kości, które w czasie ciąży i częstych w tym okresie ubytków pierwiastków, są szczególnie narażone - dodała.

Zebrane Panie dowiedziały się także, jakie mogą być skutki niedoboru jodu. Nawet umiarkowany niedobór jodu może zaszkodzić przyszłej mamie i jej Maleństwu. Zaburzenia koncentracji, spadek odporności, rozdrażnienie czy bezsenność mogą być pierwszymi objawami - przekonywała Pani Gabriela - Długotrwały niedobór prowadzić może do niedoczynności tarczycy, jej powiększenia i powstania tzw. wola. Konsekwencją mogą być także zaburzenia w pracy układu rozrodczego lub problemy w donoszeniu ciąży. W najbardziej skrajnych przypadkach, ciężki niedobór jodu może doprowadzić do uszkodzenia mózgu u płodu i tzw. kretynizmu, a także zwiększać ryzyko wystąpienia raka żołądka.

Poza niedoborami poruszono także kwestię diety w czasie ciąży. Mówiono o pokarmach i substancjach odżywczych, które są pożądane w tym wyjątkowym czasie, a także o tych, których raczej należałoby unikać. Zebrane przyszłe Mamy były także ciekawe, ile w czasie ciąży mogą na wadze przybrać na wadze, a także jak pozbyć się niechcianych kilogramów już po urodzeniu dziecka.

Uczestniczki spotkania wzięły także udział w degustacji wody „Ustronianka z jodem".

Wkrótce dla przyszłych Mam  uruchomiony zostanie specjalny serwis www.zdrowa-mama.pl  pod patronatem firmy Ustronianka .


Dodatkowych informacji udziela:

Katarzyna Buczek
Manager ds. Public Relations  w firmie Ustronianka 
tel. +48 033 857 57 95, faks +48 033 854 28 01

e-mail: buczek@ustronianka.pl

o kampanii:

Agata Niemiec-Miżejewska

Image Line Communications

mizejewska@imageline.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ILC

Komentarze (1)

  • avatar
    Koda26 2010-10-08 13:27:45

    Bardzo pozyteczna konferencja, przyda sie kazdej przyszłej mamie i nie tylko.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »