Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Wiedźma Korzenna i pierniki w Galerii Krakowskiej

Wiedźma Korzenna i pierniki w Galerii Krakowskiej
Zobacz więcej zdjęć »
Słodkie, ozdobne, pachnące i najczęściej przyprawiane miodem, cynamonem, imbirem, gałką muszkatołową lub anyżem. Takie właśnie są pierniki, które niezmiennie kojarzą nam się z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia.

Najmłodszych krakowian, którzy chcą poczuć magię zbliżających się świąt - Galeria Krakowska zaprasza na interaktywne warsztaty wypiekania pierników. Będzie można poznać historię, sekrety i legendy tych słodkich, acz zdrowych wypieków.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Gości warsztatów przywita Wiedźma Korzenna pomagając im przenieść się w odległe czasy, w których spotkają Mistrza Piekarskiego. To jemu złożą przysięgę i przystąpią do nauki. Dzieci poznają tajniki wypiekania piernika oraz jego składniki. Będą przesiewać mąkę oraz własnoręcznie przygotują ciasto piernikowe.

„Dzieci, które wezmą udział w warsztatach piernikarskich na terenie Galerii Krakowskiej nauczą się od podstaw techniki wyrabiania i wypiekania świątecznych pierników - przesiewania mąki, ubijania korzeni w moździerzu, kształtowania ciasta w formy, a wszystko to w atmosferze zabawy" - mówi Andrzej Olszewski, mistrz piernikarski z Muzeum Piernika w Toruniu.

Podczas pokazów mali piernikarze samodzielnie stworzą i wypieką pierniki w sposób, w jaki przed 500 laty piekli je legendarni toruńscy piernikarze. Przekonają się również, że pierniki to jedne z niewielu łakoci, które oprócz tego, że są pyszne posiadają dodatkowo walory zdrowotne.

Przedświąteczne wypiekanie pierników trwać będzie codziennie (od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00 - 18.00, a także w weekendy w godzinach 11.00- 17.00) do 24 grudnia w Pasażu Lądowym Galerii Krakowskiej. Po upieczeniu pierników każdy z gości zabierze na pamiątkę zrobiony przez siebie piernik. Udział w warsztatach jest bezpłatny.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PR Inspiration
http://prinspiration.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »