Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

WikiVid – rozwój i prostota obsługi

WikiVid – rozwój i prostota obsługi
Zobacz więcej zdjęć »
Prowadząca wideo platformę fundacja WikiVid mając na celu komfort swoich użytkowników, wprowadziła w ostatnich miesiącach wiele nowych innowacji.
Nowe funkcje ułatwiają użytkownikom korzystanie z platformy, ale także w dużym stopniu przyczyniają się do nawiązywania z nimi pozytywnych relacji. Zdecydowanie jedną z najważniejszych rzeczy jest wprowadzenie podkategorii. Innowacja ma na celu lepiej segregować wiedzę znajdującą się na platformie, co umożliwia użytkownikowi szybsze dotarcie do niej.


Kolejną ważna funkcją jest skonstruowanie i wdrożenie zaawansowanej wyszukiwarki wewnętrznej. Na podstawie wprowadzonego tekstu do wyszukiwarki podpowiada ona użytkownikowi wynik, którego prawdopodobnie poszukuje. Dzięki takiemu zastosowaniu nawet użytkownicy posiadający podstawowe umiejętności korzystania komputera i internetu będą mogły w krótkim czasie osiągnąć zadowalający rezultat swoich działań.

Funkcję wspierającą WikiVid pełnią media społecznościowe. Platforma posiada i prowadzi swoje konta na Facebooku, Twitterze, Instagramie, Pintereście, a także figuruje w serwisie Google+. WikiVid dla konta na każdym portalu opracował unikalną strategię, dzięki której nawiązuje relacje z użytkownikami platformy. Ponadto w niektórych serwisach społecznościowych WikiVid prowadzi stałe cykle. Za doskonały przykład może posłużyć prowadzona na Facebooku seria „Czy wiesz, że” odnosząca się do ciekawostek przedstawianych w formie graficznej bądź „Zobacz co VIDać”, która polega na prezentacji najciekawszych fragmentów VIDs użytkowników, które trafiły na platformę w danym tygodniu. Ponadto należy wspomnieć o materiałach publikowanych w serwisie Google+. VIDs z kanałów prowadzonych przez fundację, czyli „Kalendarium historyczne”, „Osobistości” oraz „Support”. WikiVid nieustannie opracowuje nowe strategie, aby profile na portalach społecznościowych były jeszcze bardziej atrakcyjne.

Interaktywna platforma wideo propagująca edukację powstała zaledwie kilka miesięcy temu, a już działa w Polsce, Niemczech, Szwajcarii i Austrii. W każdym z tych krajów spotkała się z dużym zainteresowaniem internautów. Osoby odpowiedzialne za funkcjonowanie platformy nieustannie pracują nad kolejnymi udogodnieniami.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

WikiVid

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »