Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka
WikiVid – rozwój i prostota obsługi
Zobacz więcej zdjęć » |
Kolejną ważna funkcją jest skonstruowanie i wdrożenie zaawansowanej wyszukiwarki wewnętrznej. Na podstawie wprowadzonego tekstu do wyszukiwarki podpowiada ona użytkownikowi wynik, którego prawdopodobnie poszukuje. Dzięki takiemu zastosowaniu nawet użytkownicy posiadający podstawowe umiejętności korzystania komputera i internetu będą mogły w krótkim czasie osiągnąć zadowalający rezultat swoich działań.
Funkcję wspierającą WikiVid pełnią media społecznościowe. Platforma posiada i prowadzi swoje konta na Facebooku, Twitterze, Instagramie, Pintereście, a także figuruje w serwisie Google+. WikiVid dla konta na każdym portalu opracował unikalną strategię, dzięki której nawiązuje relacje z użytkownikami platformy. Ponadto w niektórych serwisach społecznościowych WikiVid prowadzi stałe cykle. Za doskonały przykład może posłużyć prowadzona na Facebooku seria „Czy wiesz, że” odnosząca się do ciekawostek przedstawianych w formie graficznej bądź „Zobacz co VIDać”, która polega na prezentacji najciekawszych fragmentów VIDs użytkowników, które trafiły na platformę w danym tygodniu. Ponadto należy wspomnieć o materiałach publikowanych w serwisie Google+. VIDs z kanałów prowadzonych przez fundację, czyli „Kalendarium historyczne”, „Osobistości” oraz „Support”. WikiVid nieustannie opracowuje nowe strategie, aby profile na portalach społecznościowych były jeszcze bardziej atrakcyjne.
Interaktywna platforma wideo propagująca edukację powstała zaledwie kilka miesięcy temu, a już działa w Polsce, Niemczech, Szwajcarii i Austrii. W każdym z tych krajów spotkała się z dużym zainteresowaniem internautów. Osoby odpowiedzialne za funkcjonowanie platformy nieustannie pracują nad kolejnymi udogodnieniami.
Nadesłał:
WikiVid
|
Komentarze (0)